W dzisiejszych czasach dbanie o gładką skórę jest normą, należy do podstawowych zasad pielęgnacji, tak samo jak mycie zębów czy kąpiel.

Obecnie jest wiele metod usuwania niechcianych włosków. Jednak znalezienie tego najlepszego dla nas może sprawić kłopot.

Na czym polega golenie?

Większość osób, które po raz pierwszy chcą się pozbyć zbędnego owłosienia, sięga po najprostszą możliwość – czyli maszynkę do golenia. Golenie jest to usuwanie włosów z powierzchni skóry za pomocą ostrzy, które są umieszczone na główce maszynki.
Golenie jest prostym zabiegiem, który może być wykonywany w domowym zaciszu.

Główki i wymienne wkłady maszynek do golenia są dostępne w każdym sklepie lub drogerii. Ich kształt jest przeróżny, tak samo jak rozmiar. Najlepszym rozwiązaniem dla kobiet jest używanie maszynek, które są opracowane i stworzone specjalnie z myślą o kobietach. Używanie takiej maszynki ułatwia golenie oraz pomaga uniknąć podrażnień skóry. Takie maszynki charakteryzują się tym, że ich główki są zaokrąglone, a rączki antypoślizgowe, które doskonale leżą w dłoni.

Oprócz zalet, istnieją również wady. Nieprawidłowo wykonywane golenie może doprowadzić do bolesnych zacięć. Włoski usuwane są zaraz przy skórze, nie są usuwane wraz z cebulką włosa, dlatego należy je golić częściej, niż w przypadku depilacji woskiem. Mówi się też, że golenie sprawia, że włoski, które odrastają stają się grubsze i szybciej rosną, jednak badania kliniczne potwierdziły że golenie maszynką nie wpływa na zmianę w strukturze włosa.

Golenie i depilacja - na czym polega?

Czym jest depilacja?

Od kilku lat depilacja jest częściej wybierany zabiegiem, w przypadku gdy chcemy się pozbyć zbędnego owłosienia. Depilacja polega na nałożeniu wcześniej rozgrzanego, ciepłego, płynnego wosku na partie ciała, które chcemy poddać depilacji. Kolejnym krokiem jest przyłożenie do nich specjalnego paska materiału. Następnie przy pomocy dynamicznego ruchu – pociągnięcia, pozbywamy się włosów, wraz z cebulką włosa.

W przypadku osób wprawionych taki zabieg może być wykonywany w domu, natomiast jeżeli ktoś nie ma doświadczenia to lepiej oddać się w ręce profesjonalisty.

Depilacja jest skutecznym sposobem usuwania włosów. Efekty są długotrwałe, dlatego wiele osób poddaje się takiemu zabiegowi.

Wadami depilacji woskiem jest ból i dyskomfort, odczuwany podczas zabiegu.

Przeczytaj też: Olejki do opalania – czy są skuteczne?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ