Baseny termalne już od pewnego czasu są bardzo popularną aktywnością. Różnorodność jest dość spora, dzięki czemu wybór możemy dopasować do swoich preferencji. Warto wiedzieć, że wody w poszczególnych basenach termalnych, posiadają zupełnie inne właściwości.

Korzystanie z term jest polecane wszystkim, a w szczególności osobom, które borykają się z dokuczliwymi schorzeniami. W wodzie basenów termalnych znajduje się wiele aktywnych substancji biochemicznych, które wykazują działanie lecznicze.

Jaki jest skład wód termalnych?

Jeżeli chodzi o wpływ wód termalnych na nasze zdrowie, tutaj nikt nie ma wątpliwości, że korzystanie z nich niesie za sobą wiele korzyści. Wody termalne są bogate w pierwiastki i minerały, które świetnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.

Jakie dokładnie pierwiastki znajdziemy w basenie termalnym? Przede wszystkim będą to: żelazo, chrom, selen, potas, krzem, mangan, lit, siarka oraz wapń. Oczywiście ich stężenie może być różne, w zależności od miejsca do którego się wybieramy.

Przeczytaj też: http://odciski.com.pl/czy-pieprzyki-nalezy-usuwac/

Jaki jest wpływ basenów termalnych na zdrowie?

Jak już wiadomo, regularne korzystanie z term ma wpływ na nasze zdrowie. Wody termalne są pomocne w leczeniu konkretnych schorzeń, można na nie uczęszczać również profilaktycznie, dzięki temu nasz organizm będzie pracował ze zdwojoną siłą.

Dzięki minerałom woda termalna świetnie wpływa na układ nerwowy, pracę serca, bezsenność, zaburzenia hormonalne, dodatkowo również przyśpiesza przemianę materii, łagodzi stres oraz wyrównuje tętno.

Z basenów termalnych mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Wody termalne świetnie regenerują nasz organizm oraz zbawiennie wpływają na wygląd i kondycję naszej skóry. Dzięki regularnym wizytom w tym miejscu, nasz skóra staje się gładka, jędrna, stany zapalne zostaną zmniejszone, a wypryski szybko znikną.

Jak wybrać dobry basen termalny?

Stojąc przed wyborem basenów termalnych w Polsce, na początku warto zwrócić uwagę na rodzaj wód, który jest dostępny oraz ich skład chemiczny. Każda odmiana ma inne właściwości. Baseny solankowe są przeznaczone dla osób, które mają problemy z układem krążenia. Z kolei baseny siarczkowo-fluorowe dedykowane są osobom, które mają dolegliwości związane z układem nerwowym.

Źródło: https://www.plusmedic.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOlej rzepakowy
Następny artykułAnemia – z czego wynika?
Redakcja ZdrowieNaTopie.pl

Oszalałam na punkcie zdrowego odżywiania i ćwiczeń, ale wiecie co? Było warto, czuje się o niebo lepiej! A teraz postanowiłam zarazić innych swoją pasją :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ