Twoje dziecko codziennie pije tran, zdrowo się odżywia i hartuje organizm poprzez sport oraz zabawę na świeżym powietrzu? To świetnie, ale odporność małego organizmu codziennie wystawiana jest na ciężką próbę, zwłaszcza jeśli maluch uczęszcza do przedszkola. Nie wolno lekceważyć początków infekcji i pozwolić, by wirusy na dobre rozpanoszyły się w małym organizmie.  Powstaje jednak pytanie – co na przeziębienie dla dziecka?

Leki na przeziębienie czy domowe sposoby – co lepsze dla dzieci?

W aptece znajdziesz od metra leków i suplementów przeznaczonych specjalnie dla dzieci, dostępnych bez recepty. Możesz również wykorzystać zasoby swojej spiżarni – zioła, przyprawy, soki czy warzywa o właściwościach antybiotycznych. Jednak zanim sięgniesz po cokolwiek, skonsultuj się z pediatrą. Dopiero po zbadaniu i zdiagnozowaniu dziecka lekarz może ocenić, co będzie najlepsze na przeziębienie dla dziecka – farmaceutyki czy domowe metody. Nawet jeśli objawy wydają się standardowe i niegroźne, czasami sygnalizują poważniejsze schorzenia. To, co na początku wydaje się zwykłym przeziębieniem, może w istocie okazać się grypą, mononukleozą, alergią, refluksem, a nawet niewydolnością serca czy nowotworem węzłów chłonnych.

Co na przeziębienie u dziecka? Leki z domowej spiżarni

Leczenie przeziębienia u dziecka za pomocą inhalacji, rozgrzewających herbatek czy stawiania baniek jest naprawdę skuteczne i bezpieczne. Jeśli maluchowi dolega katar, zacznij od systematycznego usuwania wydzieliny za pomocą specjalnej gruszki. Postaraj się, aby powietrze w domu nie było zbyt suche, możesz np. zainstalować nawilżacz powietrza albo rozwiesić wilgotne ręczniki na kaloryferach.

Pamiętaj również o warzywach pomocnych w leczeniu przeziębienia – cebuli, chrzanie i czosnku. Możesz zrobić z nich domowy syrop, jednak maluchowi pomoże także samo wdychanie substancji lotnych uwalniających się podczas np. tarcia tych warzyw. Nadal zastanawiasz się, co pomoże na przeziębienie u dziecka? Niewysoką gorączkę możesz zbijać za pomocą herbatki malinowej z miodem, a kaszel możesz łagodzić domowym syropem z babki lancetowatej.   

Co na przeziębienie dla dziecka? Leki z apteki

Jeśli wolisz polegać na profesjonalnych lekach farmaceutycznych, masz do wyboru mnóstwo preparatów przeznaczonych specjalnie dla dzieci. W leczeniu kaszlu suchego pomogą Ci preparaty hamujące kaszel (tabletki, syropy, krople), jednak nie należy stosować ich u dzieci do lat 2 bez konsultacji z lekarzem. Przy kaszlu wilgotnym sprawdzą się syropy wykrztuśne, które ułatwią odprowadzanie wydzieliny z dróg oddechowych.

Co na przeziębienie dla dziecka, które gorączkuje? W zbijaniu wysokiej temperatury u starszych dzieci pomogą Ci tabletki z paracetamolem lub ibuprofenem, natomiast w przypadku niemowląt i małych dzieci zaleca się podawanie czopków. W łagodzeniu kataru lepiej poprzestać na nawilżaniu nosa poprzez aplikację roztworu soli (fizjologicznej lub morskiej), gdyż krople na katar mogą podrażniać śluzówkę i przedłużać czas trwania infekcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ