Peeling chemiczny jest to jeden z rodzajów zabiegów medycyny estetycznej. Najlepiej jest go wykonywać w sezonie jesiennym i zimowym, ponieważ wtedy skóra nie jest wystawiania na działanie promieni słonecznych. Taki zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka, za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych.

Z zabiegu jakim jest peeling chemiczny, najczęściej korzystają osoby, które walczą z przebarwieniami oraz zmarszczkami. Mocniejsze peelingi chemiczne zawsze powinny być wykonywane przez doświadczonego kosmetologa lub dermatologa. Delikatne stężenia można stosować samodzielnie w domu, ale zawsze jest to lepiej skonsultować ze specjalistą.

Dla kogo jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny dedykowany jest głównie osobom, które posiadają przebawienia i plamy posłoneczne, zmiany potrądzikowe i delikatne zmarszczki. Jego zadaniem jest oczyszczenie skóry, stymulowanie jej do odnowy oraz odświeżenie. Skóra po takim zabiegu jest pełna blasku.

Odpowiednio dobrany preparat chemiczny sprawia, że jesteśmy w stanie pozbyć się takich problemów jak: trądzik, przesuszenie skóry twarzy, rumień, czy nadmierne wydzielanie sebum.

Przeczytaj też: http://www.blognazdrowie.pl/olejek-z-drzewa-herbacianego-co-jest-w-nim-wyjatkowego/

Jak wygląda zabieg?

Na początku, jak przed każdym zabiegiem kosmetycznym, należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Kolejnym krokiem jest nałożenie przez specjalistę, za pomocą wacika lub pędzelka dobranego do potrzeb skóry peelingu. Peelingi chemiczne różnią się formułą, mogą mieć postać żelu, maski lub płynu. Niektóre peelingi chemiczne, po odczekaniu odpowiedniego czasu, należy zneutralizować specjalnym preparatem. Na koniec zabiegu należy zabezpieczyć skórę odżywczo-regenerującym kremem.

Rodzaje peelingów chemicznych

Obecnie na rynku jest kilka rodzajów peelingów chemicznych, różnią się składnikami, ale ich działanie jest podobne do siebie. Wszystkie te preparaty złuszczają naskórek. Od stężenia kwasu, zależy głębokość złuszczania. Wyróżniamy:

  • peeling płytki – jego działanie jest powierzchowne, dlatego ten rodzaj złuszcza wyłącznie naskórek. Taki rodzaj peelingu można samodzielnie wykonać w domowym zaciszu, nie ma ryzyka że zrobimy sobie krzywdę. Peeling powierzchowny wykorzystywany jest do zredukowania niewielkich i drobnych zmarszczek, trądziku i przebarwień.
  • peeling średnio-głęboki – jego działanie obejmuje nie tylko naskórek, ale i skórę właściwą. Za pomocą tego peelingu jesteśmy w stanie pozbyć się średnio-głębokich zmarszczek, blizn potrądzikowych i przebarwień. Po takim peelingu następuje delikatne złuszczanie.
  • peeling głęboki – charakteryzuje się tym, że działa na skórę właściwą. Jeżeli chcemy udać się na taki zabieg, powinniśmy szukać lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej który zrobi to poprawnie. Jego zadaniem jest usunięcie zmarszczek i blizn.

Źródło: https://beautyandbio.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ