Modę na gładkie i jędrne ciało od wielu lat lansują media. Każda kobieta chce się czuć piękna, dlatego depilacja to bardzo popularny, a jednocześnie drażliwy temat. Nie tylko panie, ale również panowie szukają skutecznej i bezbolesnej metody depilacji. Taką metodą jest depilacja laserowa.

Laser a metody tradycyjne

Depilacja laserem stała się alternatywą dla tradycyjnych metod usuwania owłosienia z różnych miejsc na ciele. W porównaniu do golenia maszynką, zabiegów z wykorzystaniem wosku i pasty cukrowej lub używania depilatora, laser nie pozostawia trwałych, nieestetycznych śladów na skórze.  Nie powoduje on także wrastania włosków, a jego użycie jest bezbolesne – osobom bardzo wrażliwym może jedynie przynieść niewielki dyskomfort podczas zabiegu. Prawidłowe przygotowanie skóry do depilacji oraz zachowanie zgodne z zaleceniami na kilka tygodni po niej gwarantuje, że efekty będą się utrzymywały przez długie lata, a sam zabieg nie będzie miał skutków ubocznych w postaci, np. przebarwień lub blizn.

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja laserowa zawdzięcza swoją skuteczność zjawisku fizycznemu, jakim jest zamiana energii świetlnej na energię cieplną. W trakcie zabiegu depilowana partia ciała naświetlana jest laserem. Ciepło rozchodzi się po włosie do mieszka włosowego i macierzy włosa. Na skutek przegrzania ich struktura ulega uszkodzeniu. Na krótki czas po zabiegu może się wydawać, że nie był on skuteczny, bowiem włoski są nadal wyczuwalne przy dotyku. W rzeczywistości wypadają one samoistnie po kilku dniach od zabiegu. Jest to proces naturalny na skutek uszkodzenia podstawowych struktur włosa. Włosy nie tylko wypadają, ale również nie odrastają.

Nie bez znaczenia jest rodzaj zastosowanego lasera. Najlepsze efekty daje laser diodowy Primelase, który znacznie podnosi skuteczność depilacji nawet u osób posiadających jasne owłosienie. Ze względu na fakt, że ludzkie włosy są w różnej fazie wzrostu, zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, do uzyskania pożądanego efektu, najczęściej minimum 4 razy.

Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej?

Mieszkańcy Rzeszowa i okolic nie muszą długo szukać. Renomowany laser Rzeszów znaleźć można bez problemu. Pracująca w nim kadra profesjonalistów i nowoczesny sprzęt jest gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu.

Sposób na gładką skórę

Depilacja laserem to sposób nowoczesny i bardzo wygodny, ale również kosztowny. Cena pojedynczego zabiegu rozpoczyna się od około 150 zł. Koszt zależy od ilości zabiegów oraz depilowanej partii ciała. Jednak czy osiągnięcie efektu gładkiego ciała bez wysiłku nie jest warte każdych pieniędzy?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ