niedziela, Wrzesień 23, 2018

Żel, maść na siniaki czy domowe sposoby − jak szybko pozbyć się siniaków?

0
Żel, maść na siniaki czy domowe sposoby − jak szybko pozbyć się siniaków?

Masz wrażenie, że zawsze, gdy się uderzysz, na Twojej skórze od razu pojawiają się siniaki? A może Twoje dziecko po zabawie na świeżym powietrzu wraca do domu z rękami i nogami całymi w siniakach? Oczywiście nie są one groźne, ale mogą nieestetycznie wyglądać. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się siniaków, zastosuj żel lub maść na siniaki albo spróbuj jednego z domowych sposobów.

Czym właściwie są siniaki?

Siniaki nie są niczym groźnym. To po prostu podskórny wylew krwi, który przybiera kolor od ciemnogranatowego przez fiolet, aż po zieleń i żółć. Z medycznego punktu widzenia siniaki to po prostu pęknięte naczynia włośniczkowe, które nie wytrzymały urazu i upuściły pod skórę krew, która się w nich znalazła.

Siniaki najczęściej powstają po uderzeniach i poważniejszych wypadkach. Mogą np. otaczać ranę, jeżeli uraz był poważniejszy i doszło do przecięcia skóry. Co ciekawe, siniaki nie pojawiają się od razu, ale nawet po dwóch dniach. Za ciemny kolor siniaka odpowiada hemoglobina − główny składnik krwi.

Niektórzy mają po prostu tendencję do robienia się siniaków. Związane jest to np. z płytko unaczynioną skórą, tendencją do pękania naczynek krwionośnych czy po prostu delikatnością tkanek. Kiedy chcesz szybko pozbyć się siniaka, możesz zastosować maść na stłuczenia.

Żel i maść na siniaki – dla dorosłych i dzieci

Siniaki same wchłaniają się w skórę. Trwa to nawet do 2 tygodni − wszystko zależy od ich rozmiarów i intensywności koloru. Nie ma zatem konieczności leczenia siniaków. Jeśli zależy Ci jednak na przyspieszeniu tego procesu, możesz zastosować maść na siniaki czy żel na stłuczenia. Środki te są szczególnie przydatne, gdy np. masz wielkie wyjście i nie chcesz mieć na nogach pamiątki na obitych kolanach po siłowni.

Na siniaki podziałają przede wszystkim preparaty z heparyną. Ta substancja czynna sprawi, że krew z siniaka będzie się szybciej wchłaniać. Z tego rodzaju środków korzystać mogą dorośli. A co z preparatami dla młodszych? Maść na stłuczenia dla dzieci może mieć nieco delikatniejszy skład i np. zawierać substancje naturalne jak wyciąg z nagietka lub wyciąg z cebuli. Preparaty na siniaki dostępne są pod linkiem: https://eapteka.pl/kategorie/stawy-i-miesnie/stluczenia-i-siniaki.

Domowe sposoby na siniaki

Co na siniaki stosować w domu? Przede zimny kompres, najlepiej zaraz po wystąpieniu urazu. Na przykład po uderzeniu się o kant stołu, upadku na chodniku czy kontuzji na siłowni. Wówczas warto schłodzić miejsce, które boli. Być może właśnie tam następnego dnia pojawi się siniak. Chłodzenie miejsca urazu sprawia, że krew krąży wolniej – a przez to wolniej dostaje się do miejsca urazu i wolniej wypływa z naczyń krwionośnych. Możesz też zastosować lekki ucisk, który także zminimalizuje wypływ krwi pod skórą.

Kiedy siniak już jest „uformowany” i prezentuje się jako fioletowe znamię na Twojej skórze, możesz zamienić zimny kompres na… ciepły okład. Ciepło z kolei przyspiesza krążenie krwi. Na tym właśnie etapie – gojenia się siniaka – chodzi w końcu o przyspieszenie jego wchłaniania się.

Na siniaki zadziała także okład z cebuli. W cebuli znajduje się Allinaza, która przyspiesza się gojenie się siniaka. To ta sama substancja, która odpowiada za łzawienie oczu, kiedy kroisz cebulę.

Siniaki mogą brzydko wyglądać, ale nie są groźne, o ile pojawiły się w wyniku urazu. Jeżeli chcesz szybciej pozbyć się siniaków zastosuj jeden z domowych sposobów, albo udaj się do apteki i poproś farmaceutę o maść na siniaki.

Labiominoroplastyka – przerost warg sromowych mniejszych można leczyć

0
Labiominoroplastyka - przerost warg sromowych mniejszych można leczyć

Problemy związane z budową narządów płciowych przede wszystkim powodują pogorszenie samopoczucia i brak pewności siebie w sytuacjach intymnych. Nie jest to jedyny negatywny skutek zmienionej budowy okolic intymnych. Bardzo często konsekwencją ich nieprawidłowych kształtów jest ból i dyskomfort podczas stosunku.

Jedną z deformacji narządów intymnych jest przerost lub zmieniony kształt gdzie z pomocą przychodzi plastyka warg sromowych mniejszych. Na skutek deformacji nie tylko życie intymne może być utrudnione, ale również uprawianie sportu (przez wywoływanie częstych podrażnień i stanów zapalnych).

Medycyna estetyczna przychodzi na pomoc wszystkim kobietom dotkniętym tym problemem. Oferuje im zabieg labiominoroplastyki.

Czy labiominoroplastyka to zabieg inwazyjny?

Labioplastyka jest to zabieg chirurgiczny. Wykonuje go lekarz specjalista chirurg medycyny estetycznej. Zabieg polega na zmianie kształtu lub wielkości warg sromowych mniejszych. Nadmiarowa tkanka zostaje wycięta, a w miejscu nacięć chirurg zakłada rozpuszczalne szwy (czyli takie, których nie trzeba zdejmować). Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest wykonywany w znieczuleniu. Podczas konsultacji z lekarzem można przedyskutować rodzaj znieczulenia – miejscowe, sedację lub znieczulenie ogólne. Po zabiegu pacjentka zostaje wypisana do domu tego samego dnia.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Oczywiście, jest to zabieg chirurgiczny, więc nie ma możliwości wykonania go u pacjentki w ciąży. Nie przeprowadza się go również w stanach zapalnych okolic intymnych. Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania krwi – warunkiem dopuszczenia do zabiegu są ich dobre wyniki. Przez dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków obniżających krzepnięcie krwi (np. aspiryny, acard), a tuż przed zabiegiem należy być na czczo (ok. 6-8 godzin).

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Rana po zabiegu chirurgicznym powinna być przewietrzana, odradza się więc używanie ciasnej bielizny i odzieży. Dolegliwości bólowe można łagodzić stosując standardowe środki przeciwbólowe (ibuprofen, paracetamol). Po około 7 dniach od zabiegu pacjentka powinna zgłosić się na kontrolę.

Garść porad dla saunowych nowicjuszy

0
W Estonii sauny sa dobrze znane

To żaden grzech nie mieć jeszcze na koncie wizyty w saunie. Wbrew temu, co mówią niektórzy, nie ma żadnego obowiązku wypróbowania wszystkiego, co dla ludzi wymyślono. Kto jednak chce spróbować uroków sauny, powinien najpierw zapoznać się z podstawowymi o niej informacjami. Oto one.

Rodzaje sauny

Na początek warto wybrać saunę, w której panuje wysoka, ale jednak do pewnego stopnia umiarkowana temperatura. Takie warunki zastaniemy w saunie na podczerwień (ok. 50°C) oraz w parowej, zwanej też łaźnią rzymską (do 65°C). W obydwu można się porządnie wypocić i nieco zahartować, przyzwyczaić nie tylko do gorąca, ale i do chłodzenia ciała, będącego nieodłącznym elementem rytuału. W łaźni rzymskiej zastaniemy dużą wilgotność, która sprawia, że mimo gorąca łatwo jest oddychać.

Znacznie mniejsza wilgotność i wyższa temperatura panuje w saunie mokrej. Tu powietrze rozgrzewa się nawet do 90°C. Można taką saunę potraktować jako etap pośredni przed najwyższym stopniem wtajemniczenia, czyli sauną fińską, tzw. suchą, gdzie na termometrze ujrzeć można nawet 110°C, a wilgoci w powietrzu praktycznie nie ma.

Warto wiedzieć, że saunę fińską za stosunkowo niewielkie pieniądze można mieć w domu. To kwestia kilku tysięcy złotych i odpowiedniego pomieszczenia, a także możliwości zasilania pieca o mocy ok. 6 kW. Własna sauna fińska ma tę zaletę, że nie musimy się w niej krępować obecnością obcych, co jest o tyle istotne, że w saunie należy przebywać nago.

Co daje sauna

Na pewno hartuje organizm i zapobiega przeziębieniom, ale pod warunkiem, że ciało po rozgrzaniu i wydaleniu sporej dawki potu wraz z toksynami zostaje intensywnie schłodzone w basenie lub pod prysznicem. Znawcy tematu twierdzą, że sauna pomaga osobom ze schorzeniami kości i stawów, cierpiącym na napady rwy kulszowej, często się przeziębiającym lub cierpiącym na choroby układu pokarmowego. Zasadniczo jednak sauna jest przeznaczona dla ludzi zdrowych. Kto nie jest zdrów jak ryba, powinien przed pierwszą wizytą poradzić się swojego lekarza.

Z sauny mogą korzystać uprawiający sport (po treningu) – pomaga to w regeneracji zmęczonych mięśni. Osoby zestresowane lub mające problemy z zasypianiem mogą spróbować położyć się po wizycie w saunie: wiele z nich błogo zaśnie i porządnie się wyśpi.  

Kto nie powinien iść do sauny

Wizyty u lekarza mogą sobie odmówić cukrzycy, epileptycy, chorzy na nowotwory, cierpiący na problemy skórne lub z układem krążenia oraz nosiciele chorób zakaźnych – sauna nie jest dla nich. Nie powinny się tam również wybierać kobiety w ciąży ani w czasie miesiączki. Również chorzy na nerki, wątrobę i płuca raczej wygrzewać się na saunowych ławach nie powinni, chyba że lekarz powie im co innego.

Jak się przygotować na saunę

Dorze jest wypić dużo wody, co najmniej litr. Tyle najprawdopodobniej organizm wydali w saunie przez gruczoły potowe. Nie należy spożywać obfitego posiłku (niewielki jest jednak wskazany) ani pić alkoholu. Trzeba się pozbyć wszelkiej biżuterii: może boleśnie poparzyć. Wyposażenie: dwa ręczniki – jeden na ławę lub do owinięcia się, drugi pod stopy. Przed wizytą w saunie trzeba wziąć prysznic i wytrzeć się do sucha.   

Gdzie znajdziemy najwięcej witaminy C?

Gdzie znajdziemy najwięcej witaminy C?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, który owoc, warzywo lub produkt ma najwięcej witaminy C? Zaskakująco wiele osób wskazuje cytrynę, bo jest kwaśna i tak jakoś się przyjęło, że określamy ją mianem produktu, który zawiera najwięcej tego składnika. Jednakże przyglądając się badaniom i raportom USDA, czyli departamentu rolnictwa z samych Stanów Zjednoczonych, zrozumiemy, że wcale tak nie jest. Za wielkim oceanem mają większe budżety na badania, dlatego mogą się interesować tak prostymi kwestiami. To co? Zaczynamy?

15 produktów z dużą zawartością witaminy C

USDA stworzył ranking 15 produktów, w których znajdziemy najwięcej witaminy C. Jak się okazuje, z ostatnią pozycją rozpoczyna go właśnie.. cytryna! Pijąc sok z całego tego owocu, zapewnimy sobie zaledwie 35% dziennego zapotrzebowania na witaminę. Tym samym, codziennie powinniśmy spożywać aż 3! Czy jest to w ogóle możliwe? Wątpimy, poza tym nie każdy lubi kwaśny smak. Dlatego specjalnie dla tych osób, polecamy też pomidory. Jeden ma tyle samo witaminy C co cytryna, a na pewno smakuje lepiej. Kolejnymi na liście są – grejpfrut (jak dwie cytryny), mandarynki, mango czy kapusta. Tymi produktami kończymy listę od 15 do 10. A co czeka nas dalej? Może być smacznie? To Wam pozostawiamy ocenę..

Z 9 pozycją mamy truskawki. Aż 3 sztuki mają w sobie tyle samo witaminy C, co wspomniana na początku cytryna. Tak możemy zapewniać sobie ten składnik, jednak nie jest on dostępny przez cały rok. A szkoda! Kiwi, czarna porzeczka, brokuł, brukselki, jarmuż, papaja, pomarańcza i.. na pierwszym miejscu papryka! Jednak teraz pomyślmy. Czy my Polacy dbamy o swoją dietę, aby codziennie zapewniać sobie tyle odpowiedniej witaminy, żeby być zdrowym i silnym?

Alternatywne źródła witaminy C

Zabiegany tryb życia, częste podróżowanie, pośpiech – to ani nie sprzyja naszemu zdrowiu, ani pilnowania diety. Dlatego mamy alternatywne rozwiązania, które zagwarantują odpowiednią zawartość witaminy C. Dostępna jest ona w sproszkowanej wersji, chociażby w sklepie naturalniezdrowe.pl – taką konsystencję można dodawać do koktajli, jogurtów czy soków, świetnie się wchłania i zapewnia nam dzienną dawkę tego składnika. To skoro już witaminę C mamy odhaczoną na liście, to czas omówić kolejne składniki mineralne, które codziennie powinny być dostarczane do organizmu. Na pewno będzie to temat, który niebawem omówimy.

Pojedynczo czy w komplecie? Jak kupować hantle

Pojedynczo czy w komplecie? Jak kupować hantle

Zamiast chodzić na siłownię, można urządzić własną w domu i wcale nie trzeba poświęcać na to wiele miejsca. Ze sprzętu na pewno niezbędne będą hantle, ale już ich wybór może być dość trudny. Kupić pojedynczo, bo taniej, czy w zestawie, bo łatwiej wtedy stopniowo zwiększać obciążenia?

Czy pojedynczo naprawdę jest taniej?

Patrząc na ceny jednostkowe, łatwo dojść do słusznego skądinąd wniosku, że zakup jednego lub pary hantli mniej obciąży budżet, niż zakup całego zestawu. Zgoda. Warto jednak ocenić to nieco inaczej – ćwiczenia wymagają ustawicznego zwiększania ciężaru, więc już kupując pierwsze ciężary, trzeba mieć z tyłu głowy, że za parę tygodni, może za parę miesięcy potrzebne będą kolejne. I co wtedy? Sprzedać stare, żeby kupić większe? Trochę bez sensu.

Duży zestaw wcale nie musi być nieprzyjemnie drogi, czego dowodzi oferta sklepu https://specialfitness.pl/23-zestawy-hantli. W ofercie zestawów trzeba jednak umieć się poruszać.

Jak wybrać zestaw hantli?

Każdy, kto nie ma ochoty co parę tygodni kupować nowego obciążenia i kto wie, że do różnych ćwiczeń już na początek będzie potrzebował różnego ciężaru, decyduje się na zakup mniejszego lub większego zestawu. No właśnie, tylko którego? Oto kilka wskazówek:

  • W przypadku większości ćwiczeń obciążenie rozkłada się symetrycznie, potrzebna więc będzie albo para talerzy na dłuższy gryf, albo małe hantle – po jednym do każdej dłoni. Najpewniej będzie potrzebny i dłuższy gryf, i dwa małe ciężary. Można kupić tylko jeden gryf z talerzami i kompletne hantle bitumiczne, albo zamiast nich małe gryfy i mniejsze talerze, które da się też założyć na długi chwyt.

  • Bez względu na wybrany typ ciężarów, zawsze warto uzbierać pieniądze na przynajmniej średnią półkę. Odpryski farby, uszkodzenia chromu czy rozpadająca się i klejąca guma mogą poważnie uprzykrzyć treningi, więc warto dołożyć kilkadziesiąt złotych i mieć pewność, że obciążenie posłuży przez wiele lat.

  • Do domowej siłowni warto kupić zestaw hantli z walizką albo stojakiem – łatwiej będzie utrzymać porządek, a całość zajmie znacznie mniej miejsca niż ciężary porozrzucane po podłodze.

  • Szczególnie przy zakupie pierwszego zestawu warto zadbać o to, aby dało się w miarę płynnie zmieniać obciążenia. Zamiast dwóch talerzy po 2,5 kg, lepsze będą cztery po 1,25. Wtedy uda się łatwiej dostosować obciążenie do własnych możliwości. Ma to oczywiście swoje granice, bo składanie dziesięciu kilogramów z pięciu różnych talerzy jest irytujące i niepotrzebne. Warto więc choć raz odwiedzić siłownię, żeby rozpoznać własne możliwości i kupić odpowiednio duże obciążenie.

  • Warto poruszać się w kręgu znanych marek – dzięki temu w przyszłości łatwiej i mniejszym kosztem uda się rozbudować salę treningową. Zaopatrując się w hipermarketach nie można mieć takiej nadziei.

Pedałowanie możliwe jest przez cały rok

Pedałowanie możliwe jest przez cały rok

Jazda na rowerze to niezwykle przyjemna forma aktywności fizycznej. Na rowerze jeździć może każdy bez względu na wiek. Wystarczy sprawny technicznie rower, wygodny strój, odpowiednie buty i można wyruszać na przejażdżkę.

Sposób na piękno w każdym calu

0
Sposób na piękno w każdym calu

Nie od dziś wiadomo, że jednym z wielu atutów, którymi mogą się pochwalić ludzie, są zadbane i piękne paznokcie. Dla wielu z nas dbanie o siebie jest niezwykle relaksujące i podbudowujące na duchu. Na równi z paznokciami mierzą się także skóra i włosy, które nie zawsze są proste w utrzymaniu ich w zdrowej kondycji. Wiele ludzi dwoi się i troi, aby tylko być choć trochę bardziej atrakcyjnym dla siebie i otoczenia. Doskonale wiemy, że nasza skóra jest punktem, na który ma wpływ wiele czynników, nie zawsze zależnych od nas – kobiet i mężczyzn.

Na ratunek płci damskiej i męskiej przybywa strona noszące dumne miano Look Up – Włosy Skóra Paznokcie, zawierająca tabletki na paznokcie, które nieustannie będą nas wspierać w drodze do wyznaczonego celu. Produkty na tej stronie są w pełni naturalnymi suplementami diety, posiadają wiele pozytywnych czynników i dobrze wpływają na nasze życie. Dzięki tej nowoczesnej formule zamkniętej w niewielkich kapsułkach możemy spokojnie cieszyć się upragnionym pięknym wyglądem. Dzięki tym tabletkom, możemy zapomnieć o smarowaniu się licznymi kremami, wcieraniu maseczek czy robieniu zabiegów upiększających.

Rozpoczynając przygodę z Grinday, otwieramy nowy, lepszy rozdział w naszym życiu i cieszymy się rezultatami związanymi z pozytywnymi zmianami. Wystarczy wejść na stronę sklepu www.grinday.com i dobrać oferty odpowiednie dla nas. Dobór produktów jest bardzo prosty, ponieważ każda z ofert jest starannie opisana i przeznaczona na każdą partie ciała. Najważniejsze jest to, że nie musimy nawet wychodzić z domu. W sklepie internetowym możemy wybrać bezpieczną przesyłkę prosto do swojego domu, wraz z gwarancją zwrotu do 14 dni. Jeśli nie jesteśmy pewni co do wyboru, dostawy, czy płatności możemy bez problemu zgłosić to korzystając z kilku opcji skontaktowania się ze sklepem.

Każdy z nas zasługują na to co najlepsze, dlatego nie warto zastanawiać się ani chwili dłużej i podjąć odpowiedni dla nas wybór, który może przynieść owocne efekty.

Czym jest polineuropatia cukrzycowa? Jakie są jej objawy, przyczyny i leczenie?

Czym jest polineuropatia cukrzycowa? Jakie są jej objawy, przyczyny i leczenie?

Jeśli ktoś ma polineuropatię, to bardzo ważne jest, by najpierw zająć się wyrównaniem cukru we krwi. Przy tym powikłaniu cukrzycowym trzeba zadbać m.in. o prawidłową masę ciała, jak również o właściwy wskaźnik hemoglobiny glikowanej HbA1c. Dzięki temu można cofnąć niektóre objawy neuropatii, a także zmniejszyć ból.

Dlaczego warto jeść naturalne miody?

Dlaczego warto jeść naturalne miody?

Zakup prawdziwego miodu staje się coraz trudniejszy, ponieważ nawet pszczelarze w małych pasiekach mieszają prawdziwy miód ze sztucznym miodem.

Powiększenie biustu implantem

0
Powiększenie biustu implantem

Zabieg powiększenia biustu wykonuje się z różnych powodów. Kobiety decydują się na niego nie tylko z bardzo ważnych we współczesnym świecie względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Jest rozwiązaniem u osób z wrodzoną lub nabytą asymetrią piersi oraz po operacjach amputacji piersi.

W Lublinie poddać się takiej operacji można między innymi w nowoczesnym ośrodku medycznym Żagiel Med. Tu o pacjenta troszczy się wykwalifikowany personel medyczny posługujący się najwyższej jakości sprzętem.

Operację wykonuje się w ułożeniu na plecach, pod znieczuleniem ogólnym. Wcześniej wyznacza się linie cięć. Zabieg rekonstrukcji objętości piersi implantem polega na wszczepieniu endoprotezy piersi w kieszeń tkankową, którą wytwarza się nad lub pod mięśniem piersiowym większym. O wielkości i kształcie implantu decyduje pacjentka w oparciu o rady lekarza specjalisty. Operacja kończy się założeniem szwów wewnętrznych i zewnętrznych, drenu oraz opatrunku.

Przed zabiegiem należy wykonać:

Ø  Badania laboratoryjne, takie, jak: morfologia krwi, grupa krwi, układ krzepnięcia, elektrolity, kreatynina, glukoza, białko we krwi;

Ø  W zależności od stanu zdrowia pacjenta, lekarz może także EKG, RTG płuc czy USG lub mammografię piersi;

Ø  Wskazane jest badanie  RTG płuc jeśli nie było wykonywane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Po operacji normalnymi objawami są:

  • dolegliwości bólowe utrzymujące się kilka dni,
  • obrzęki,
  • zaczerwienienia,
  • zwiększona ciepłota miejsca operacyjnego
  • krwawe podbiegnięcia,

które ustępują do 3 tygodni po zabiegu. Objawy kontroluje się m.in. za pomocą leków przeciwbólowych. W szczególnych przypadkach lekarz może zdecydować także o podaniu antybiotyku lub heparyny.

Po operacji założony zostaje bandaż elastycznego lub specjalny biustonosz, który należy nosić w dzień i noc, aż do zdjęcia szwów, a następnie przez większą część dnia przez kolejne 4 tygodnie. Po upływie ok. 2 tygodni pacjentka może wrócić do pełnej aktywności życiowej.

Efekt pierwotny operacji powiększenie piersi implantem jest widoczny zaraz po zabiegu, natomiast efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego i miejscowego chorej oraz jej zaangażowania w zalecenia i jest osiągany po upływie ok. 6 – 18 miesięcy.

W ośrodku Żagiel Med pacjent może zdecydować się na pokój jedno- lub dwuosobowy, każdy wyposażony w Intercom, telewizor i WiFi, a serwowane posiłki są nie tylko zgodne z zaleceniami lekarza, ale także z preferencjami chorego.

Więcej na temat zabiegów znajdziesz na stronie ŻagielMed http://zagielmed.pl/chirurgia-plastyczna/

Decydując się na operację w szpitalu Żagiel Med oddajesz się w ręce specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w realizacji nawet bardzo wymagających zabiegów. Ważnym czynnikiem dla powodzenia zabiegów jest nowoczesny sprzęt medyczny, który pozwala na realizowanie ich w sposób sprawny i precyzyjny. Żagiel Med to szpital dbający o komfort pacjenta, jego prawo do informacji na temat własnego zdrowia i pozytywną atmosferę.