czwartek, Lipiec 19, 2018

Nowoczesne dermokosmetyki w trosce o wrażliwą skórę dorosłych i dzieci

Nowoczesne dermokosmetyki

W dzisiejszych czasach nasza skóra narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników, na które nie mamy wpływu. Trudno bowiem zmienić warunki atmosferyczne czy ograniczyć do minimum kontakt z zanieczyszczonym powietrzem, które otacza nas niemal przez całą dobę. Możemy natomiast profesjonalnie zadbać o tę delikatną warstwę ochronną naszego ciała w trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w domowym zaciszu.

Skąd się bierze sztywność stawów?

Skąd się bierze sztywność stawów?

Sztywność stawów jest objawem, z którym codziennie mierzyć się musi bardzo wielu ludzi. Szczególnie często występuje u osób starszych. Z technicznego punktu widzenia, sztywność związana jest najczęściej z degradacją chrząstki stawowej. Z czasem w obrębie stawu mogą pojawiać się kolejne zmiany: zwężenie szpary stawowej, geody, osteofity, nadżerki kostne. Charakter wykrywanych radiologicznie zmian zależny jest od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby pierwotnej.

Rower treningowy dla seniora – jakie przyniesie korzyści

Rower treningowy dla seniora – jakie przyniesie korzyści

Sport to zdrowie! Jest to najczęściej powtarzane hasło przez ludzi, którzy mogą cieszyć się dobrą formą, sylwetką i kondycją organizmu. Nie można jednak mylić zdrowej aktywności fizycznej ze sportem zawodowym, który nie ma już wiele wspólnego z rozsądnym podejściem do tematu wyników i osiągnięć. Zajmijmy się więc ruchem dla seniorów, którzy zazwyczaj w pewnym wieku podejmują najgorszą możliwą decyzję – usiąść w fotelu i więcej się nie ruszać!

Stawy stale potrzebują ruchu tak samo,  jak mięśnie i ścięgna, ponieważ nieużywany organ zaczyna z czasem zanikać, więc regularna aktywność, z pewnością przyniesie same pozytywne aspekty. Na sam początek nawet spacery mogą być problematyczne, a wymówki będą przychodzić do głowy same, więc lepiej wybrać narzędzia, które pozwolą na trening w domu – doskonałym pomysłem może być rower treningowy.

Jaki rower treningowy wybrać dla seniora?

Wchodząc do sklepu sportowego, gdzie wyposażenie może wyglądać imponująco pod kątem stopnia zaawansowania, technologii i profesjonalizmu, ciężko będzie wybrać idealny model dla bliskiej osoby. Pracownik sklepu zazwyczaj będzie zachęcał nas do wyboru najdroższego produktu, ponieważ w ten sposób będzie mógł zarobić więcej i takie modele również o wiele łatwiej reklamować, mówiąc na temat ich zalet, świetnych funkcji i wygodzie. Odpowiedzmy sobie sami na jedno istotne pytanie – czy sami używalibyśmy tych funkcji? Prawdopodobnie nie, więc senior również nie będzie ich używał. Najlepszy rower treningowy powinien być prosty i mało skomplikowany w obsłudze, a czasem można odnieść wrażenie, że nawet najtańsze produkty, będą najlepszym wyborem.

Należy zwrócić jednak uwagę na materiały, które zostały wykorzystane w czasie produkcji danego modelu, ponieważ od nich zależy komfort użytkowania i wytrzymałość. Jeśli ktoś posiadał kiedyś tani i mały rower treningowy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko jest wysiedzieć na niewygodnym siodełku dłużej niż 30 minut, natomiast wszystkie zębatki, łożyska i tryby strasznie trzeszczą, generując tym samym niezwykły hałas i dyskomfort – używając modelu wysokiej jakości, bez obaw można oglądać w międzyczasie telewizje, bez obaw o jakiekolwiek zagłuszenia.

Rower treningowy wysokiej jakości dla seniora, który będzie pozbawiony ogromnej ilości funkcji i dużych gabarytów, to kwestia 300-400 złotych, a jego wsparcie w utrzymaniu dobrej kondycji na emeryturze, jest z pewnością nieodzowne i po kilku miesiącach zostanie docenione! Wystarczy wybrać mądrze i odpowiedzialnie.

Laserowe wybielanie zębów

Laserowe wybielanie zębów

Wielu z nas marzy o pięknym, prostym i olśniewająco białym uśmiechu. Niestety ilu nas na świecie, tyle odcieni bieli i zgryzów. W tym kierunku wychodzi ostatnio do swoich klientów stomatologia, która oferuje wiele metod estetycznych. Wśród nich można znaleźć laserowe wybielanie zębów w Poznaniu. Uważa się, że jest to dość skuteczna metoda pozwalająca na uzyskanie bielszego uśmiechu. Pozwala też dłużej cieszyć się uzyskanymi efektami w porównaniu z metodami dostępnymi w drogeriach.

We wspomnianych drogeriach dostępna jest spora ilość produktów, wśród których można znaleźć pasty wybielające, płyny wybielające oraz specjalnie przygotowane paski. Niemniej stosując te produkty w warunkach domowych należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić szkliwa pokrywającego zęby. Wspomniane szkliwo jest barierą ochroną zębów, która jednocześnie utwardza go. Uszkodzenie szkliwa jest reakcją nieodwracalną, ponieważ jest to element martwy w organizmie. Stąd konieczność zachowania należytej ostrożności i stosowania się do załączonej instrukcji. Dla zachowania efektu wybielenia uzyskanego w gabinecie stomatologicznym lub w warunkach domowych należy stosować się do kilku zasad. Wśród nich można wymienić, co następuje: powinno się ograniczyć picie kawy i czarnej herbaty na rzecz wody z cytryną lub naparu z zielonej herbaty, powinno się także zrezygnować z palenia papierosów.

Osoby, którym zależy na olśniewającej bieli zębów powinny również skonsultować się z higienistką stomatologiczną. Sprawdzi ona, jak pacjent czyści zęby. Podpowie jak powinno się robić to w prawidłowy sposób, także zwróci uwagę na popełniane błędy podczas wykonywanej higieny zębów. Ostatnim istotnym elementem jest szczoteczka do zębów, jaką używamy. Wiadomym jest, że powinna mieć ona właściwą twardość dopasowaną do naszego uzębienia i predyspozycji. W ofercie dostępne są szczoteczki miękkie, średnie i twarde – określenie to dotyczy wykorzystanego włosia w szczoteczce. Warto także wziąć pod uwagę wielkość i kształt główki danej szczoteczki.

Zapalenia wyrostka robaczkowego – jakie daje objawy?

zapalenie wyrostka robaczkowego

Wyrostek robaczkowy nie ma określonej funkcji, natomiast zapalenie wyrostka może rozwijać się niezwykle szybko oraz doprowadzić do jego pęknięcia w czasie 24 godzin. Skutkuje to zapaleniem otrzewnej. Pierwszym objawem zapalenia wyrostka jest odpowiedni ucisk brzucha, który zlokalizowany jest zwykle w nadbrzuszu oraz strefie pępka. Zapalenie wyrostka robaczkowego jest niejednokrotnie spotykaną ostrą dolegliwością jamy brzusznej. Zapalenie wyrostka robaczkowego może zajść w każdym wieku, również u dzieci, jak także dorosłych. Nazwę zapalenie wyrostka zawdzięcza kształtowi objętego zapaleniem fragmentu jelita podobnemu do „robaka”. Nie jest szybko określić, gdzie jest wyrostek. Wyrostek robaczkowy to wielkie, przypominające palec uwypuklenie jelita grubego rozpoczynające się niejednokrotnie w kątnicy. Wyrostek robaczkowy jest dość długi, ponieważ mierzy blisko 8-9 centymetrów, mały oraz zwykle zwisa swobodnie w obrębie prawego dołu biodrowego w celu miednicy. Wyrostek robaczkowy może mieć także położenie nietypowe a to właśnie więc tak ciężko precyzyjnie określić, gdzie jest wyrostek.

Zapalenie wyrostka – rodzaje

•silne zapalenie wyrostka robaczkowego – pojawia się wówczas nagły ucisk po swej stronie brzucha, który rozwija się podczas kichania, kaszlu, może promieniować w okolicę organów płciowych oraz moczowych. Potrafią mu towarzyszyć zawroty głowy, mdłości, zaparcia, wzdęcia, lekka temperatura.
•ciągłe zapalenie wyrostka robaczkowego – w tym przypadku choroby (odczucie rozbicia, uciski brzucha, schorzenia w oddawaniu stolca) pojawiają się oraz zanikają przez szereg miesięcy, zanim rozwinie się forma ostra. Chory na zapalenie wyrostka robaczkowego łatwo jest na prawym boku z podkurczonymi nogami, ma temperaturę oraz duże tętno.

jakie są objawy i jak leczyć zapalenie wyrostka robaczkowego

Zatkane światło jelita jest etiologią wzrostu choroby bakteryjnej, której pokłosiem iż być:
•dobre proste zapalenie wyrostka robaczkowego,
•zapalenie ropowicze,
•zapalenie zgorzelinowe,
•przedziurawienie wyrostka, które prowadzi do zaistnienia ropnia czy nacieku okołowyrostkowego czy zapalenia otrzewnej.

Zapalenie wyrostka – etiologie oraz sygnały

Wśród etiologii zapalenia wyrostka robaczkowego cechuje się niejednokrotnie:
•zamknięcie jego światła przez kamień kałowy,
•obecność pasożytów,
•nacisk wyrostka, zagięcie,
•chorobę bakteryjną oraz zakażenia wirusowe,
•u dzieci przerost tkanki chłonnej.
Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego potrafią zależeć od tego, gdzie jest wyrostek. Niejednokrotnie wyrostek znajduje się w prawym dole biodrowym, rzadziej pomiędzy pętlami jelit, w miednicy niższej czy za kątnicą. To te ułożenie wyrostka robaczkowego sprawia często trudności diagnostyczne, ponieważ podczas analizowania uciski są minimalizowane przez ścianę kątnicy. Głównym symptomem zapalenia jest ucisk wyrostka. Najpierw chory czuje ogólną bolesność brzucha, powszechnie oznacza to jak ucisk wokół pępka lub w nadbrzuszu. Po paru godzinach ucisk wyrostka jest miany po swej stronie podbrzusza. Kaszel zwiększa ucisk wyrostka. W tym dużo okresie chory z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego czuje wstręt do jedzenia, mdłości oraz niejednokrotnie wymiotuje.

Leczenie żylaków – nie tylko kwestia estetyki

Leczenie żylaków - nie tylko kwestia estetyki

Żylaki kończyn dolnych to patologicznie powiększone żyły powierzchniowe, które powstają w wyniku zaburzeń krążenia. Najczęściej są barwy niebieskiej lub ciemnofioletowej, a ich charakterystyczną cechą, odróżniającą je od niegroźnych „pajączków” (zdrowe naczynia włosowate, zlokalizowane tuż pod skórą), jest grudkowatość i widoczna wypukłość. Oprócz widocznych, nieestetycznych zmian na nogach często towarzyszą im uczucie ciężkich, zmęczonych nóg, obrzęki kostek i stóp, czy pieczenie. Symptomy te mogą ulec nasileniu w trakcie ciepłych dni, a także w wyniku długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Prawidłowe leczenie niewydolności żylnej nóg jest niezbędne nie tylko po to, aby złagodzić towarzyszący im dyskomfort i zmniejszyć widoczność zmian na nogach, ale również by zapobiec rozwojowi poważniejszych chorób układu krążenia.

Stylowe zegarki Festina

0

Jedną z bardzo popularnych marek dostępnych w sklepach jubilerskich, są zegarki Festina. Cieszą się one dużym powodzeniem, ponieważ mają nowoczesny design i wpisują się świetnie w aktualne trendy. Poza tym, nie należą do drogich produktów. Zegarki Festina mają całkiem przystępne ceny, dzięki czemu mogą być kupowane przez ludzi o przeciętnych zarobkach. Nie jest trudno je dostać, gdyż są dostępne w wielu popularnych sklepach z zegarkami.

Dlaczego zegarki Festina są warte zakupu?

To produkty, które w swojej klasie cenowej oferują dobrą jakość oraz wytrzymałość. Oczywiście, nie można ich porównywać do zegarków które kosztują znacznie więcej. Wiadomym jest, że luksusowe zegarki są wykonane z lepszych materiałów i oferują wyższą jakość. Zegarki Festina to właściwy wybór dla osób, które lubią eleganckie produktu, ale nie mogą lub nie chcą wydawać na nie dużo pieniędzy. Marka posiada w ofercie ciekawe propozycje zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, którzy chcą dobrze wyglądać i cenią sobie stylowe akcesoria. Zegarki Festina są dostępne w różnych cenach. Podstawowe modele można kupić już za około 300 złotych, a bardziej zaawansowane mogą kosztować nawet trzy razy więcej. A to i tak nie jest wygórowana cena! Warto kupować zegarki Festina, aby otrzymać dobrą jakość i nie zapłacić dużo.

Jakie są ich charakterystyczne cechy?

Sportowy wygląd, nowoczesny design, wyraziste wzornictwo wyróżniają zegarki Festina i sprawiają, że marka ta przyciąga uwagę na tle innych zegarków z tej półki cenowej. To dobry wybór, a także udany pomysł na prezent dla ukochanego mężczyzny lub kobiety. Jacy ludzie wybierają zegarki Festina? Zdecydowani, ceniący dobry styl i połączenie elegancji ze sportowym charakterem. Takie właśnie cechy posiadają liczne produkty tej marki. Jednak zegarki Festina to nie tylko produkty dla mężczyzn z silną osobowością. To także propozycje dla stylowych kobiet, które szukają nowoczesnych i modnych modeli. Dla nich Festina proponuje delikatne i subtelne, kobiece zegarki.

Więcej zakupowych inspiracji szukaj na https://www.brasty.pl/

Najlepsze aparaty ortodontyczne dla dzieci

Problemy ze zgryzem zaczynają się pojawiać już w bardzo młodym wieku. Początkowo nikt się nimi specjalnie nie przejmuje, ale gdy te mleczne ząbki zaczynają na siebie coraz bardziej zachodzić, rodzice wreszcie zwracają na to uwagę. Zabierają swoją pociechę do gabinetu ortodontycznego i tam dowiadują się o istnieniu wielu różnorodnych aparatów ortodontycznych. Który aparat dla dziecka będzie więc najlepszym wyborem?

Nawet zęby mleczne trzeba wbrew pozorom prostować. Jeśli nie zrobi się tego odpowiednio wcześnie, wyrastające na ich miejscach zęby stałe też zaczną błyskawicznie się krzywić. To z kolei doprowadzi do licznych i nieprzyjemnych komplikacji, na które nie warto nastawiać swojego dziecka. Lepiej zawczasu zabrać je do profesjonalnego gabinetu ortodontycznego i tam porozmawiać z lekarzem na temat stanu zdrowia młodego pacjenta. U osób, u których nie doszło jeszcze do wyrżnięcia się zębów stałych, zazwyczaj stosuje się metody tymczasowe. Zakłada się Aparaty ruchome dla dzieci, które delikatnie prostują krzywy zgryz. Oczywiście musi to trochę potrwać. Taki aparat nosi się przeważnie nawet kilka lat. Mały pacjent musi każdego dnia zakładać go na noc i ściągać z samego rana. Jeśli przebywa w domu, może nosić go praktycznie bezustannie, aby wzmocnić działanie całej terapii. Aparaty ruchome nie są jakoś specjalnie drogie, bo kosztują przeważnie ok. kilkaset złotych. Oczywiście do tej kwoty należy jeszcze dodać ceny regularnych wizyt ortodontycznych bądź ewentualnych konsultacji. Ostatecznie aparat ruchomy zawsze jest jednak tańszy od tego stałego. Jeżeli ortodonta twierdzi, że na pacjenta zadziała on dobrze, warto go przynajmniej wypróbować.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze odpowiedniego aparatu ortodontycznego można też zajrzeć na stronę internetową www.vita-dental.pl i z niej dowiedzieć się, które metody leczenia krzywego zgryzu u młodych osób są uznawane za zdecydowanie najlepsze. Nie warto bowiem wydawać pieniędzy na mało skuteczną bądź wolno działającą kurację.

Czym jest botoks?

0

Niemalże każdy słyszał już o botoksie, a mimo tego mało kto wie, czym w ogóle jest ten zabieg. Wykonuje się go w wielu klinikach medycyny estetycznej, bo swoim pacjentkom oraz pacjentkom proponuje go m.in. gabinet felknerestetyczna.pl. Botoks to jeden z ulubionych zabiegów wszystkich gwiazd, które zawsze chcą sobie zagwarantować młody wygląd skóry, by jak najdłużej prezentować się pięknie. Co jeszcze warto jednak o nim wiedzieć, zanim się z niego skorzysta?

Botoks jest tak naprawdę potoczną nazwą toksyny botulinowej. Można powiedzieć, że ta substancja jest trucizną, jednakże jeśli podaje się ją w odpowiednich i niewielkich ilościach, nie jest ona w stanie człowiekowi zagrozić czy jakkolwiek upośledzić jego zdrowia. Warto jednak pamiętać o tym, że botoks to mimo wszystko trucizna. Chcąc z niego skorzystać i skutecznie się odmłodzić, nie warto tego robić w podejrzanych gabinetach kosmetycznych, które nie dysponują profesjonalnym sprzętem. Najlepiej udać się w tym celu do specjalistycznej kliniki medycyny estetycznej. W takich placówkach zawsze pracują wyjątkowi lekarze, którzy doskonale wiedzą, czym jest medycyna estetyczna i jak należy z niej korzystać. Przed zastosowaniem toksyny botulinowej dokładnie zapoznają się ze stanem zdrowia konkretnego pacjenta. Zwracają uwagę na to, jakie ma on ogólne schorzenia czy dolegliwości, patrzą na jego wagę i wzrost, by dostosować do niego idealną dawkę preparatu. Dopiero po ustaleniu tego wszystkiego przechodzą do wykonania samego zabiegu. Mimo iż dawniej wielu ludzi się go obawiało, dziś absolutnie nie ma ku temu żadnych wskazań. Prawidłowo wykonany zabieg nikomu nie jest w stanie zaszkodzić. Może tylko pomóc.

Mimo wszystko z botoksem należy uważać. Łatwo można bowiem uzależnić się od takiego zabiegu. Botox odmładza skórę i rzeczywiście daje fantastyczne efekty, jednak one po pewnym czasie zaczynają zanikać i słabnąć. Wtedy właśnie człowiek pragnie ponownie skorzystać z tej metody i wpada w pułapkę. Absolutnie nie wolno do tego dopuścić.

Zamykanie naczynek – co warto wiedzieć o dostępnych zabiegach?

Wiele osób zmaga się z przykrą przypadłością, jaką jest zaczerwienienie i brzydkie pajączki na skórze. Szczególnie uciążliwe są tego typu objawy, jeśli dotyczą odkrytych obszarów, jak twarz, dekolt czy nogi. Medycyna estetyczna proponuje bardzo dobre i skuteczne zabiegi, mające na celu zamykanie naczynek, których zły stan powoduje przykre dolegliwości rumienienia się ponad miarę, a także pieczenia skóry.