Praktycznie każda apteka internetowa i stacjonarna ma w swojej ofercie dziesiątki, jeśli nie setki różnorodnych preparatów witaminowych i mineralnych. Co ciekawe, tego typu preparaty możemy kupić również w zwykłych sklepach spożywczych, w sklepach z kosmetykami, na stacjach benzynowych, a nawet w drogeriach. Ze względu na brak specyficznych wymagań względem przechowywania tego typu preparatów, a także z uwagi na sposób ich działania (nie ma większych przeciwwskazań do ich stosowania), są one powszechnie dostępne i być może właśnie dlatego tak chętnie po nie sięgamy.

W praktyce profilaktyczne stosowanie preparatów witaminowych i mineralnych nie ma jednak większego sensu, zwłaszcza jeśli dbamy o naszą codzienną dietę. Gdy staramy się, by była ona zróżnicowana, bogata w produkty stanowiące naturalne źródło łatwo przyswajalnych przez organizm witamin, pierwiastków i soli mineralnych. Jednak w pewnych sytuacjach  naszego życia stosowanie dodatkowej suplementacji witaminowej lub mineralnej, wydaje się jak najbardziej wskazane. Jakie to sytuacje?

Kiedy zdecydować się na profilaktykę?

  • Przy osłabieniu organizmu – w sytuacji osłabienia organizmu spowodowanego jakiegoś rodzaju infekcją lub chorobą ogólnoustrojową, sięgnięcie po witaminy z apteki internetowej nie jest wcale tak złym pomysłem. Po pierwsze, przy ich pomocy możemy znacząco podnieść podaż danej substancji w naszej codziennej diecie. Po drugie, w czasie choroby zwykle nie mamy apetytu, przez co jemy mniejsze ilości świeżych owoców i warzyw (najlepsze źródło minerałów i witamin). W takiej sytuacji przełknięcie niewielkiej pastylki z witaminą jest znacznie łatwiejsze.
  • Przy wzmożonym wysiłku fizycznym – wielu sportowców sięga po dodatkowe suplementy diety nie z uwagi na modę, ale ze względu na większe zapotrzebowanie organizmu, na witaminy i minerały. Te wypłukują i zużywają się podczas wzmożonej aktywności fizycznej, i należy je systematycznie uzupełniać. Praktycznie każda apteka internetowa i wiele aptek stacjonarnych ma w swojej ofercie specjalną kategorię suplementów diety dla sportowców. Są to najczęściej preparaty wielowitaminowe i mineralne, które mają stanowić uzupełnienie codziennej diety osoby szczególnie aktywnie, uprawiającej sport lub wykonującej ciężką pracę fizyczną.
  • Przy mało zróżnicowanej diecie – stosowanie suplementacji witaminowej jest wskazane również wtedy, gdy nie mamy możliwości korzystania ze świeżych, nisko-przetworzonych produktów spożywczych, zwłaszcza gdy nie mamy dostępu do owoców i warzyw. Apteka internetowa będzie dobrym miejscem, by kupić tanie witaminy i minerały, i w ten sposób uzupełnić swoją codzienną dietę o substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ