Naturalnym efektem procesu starzenia się mężczyzn jest postępujący z wiekiem spadek stężenia wielu hormonów w krwi, w tym ważnych hormonów płciowych. To przekłada się na obniżenie poziomu libido i problemy z erekcją. Według wielu badań, niemal połowa mężczyzn (Europejczyków) po 44 roku życia ma problemy z erekcją. Niekiedy są to problemy przejściowe, związane chociażby ze stresem czy nieprawidłową dietą ubogą w pierwiastki, które wpływają na potencję. Czasami jednak problemy tego typu stają się przewlekłe, co należy wiązać chociażby z gwałtownym obniżeniem poziomu testosteronu oraz hormonów płciowych odpowiedzialnych za różne funkcje związane z rozrodczością i sprawnością seksualną mężczyzn.

Potencja i konsultacja z lekarzem

Na szczęście dziś prócz tzw. naturalnych stymulantów w postaci owoców morza czy niektórych gatunków roślin tj. szparagi, seler czy żeń-szeń, znaleźć można również gotowe suplementy i leki wspomagające męską potencję. Przykładem takiego produktu mogą być tabletki Maxigra Go, czyli specjalny środek wspomagający rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, co przekłada się na jego lepsze ukrwienie w czasie pobudzenia seksualnego, a to owocuje bardziej trwałą i mocniejszą erekcją. Warunkiem działania wspomnianego specyfiku jest wcześniejsze pobudzenie seksualne. Oczywiście stosowanie takich środków jak wspomniany preparat Maxigra Go wiąże się z różnego rodzaju obostrzeniami. Dlatego zażywanie tego typu preparatów zawsze warto skonsultować z lekarzem, ewentualnie z farmaceutą, który uprzedzi nas o przeciwwskazaniach i możliwych skutkach ubocznych wynikających ze stosowania tego typu środków.

Rozważne stosowanie preparatów

Jeśli z pewnych względów nie możemy stosować takich preparatów jak Maxigra Go, w sprzedaży znaleźć można wiele innych specyfików, które mogą pomóc mężczyznom uskarżającym się na pogorszenie sprawności seksualnej, zwłaszcza tym uskarżającym się na problemy z erekcją. Są to zarówno produkty apteczne, przepisywane na receptę przez lekarza specjalistę, jak również ogólnodostępne preparaty na bazie różnego rodzaju ekstraktów roślinnych, witamin i minerałów, które mają wspomóc naturalne funkcje męskiego organizmu. O skuteczności działania środków ogólnodostępnych trudno przesądzać. W niektórych sytuacjach takie preparaty mogą okazać się jednak zupełnie wystarczające. Jeżeli pomimo stosowania wspomnianych preparatów problem nie ustępuje, warto skontaktować się z lekarzem. Ten w dyspozycji ma całą gamę różnego rodzaju preparatów na potencję tj. wspomniany produkt Maxigra Go lub słynne na całym świecie niebieskie tabletki, ewentualnie ich nieco tańsze odpowiedniki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ