czwartek, Styczeń 23, 2020

Czy nadmierne wypadanie włosów można zahamować?

0
Czy nadmierne wypadanie włosów można zahamować

Osoby zmagające się z nadmiernie wypadającymi, przerzedzającymi się lub osłabionymi włosami niejednokrotnie poszukują rozwiązania swoich problemów w Sieci oraz zwracają się o pomoc do specjalistów z kliniki włosa SecondHair https://secondhair.pl/wypadanie-wlosow/  (a więc przede wszystkim do trychologów oraz dermotrychologów). Chcą one bowiem wiedzieć, czy możliwe jest zatrzymanie procesu wypadania włosów oraz przyspieszenie procesu ich ponownego porostu.

Okazuje się, że jeżeli nie zmagają się oni z zaawansowaną chorobą wymagającą przeszczepu włosów na drodze ingerencji chirurgicznej, jest to jak najbardziej możliwe. Często pomaga zmiana szamponów, które można nabyć w drogeriach lub supermarketach na ich profesjonalne zamienniki. Co prawda są one nieco droższe, jednakże w ich składzie znajdziemy między innymi wyciągi z ziół czy składniki aktywne, które oczyszczają skórę głowy, wzmacniają i stymulują cebulki włosowe, a co za tym idzie – nie tylko zapobiegają niekontrolowanemu wypadaniu włosów, ale także przyspieszają ich prawidłowy porost.

Niejednokrotnie kondycję naszej fryzury poprawić może także stosowanie odpowiednich suplementów diety, modyfikacja przyzwyczajeń żywieniowych (a więc przede wszystkim usunięcie z diety szkodliwego dla organizmu oraz sprzyjającego rozwojowi drożdżaków cukru) oraz zmiana stylu życia, która to może polegać chociażby na ograniczeniu stresu, ekspozycji na szkodliwe substancje chemiczne, czy w końcu na zwiększaniu ilości godzin snu. Naukowcy alarmują bowiem, że zbyt częsta praca lub zabawa do późnych godzin nocnych połączone z nieoptymalną długością wypoczynku (wynoszącą poniżej 7-8 godzin dziennie) mogą spowodować osłabienie struktury, a w rezultacie nawet wypadanie włosów.

Jeżeli nie chorujemy na poważną chorobę skóry głowy, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że nawet niewielkie zmiany wprowadzone w naszym życiu przyczynić się mogą pozytywnie do poprawy jej kondycji. W większości przypadków uniknięcie bolesnej oraz niegwarantującej pełnej skuteczności chirurgicznej transplantacji jest bowiem jak najbardziej możliwe!

Na czym polega peeling chemiczny?

0
peeling chemiczny - jakie są rodzaje?

Peeling chemiczny jest to jeden z rodzajów zabiegów medycyny estetycznej. Najlepiej jest go wykonywać w sezonie jesiennym i zimowym, ponieważ wtedy skóra nie jest wystawiania na działanie promieni słonecznych. Taki zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka, za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych.

Z zabiegu jakim jest peeling chemiczny, najczęściej korzystają osoby, które walczą z przebarwieniami oraz zmarszczkami. Mocniejsze peelingi chemiczne zawsze powinny być wykonywane przez doświadczonego kosmetologa lub dermatologa. Delikatne stężenia można stosować samodzielnie w domu, ale zawsze jest to lepiej skonsultować ze specjalistą.

Dla kogo jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny dedykowany jest głównie osobom, które posiadają przebawienia i plamy posłoneczne, zmiany potrądzikowe i delikatne zmarszczki. Jego zadaniem jest oczyszczenie skóry, stymulowanie jej do odnowy oraz odświeżenie. Skóra po takim zabiegu jest pełna blasku.

Odpowiednio dobrany preparat chemiczny sprawia, że jesteśmy w stanie pozbyć się takich problemów jak: trądzik, przesuszenie skóry twarzy, rumień, czy nadmierne wydzielanie sebum.

Przeczytaj też: http://www.blognazdrowie.pl/olejek-z-drzewa-herbacianego-co-jest-w-nim-wyjatkowego/

Jak wygląda zabieg?

Na początku, jak przed każdym zabiegiem kosmetycznym, należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Kolejnym krokiem jest nałożenie przez specjalistę, za pomocą wacika lub pędzelka dobranego do potrzeb skóry peelingu. Peelingi chemiczne różnią się formułą, mogą mieć postać żelu, maski lub płynu. Niektóre peelingi chemiczne, po odczekaniu odpowiedniego czasu, należy zneutralizować specjalnym preparatem. Na koniec zabiegu należy zabezpieczyć skórę odżywczo-regenerującym kremem.

Rodzaje peelingów chemicznych

Obecnie na rynku jest kilka rodzajów peelingów chemicznych, różnią się składnikami, ale ich działanie jest podobne do siebie. Wszystkie te preparaty złuszczają naskórek. Od stężenia kwasu, zależy głębokość złuszczania. Wyróżniamy:

  • peeling płytki – jego działanie jest powierzchowne, dlatego ten rodzaj złuszcza wyłącznie naskórek. Taki rodzaj peelingu można samodzielnie wykonać w domowym zaciszu, nie ma ryzyka że zrobimy sobie krzywdę. Peeling powierzchowny wykorzystywany jest do zredukowania niewielkich i drobnych zmarszczek, trądziku i przebarwień.
  • peeling średnio-głęboki – jego działanie obejmuje nie tylko naskórek, ale i skórę właściwą. Za pomocą tego peelingu jesteśmy w stanie pozbyć się średnio-głębokich zmarszczek, blizn potrądzikowych i przebarwień. Po takim peelingu następuje delikatne złuszczanie.
  • peeling głęboki – charakteryzuje się tym, że działa na skórę właściwą. Jeżeli chcemy udać się na taki zabieg, powinniśmy szukać lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej który zrobi to poprawnie. Jego zadaniem jest usunięcie zmarszczek i blizn.

Źródło: https://beautyandbio.pl/

Realizacja istotnych celów – zmiana diety

dieta

Próby odchudzania nie zawsze kończą się pełnym sukcesem, a nawet trzeba powiedzieć, że bardzo często trudno jest o ów sukces.

Jednakże przy odpowiednim podejściu można mówić o możliwości osiągnięcia założonego wcześniej sukcesu. W całym tym procesie bardzo ważnym elementem jest stosowanie właściwej diety. Jednakże samodzielne jej przygotowanie nie zawsze jest proste, a często w tym aspekcie popełniamy sporo błędów. Dlatego też na rynku pojawił się taki produkt, jakim jest dieta pudełkowa, zwana nieco inaczej cateringiem dietetycznym. Z jednej strony jest to rozwiązanie wygodne dla każdego klienta, ale z drugiej strony również należy wskazać na to, że jest to rozwiązanie bardzo skuteczne.

Dzięki odpowiednio skomponowanej diecie pudełkowej można zrealizować nie tylko marzenia o smukłej figurze, ale także wiele innych.

zmiana diety

Łódzka firma o nazwie Healthy Food specjalizuje się właśnie w oferowaniu zdrowych, zbilansowanych posiłków dostarczanych w  umówione z klientem miejsce. Znajdziesz je na stronie catering dietetyczny Łódź. Bogata propozycja, w której można znaleźć wiele różnych pakietów daje możliwość skutecznego wspomagania różnych aspektów związanych z codziennością, ze zdrowiem, z lepszym samopoczuciem. Dieta pudełkowa zyskała w obecnej dobie sporą popularność. Jednakże należy podkreślić również to, że owa dieta bazuje nie tylko na samej popularności, ale jest faktycznie bardzo korzystnym rozwiązaniem. Firma Healthy Food ściśle współpracuje z profesjonalnym dietetykiem, dzięki czemu proponowane posiłki są faktycznie zdrowe i odpowiednio skomponowane. Jeśli ktoś nie ma pełnego przekonania do poszczególnych propozycji, to jak najbardziej może zamówić dla siebie pakiet próbny, dzięki któremu będzie miał świadomość tego, co tak naprawdę znajduje sie w owej propozycji. Realizacja założonych celów nie jest łatwa, ale w rzeczywistości podchodząc do tego założenia w sposób racjonalny, w sposób odpowiedni, możemy mówić o większych szansach na odniesienie sukcesu w tejże materii. Jeśli chcemy dobrze się odżywiać, warto spróbować dobrej diety pudełkowej.

Objawy choroby alkoholowej

0
Alkoholizm

Często myślimy, że bylibyśmy w stanie rozpoznać osobę uzależnioną już na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości jednak nasze skojarzenia związane są głównie z zaawansowanym stadium tej choroby. Wyobrażamy sobie alkoholika jako brudnego, obdartego kloszarda, podczas gdy nałóg może dotknąć każdego z nas – również osobę młodą, inteligentną, wykształconą i o dobrej pozycji zawodowej. Im wcześniej rozpoznamy objawy choroby alkoholowej u siebie lub kogoś bliskiego, tym większe szanse na jego pełne wyleczenie i szczęśliwe, zdrowe życie. Na jakie symptomy należy zwracać szczególną uwagę?

Pierwsze objawy choroby alkoholowej – sygnały ostrzegawcze

Picie alkoholu jest bardzo ważną częścią naszej kultury. Jako że jest on substancją całkowicie legalną, często błędnie zakładamy, iż jego spożywanie jest zupełnie bezpieczne, a przynajmniej znacznie mniej szkodliwe niż zażywanie zakazanych narkotyków. Tymczasem alkohol również jest trucizną, która negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego naszego organizmu, a także jego poszczególnych elementów. Nie istnieje żadna dawka tej substancji, którą możemy przyjmować bez jakichkolwiek obaw o własne zdrowie. Ponadto kultura przyzwalająca na picie, a nawet nadużywanie alkoholu usypia naszą czujność i sprawia, że często nie dostrzegamy oczywistych symptomów rozwijającego się problemu.

Do ostrzegawczych objawów choroby alkoholowej należy przede wszystkim zmiana stosunku do picia (więcej o tym na: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/objawy-choroby-alkoholowej/). Z niewinnej rozrywki zmienia się ono w sposób na wszystkie problemy oraz metodę kontrolowania emocji, takich jak stres, lęk, smutek czy nieśmiałość. Oprócz tego nasze zaniepokojenie powinny wzbudzić coraz częstsze nieplanowane picie, spożywanie alkoholu w ilości niepozwalającej na trzeźwą ocenę sytuacji, coraz „mocniejsza głowa” (czyli wzrost tolerancji), picie w ukryciu, reagowanie złością na próby rozmowy na temat nałogu, aktywne poszukiwanie okazji do napicia się, luki pamięciowe („urwane filmy”), picie wbrew zaleceniom lekarskim (np. podczas przyjmowania antybiotyku), prowadzenie samochodu po choćby niewielkiej ilości substancji odurzającej, szukanie pozornie racjonalnych usprawiedliwień picia (np. „Koleżanka miała urodziny, musiałam to z nią oblać”, „Piję, żeby zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy” itp.), a także potajemne próby ograniczenia picia lub czasowej abstynencji w celu udowodnienia sobie, iż sprawuje się pełną kontrolę nad własnym zachowaniem.

Psychiczne objawy choroby alkoholowej

Nie istnieje jeden, przełomowy moment, w którym do tej pory zdrowa osoba zmienia się w alkoholika. Utrata panowania nad swoim życiem następuje stopniowo i niepostrzeżenie. Picie powoli przejmuje kontrolę nad całą codziennością chorego, wypierając dotychczasowe zainteresowania i pasje oraz powodując coraz większe zaniedbania dotyczące rodziny, przyjaciół i pracy zawodowej. Wśród psychicznych objawów choroby alkoholowej dominują upośledzenie kontroli spożywania alkoholu, coraz częstsze picie i sięganie po coraz większe ilości. Pacjenci kontynuują to zachowanie mimo świadomości jego postępujących, negatywnych skutków. Wpadają w panikę na myśl o czasie, w którym mieliby wytrzymać całkowicie na trzeźwo. Coraz częściej doświadczają także problemów z pamięcią i świadomością, np. mają luki pamięciowe, czyli tzw. palimpsesty alkoholowe (nie pamiętają zdarzeń, które miały miejsce w stanie upojenia, pomimo że nie tracą w tym czasie przytomności).

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/jak-przekonac-alkoholika-do-leczenia/

Skutki, czyli fizyczne objawy choroby alkoholowej

Fizyczne objawy choroby alkoholowej pojawiają się dopiero na jej późniejszych etapach, w rzeczywistości stanowią bowiem konsekwencje długotrwałego nadużywania substancji psychoaktywnej. Przede wszystkim u chorych rozwija się fizyczny głód alkoholowy oraz zespół abstynencyjny, który objawia się m.in. skokami ciśnienia, zaburzeniami akcji serca, drżeniem kończyn, nudnościami, wymiotami, nadmiernym poceniem się, majaczeniem, bezsennością oraz nadwrażliwością na dźwięki. Oprócz tego pacjenci są narażeni m.in. na choroby układu oddechowego, zapalenie trzustki, demencję alkoholową, schorzenia serca oraz marskość wątroby.

https://uzaleznienia-terapia.pl/cennik/

Moda jesienna

0
Moda jesienna

Moda jesienna kojarzy się zazwyczaj z dość stonowanymi i ciemnymi barwami. Klasyczne, jednolite ubrania są już standardem właściwie w każdym sezonie. Jednak nie musi to wcale oznaczać nudy. Stylizację najłatwiej jest ożywić i całkowicie odmienić przy pomocy dodatków. Daje to duże możliwości jeśli chodzi o zmianę swojego wyglądu. Bazując na uniwersalnych płaszczach i kurtkach można stworzyć wiele zestawów, które będą prezentować się ciekawie. Wystarczy umiejętnie dopasowywać do siebie poszczególne elementy i nie bać się nietypowych połączeń. Oczywiście nie musi to oznaczać wykorzystywania jednie najmodniejszych i najbardziej wyróżniających się dodatków.

Równie dobrze można postawić na klasykę i sprawdzone fasony. Modne oficerki powracają niemal w każdym sezonie. Różnią się jedynie dodatkami lub kolorami. Dzięki temu można zainwestować w buty wysokiej jakości wykonane z solidnych materiałów i nie obawiać się, że niedługo będą niezgodne z trendami. Mogą stać się klasycznym elementem stylizacji, który nie rzuca się zbyt mocno w oczy. Jednak równie dobrze można postawić na nieco mniej typowy projekt i sprawić, że będzie to dodatek ożywiający cały strój. Wystarczy, że buty będą w wyrazistych kolorach. Do klasycznego granatowego płaszcza można bez obaw dobrać bordowe oficerki.

Kolory te doskonale się dopełniają i wyglądają razem bardzo korzystnie. Dzięki temu strój prezentuje się spójnie. Inną opcją jest postawienie na model z licznymi dodatkami. Wszelkie łańcuchy i błyszczące aplikacje będą przykuwać wzrok. Dzięki temu klasyczny fason stanie się ciekawym elementem stroju pozwalającym się wyróżnić. Warto zwrócić na to uwagę w trakcie wybierania butów. Istotny jest również sam krój.

Cholewka nie może być zbyt wysoka. Należy dostosować to indywidualnie, aby nie skrócić nadmiernie nóg oraz nie pogrubić ich optycznie. Z tego powodu buty powinny ładnie przylegać do stopy i optycznie ją wysmuklać. Dla ułatwienia można przymierzyć kilka różnych wariantów i porównać uzyskany efekt. Pozwoli to podjąć odpowiednią decyzję. Istotne są również materiały użyte przy produkcji obuwia. Lekka podeszwa będzie z pewnością atutem. Jednak nie każde tworzywo nadaje się do użytkowania przy minusowych temperaturach. Warto zastanowić się nad przeznaczeniem butów i upewnić się, że dany model spełni oczekiwania.

Kolejnym aspektem jest wysokość podeszwy. Nieco grubsze warianty mogą skutecznie izolować zimno podłoża. Wpłynie to na komfort noszenia. Inną kwestią jest ocieplenie. Nie w każdym przypadku będzie pożądane. Uzależnione jest to od czasu, kiedy będzie noszone obuwie. Wczesną jesienią dodatkowe warstwy chroniące przez zimnem nie są potrzebne. Jednak w trakcie zimy mogą okazać się niezbędne. Dopasowując rozmiar należy mieć na uwadze komfort nie tylko w chwili zakupu, ale również w późniejszym czasie. Obuwie po kilku założeniach dopasuje się do stopy i trochę zmieni się na szerokości. Z uwagi na to długość musi być precyzyjnie dostosowana do indywidualnych potrzeb, aby buty były wygodne.

Jakie efekty można osiągnąć na platformie wibracyjnej

0
Jakie efekty można osiągnąć na platformie wibracyjnej

Platforma wibracyjna przez wiele osób traktowana jest coraz chętniej jako uzupełnienie treningów i pomoc w poradzeniu sobie z dokuczliwymi problemami zdrowotnymi. Jak ćwiczyć na platformie wibracyjnej i jakie efekty daje jej regularne używanie – oto przegląd najszybciej dostrzegalnych rezultatów jej działania.

Poprawa sylwetki i samopoczucia

Zastanawiając się, co daje trening na platformie wibracyjnej, liczymy przede wszystkim na skuteczną pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami i centymetrami. Platforma jest bardzo wygodnym w użyciu narzędziem pozwalającym zadbać o swoją sylwetkę, którego można używać nawet w trakcie wieczornych seansów filmowych. Warto jedna pamiętać, że jeśli cierpimy na zbyt dużą otyłość, pracę nad kształtami należy zacząć od regularnego ruchu, np. szybkich spacerów. Inaczej mogą używać platformy wibracyjnej osoby aktywne fizyczne. Dla nich tego typu urządzenie to kolejne wyzwanie pozwalające kształtować sprawność i sylwetkę w nieco bardziej wymagający sposób. Pompki lub inne proste ćwiczenia wykonywane na platformie wibracyjnej mogą bowiem sprawiać dużo więcej wysiłku niż do tej pory.

Platforma wibracyjna – efekty w przypadku zaburzeń układów wewnętrznych

Wibracje, jakich w trakcie treningu na platformie wibracyjnej doznaje organizm, pozwalają także uporać się z problemami dotykającymi naszych układów wewnętrznych. Upływający czas, niewłaściwa dieta, zbyt mała ilość wody czy indywidualne uwarunkowania prowadzą do tak wstydliwych dla wielu osób dolegliwości, jak nietrzymanie moczu, zaparcia czy wzdęcia. Decydując się nawet na trening pasywny na platformie wibracyjnej możemy wzmocnić mięśnie wewnętrzne, poprawić przemianę materii i uaktywnić jelita, a także usprawnić krążenie krwi i zaangażować do pracy niemal wszystkie partie ciała. W efekcie możemy liczyć na znaczne zmniejszenie występujących problemów, a w niektórych, lżejszych przypadkach, nawet ich całkowite ustąpienie.

Jak przygotować się do treningów na platformie wibracyjnej?

Pierwsze treningi z platformą wibracyjną najlepiej odbyć w towarzystwie instruktora, który zna tajniki działania tego urządzenia i może nam pokazać sposoby pozwalające szybko osiągnąć pożądane efekty. W przypadku osób z poważniejszymi schorzeniami, zwłaszcza układu mięśniowo-stawowego czy dolegliwości kręgosłupa, niezbędne jest wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym czy terapeutą – rehabilitantem, który może również doradzić bezpieczny i skuteczny sposób korzystania z tego nowoczesnego urządzenia nawet we własnym domu.

Postaw na platformę wibracyjną PowerBoard 3.0!

Golenie i depilacja – na czym polega?

0
golić depilować

W dzisiejszych czasach dbanie o gładką skórę jest normą, należy do podstawowych zasad pielęgnacji, tak samo jak mycie zębów czy kąpiel.

Obecnie jest wiele metod usuwania niechcianych włosków. Jednak znalezienie tego najlepszego dla nas może sprawić kłopot.

Na czym polega golenie?

Większość osób, które po raz pierwszy chcą się pozbyć zbędnego owłosienia, sięga po najprostszą możliwość – czyli maszynkę do golenia. Golenie jest to usuwanie włosów z powierzchni skóry za pomocą ostrzy, które są umieszczone na główce maszynki.
Golenie jest prostym zabiegiem, który może być wykonywany w domowym zaciszu.

Główki i wymienne wkłady maszynek do golenia są dostępne w każdym sklepie lub drogerii. Ich kształt jest przeróżny, tak samo jak rozmiar. Najlepszym rozwiązaniem dla kobiet jest używanie maszynek, które są opracowane i stworzone specjalnie z myślą o kobietach. Używanie takiej maszynki ułatwia golenie oraz pomaga uniknąć podrażnień skóry. Takie maszynki charakteryzują się tym, że ich główki są zaokrąglone, a rączki antypoślizgowe, które doskonale leżą w dłoni.

Oprócz zalet, istnieją również wady. Nieprawidłowo wykonywane golenie może doprowadzić do bolesnych zacięć. Włoski usuwane są zaraz przy skórze, nie są usuwane wraz z cebulką włosa, dlatego należy je golić częściej, niż w przypadku depilacji woskiem. Mówi się też, że golenie sprawia, że włoski, które odrastają stają się grubsze i szybciej rosną, jednak badania kliniczne potwierdziły że golenie maszynką nie wpływa na zmianę w strukturze włosa.

Golenie i depilacja - na czym polega?

Czym jest depilacja?

Od kilku lat depilacja jest częściej wybierany zabiegiem, w przypadku gdy chcemy się pozbyć zbędnego owłosienia. Depilacja polega na nałożeniu wcześniej rozgrzanego, ciepłego, płynnego wosku na partie ciała, które chcemy poddać depilacji. Kolejnym krokiem jest przyłożenie do nich specjalnego paska materiału. Następnie przy pomocy dynamicznego ruchu – pociągnięcia, pozbywamy się włosów, wraz z cebulką włosa.

W przypadku osób wprawionych taki zabieg może być wykonywany w domu, natomiast jeżeli ktoś nie ma doświadczenia to lepiej oddać się w ręce profesjonalisty.

Depilacja jest skutecznym sposobem usuwania włosów. Efekty są długotrwałe, dlatego wiele osób poddaje się takiemu zabiegowi.

Wadami depilacji woskiem jest ból i dyskomfort, odczuwany podczas zabiegu.

Przeczytaj też: Olejki do opalania – czy są skuteczne?

Ile kosztuje przeczep włosów?

0
Ile kosztuje przeczep włosów

Problem łysienia dotyka co raz więcej osób. Ważne, aby działać zapobiegawczo i dbać między innymi o odpowiednią dietę bogatą w witaminy. Co, jeżeli nie mamy już na to wpływu. Rozwiązaniem może okazać się przeszczep włosów. Pytanie, ile kosztuje przeszczep włosów? Tego i innych wiadomości dowiesz się z artykułu poniżej lub na Medmix.pl.

Jaki jest przebieg przeszczepu?

Cały proces zaczyna się od konsultacji z lekarzem. W jej trakcie omawiana jest procedura całego zabiegu i wyznaczana jest linia brzegowa. Dodatkowo wykonywane są zdjęcia pacjenta, które są jego dokumentacją medyczną. Wykwalifikowany lekarz wyznacza obszar zabiegu, z którego będą pobierane przeszczepy oraz obszar, na którym dojdzie do implantacji. Co ważne zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Profesjonalny sprzęt

Zabieg w Medmix przeprowadzany jest za pomocą nowoczesnego sprzętu: Implanter Pen. Instrument ten jest zastępstwem tradycyjnej metody transplantacji włosów przy użyciu prostych narzędzi ręcznych. Narzędzie jest podobne do pióra z wydrążoną na końcu igłą. Lekarze wkładają transplant do pustej igły. Główną zaletą technologii Implanter Pen jest łatwość zwiększenia gęstości włosów, dzięki implantacji przeszczepów między występującymi na głowie włosami.

Cena ustalana indywidualnie 

Medmix przedstawia jasny cennik zabiegu. Sama cena zabiegu przeszczepu włosów jest uzależniona od ilość graftów. Czym jest graft? Jeden graft może zawierać od jednego do czterech mieszków włosowych.

Cena za jednego grafta w zabiegu metodą FUE to 7 złotych. Przykładowo przeszczep brody 1 graft za 8 złotych. Lista oczekujących jest spora. Dlatego przewidziane są promocje. Dokładne zniżki można sprawdzić na stronie internetowej lub kontaktując się z gabinetem. Minimalna cena za zabieg wynosi 5000 złotych. W cenie zabiegu przeszczepu włosów zawarte są takie składowe jak:

  • środki medyczne i opatrunkowe
  • terapia osoczem bogatopłytkowym PRP
  • smaczny lunch
  • zestaw do profesjonalnej pielęgnacji włosów po zabiegu
  • konsultacje z managerem kliniki 24 godziny 7 dni w tygodniu
  • nocleg w hotelu ze śniadaniem
  • transport

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy przestrzegać dokładnych wskazań lekarza. Dotyczą one m.in. niemycia zaimplantowanych włosów nawet do 8 dni. Należy smarować je specjalnie dostosowanym do tego lekami. Po zabiegu należy przez 6 kolejnych tygodni unikać natężonego światła słonecznego oraz wizyt w solarium. Przez 3 tygodnie należy również zaprzestać aktywności fizycznej.

A Wy macie jakieś doświadczenia związane z implantami na włosach?

Czym charakteryzuje się alergia na kurz?

0
Czym charakteryzuje się alergia na kurz?

Dolegają Wam ostatnio rozmaite objawy? Tak naprawdę do końca jednak nie wiecie, do jakiej choroby je przyporządkować? A może dolega Wam po prostu najzwyczajniej w świecie alergia na kurz? Okazuje się, że naprawdę sporo osób boryka się właśnie z takim problemem. Niektóre źródła mówią nawet, że to około 6 milionów Polaków. Czym cechuje się taka choroba? Jakie objawy – kolokwialnie pisząc – generuje alergia na kurz? Jak radzić sobie z takimi problemami? Te i inne zagadnienia zostały przytoczone w naszym dzisiejszym artykule.

Głównym źródłem problemów w przypadku takiej choroby, jak właśnie alergia na kurz, są po prostu stosunkowo małe pajęczaki. Nie są one niestety widoczne gołym okiem. Dodatkowo nie wydzielają żadnego dźwięku. Nie powodują także żadnego zapachu, dlatego tak naprawdę do końca nie wiemy, że przebywamy z nimi – kolokwialnie pisząc – pod jednym dachem. Takie pasożyty są bardzo groźne. Okazuje się, że na przykład na materacu łóżkowym może ich być nawet kilka milionów, chociaż tak naprawdę nie widzimy żadnego nieproszonego gościa. Powodują one rozmaite objawy związane z alergią na kurz oraz roztocze. Z medycznego punktu widzenia, alergenem są tak naprawdę jednak wyłącznie odchody roztoczy, dlatego warto zapamiętać sobie tę informację. Bardzo ważna sprawa dotyczy takiego aspektu, że alergia na kurz objawia się na rozmaite sposoby. Między innymi chodzi o takie symptomy, jak katar oraz kaszel. Do tego dochodzi łzawienie oczu. Nasze oczy są bardzo często zaczerwienione. W niektórych przypadkach pojawiają się także zmiany skórne…

Co powinny robić osoby, które posiadają takie właśnie objawy? Nie tylko macie katar lub kaszel, ale także zmiany skórne w postaci pokrzywki? Dodatkowo na dłoniach nie brakuje czerwonego koloru? Bardzo ważna sprawa jest taka, aby poddać się odpowiednim testom alergicznym. Inna istotna kwestia dotyczy po prostu tego, żeby możliwie jak najbardziej ograniczyć kontakt z alergenami. Przydaje się tutaj odpowiednia wentylacja. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić oczyszczacze powietrza oraz odkurzacze wyposażone w specjalne filtry. Warto również zastosować produkty od producenta Allergoff. Dolega Wam alergia na kurz? W takiej sytuacji dobrym wyborem jest między innymi spray. Jego zastosowanie zapewnia ochronę nawet na kilka miesięcy. Trzeba tylko zastosować spray na przykład na materace łóżkowe, dywan, pościel, zabawki dziecka lub tapicerowane meble. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać również do walki z takimi objawami specjalne płyny do prania – można je stosować nawet w niskich temperaturach – oraz środki do kąpieli i pielęgnacji ciała. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://allergoff.pl/artykuly/alergia-na-kurz-i-roztocza-czy-to-epidemia-xxi-wieku/.

Są też inne skuteczne, tak zwane, domowe sposoby. Jakie? Jeśli dolega Wam alergia na kurz, to nie można ograniczać się tylko do kupowania odpowiednich preparatów. Oczywiście, są one bardzo skuteczne i efektywne. Dodatkowo są relatywnie tanie, a także całkowicie bezpieczne. Można je stosować w przypadku nieruchomości, gdzie znajdują się dzieci lub zwierzęta domowe. Warto również zadbać o to, aby nieruchomości były po prostu systematycznie sprzątane. Należy to robić naprawdę regularnie. Ważnym aspektem jest także systematyczne wietrzenie pomieszczeń. Należy to robić codziennie minimum przez okres co najmniej 10 minut. Jak wygląda prawidłowe wietrzenie pomieszczenia? Okno powinno być całkowicie otwarte, a nie tylko uchylone. Pamiętajcie również o regularnej wymianie ręczników i pościeli oraz praniu w odpowiedniej stosunkowo wysokiej temperaturze.

Najpopularniejsze badania USG w weterynarii

0
Najpopularniejsze badania USG w weterynarii

Badanie USG jest nieinwazyjną techniką obrazową. Umożliwia ocenę struktur wewnętrznych organizmu poprzez zastosowanie zjawiska odbicia fal ultradźwiękowych. Ultrasonografia należy do najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod diagnostycznych.

Ultrasonografia z powodzeniem stosowana jest również w medycynie weterynaryjnej. Jakie badania USG najczęściej przeprowadzane są u zwierząt?

USG jamy brzusznej

Weterynaryjne USG umożliwia obrazowanie praktycznie wszystkich narządów jamy brzusznej. W tym przypadku najczęściej stosowane jest obrazowanie w tzw. projekcji B. Ultrasonograf pozwala na dokonanie oceny stanu poszczególnych narządów, a także wykluczenie obecności wolnego płynu w obrębie jamy brzusznej. Podczas badania sprawdzić można śledzionę. W tym przypadku na obrazie poszukiwane są zmiany w strukturze miąższu, a także nieprawidłowości w jego powierzchni, rozmiarze czy kształcie. Podobnie wygląda to w przypadku USG wątroby, gdzie sprawdzany jest także pęcherzyk żółciowy. Podczas oceny nerek weryfikowana jest ich wielkość oraz stosunek warstwy korowej do rdzeniowej, co umożliwia sprawdzenie wydolności. Za pomocą ultrasonografu można też wykryć torbielowatość nerek czy tzw. wodonercza.

USG przewodu pokarmowego

W weterynarii powszechnie stosuje się badania USG przewodu pokarmowego. Podczas badania jelit zwierzęcia można ocenić ich perystaltykę, a także prawidłowość w budowie ściany. Nie da się niestety efektywnie uwidocznić wszystkich fragmentów przewodu pokarmowego. Podczas sprawdzania obrazu weterynarz poszukuje przede wszystkim wgłobień i niedrożności. Badanie może dodatkowo wymagać podania zwierzęciu środka usprawniającego transport gazów, których przesadnie duża ilość może w dużym stopniu utrudnić badanie.

USG pęcherza moczowego

W przypadku USG pęcherza moczowego bardzo duże znaczenie ma odpowiednie przygotowanie zwierzęcia. Bezpośrednio przed badaniem pacjent nie powinien oddawać moczu. Zalecane jest też dodatkowe wypełnienie pęcherza. Zwierzę powinno być powstrzymywane przed oddawaniem moczu przynajmniej na godzinę przed rozpoczęciem ultrasonografii, ponieważ jedynie wypełniony pęcherz poddać można ocenie. Weterynarz ocenia grubość jego ściany, a także poszukuje wewnętrznych złogów i kamieni.

USG weterynaryjne w ciąży

Badania USG powszechnie wykonuje się u zwierząt ciężarnych. Pierwszą ultrasonografię przeprowadzić można już od 21 dnia po rozpoznaniu brzemienności, jednak optymalny termin to ok. 25-26 dzień. Da się wówczas ocenić czynność skurczową serca płodu, która powinna być ok. dwu razy większa niż u matki. Diagnostyka ultrasonograficzna pozwala na monitorowanie przebiegu ciąży na wszystkich etapach jej rozwoju. USG nie pozwala niestety na określenie liczebności miotu. W tym celu zalecane jest przeprowadzenie badania radiologicznego, które wykonać można od 45 dnia ciąży. Ultrasonografia macicy i jajników może być dość trudna. Podczas badania oceniana jest wielkość jajników oraz ewentualna obecność zmian w miąższu, np. torbieli. Podczas badania USG macicy weterynarz sprawdza, czy nie jest ona wypełniona płynem.

Szeroka oferta stacjonarnych i przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych dostępna jest na stronie https://noraxmedical.pl/.