Kosmetologia jest to przede wszystkim dziedzina łącząca ze sobą praktyczne czynności upiększające, ale również dermatologię. Jest ona w mniej lub bardziej inwazyjny sposób ingerująca w skórę i ciało. Wykonywana jest w celach poprawy wyglądu lub zdrowia naszej naturalnej cery. Praca kosmetyczki nie polega tylko na wykonywaniu makijażu na imprezę. Osoba na takim stanowisku musi posiadać specjalistyczną wiedzę na temat struktury skóry, wpływu preparatu na jej stan, a także ogólnej wiedzy z dziedziny kosmetologii.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kosmetyczka-charakter-pracy-atuty-trudnosci/

Kosmetyczka jako zawód prestiżowy

Zmiany zarówno cywilizacyjne jak i kulturowe ostatnich kilku lat spowodowały, że ludzie w znacznie większym stopniu są świadomi dbania o swoją urodę. O wiele większy nacisk kładą na poprawę aparycji oraz przedłużenia młodego wyglądu, niż robiły to nasze babcie kilkadziesiąt lat temu. Właśnie to sprawiło, że wzrasta popularność salonów kosmetycznych. W takich salonach pracę znajdą między innymi specjaliści czy zawodowcy dbający o pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała. Dobra kosmetyczka rozwija się zawodowo przez cały czas, oznacza to między innymi, że uczestniczy w kursach i szkoleniach. Stamtąd dowiaduję się różnych nowości kosmetycznych, metod wykonywania makijażu, nowych narzędzi, a także specyfikacji z nimi związanych. Wszystko to podnosi jej kwalifikacje oraz jakość usług salonu, w którym pracuje. Dzięki temu, klient jedynie zyskuje. 

Prowadzenie własnej działalności jako kosmetyczka

Praca kosmetyczki wymaga przede wszystkim zachowywania ładu i porządku na stanowisku pracy. Do zadań kosmetyczki będzie należało czyszczenie sprzętu, dbałość o porządek, segregacja preparatów oraz ich uzupełnianie. Zdarzają się sytuacje, że klientka jest alergiczką, o czym ma prawo nie zdawać sobie sprawy. Wówczas ważne jest wcześniejsze przeprowadzenie wywiadu w celach uniknięcia powstania zmian alergicznych. W taki sposób kosmetyczka wie, w jaki sposób obchodzić się z potrzebami skóry oraz działa zgodnie z rodzajem skóry klientki. Zasady BHP względem salonów kosmetycznych mają również podwyższony rygor z uwagi na styczność z chemikaliami oraz ostrymi narzędziami. Kosmetyczka powinna umieć udzielać pierwszej pomocy. Dodatkowo osoba w pracy kosmetyczki czasami sprzedaje oraz poleca produkty, z którymi na przykład współpracuje jej salon. Jeżeli jesteś osobą prowadzącą własny salon, dochodzą do tego obowiązki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, a jest ich sporo.

Zobacz też: http://www.swiat-domu.pl/nawadnianie-ogrodu-male-porady-ogrodnicze/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ