Pies jest przyjacielem rodziny, dlatego też dobrze jest o niego należycie dbać. Warto też dodać, że wiosna to czas, w którym kleszcze zaczynają się pojawiać i można je złapać nawet na podwórku. Dlatego też dobrze jest zabezpieczyć psa przed kleszczami, gdyż choroby odkleszczowe są bardzo groźne i mogą nawet naszego ukochanego pupila zabić. Dobrze jest też mieć odpowiednie akcesoria, które będą idealne dopasowane do psa i pomogą nam w tym, by pies mógł się rozwijać prawidłowo.

Co można podać psu na kleszcze?

Kleszcze u psa są zagrożeniem życia dla naszego pupila, dlatego trzeba mieć na uwadze, by pies był zabezpieczony przez cały rok. Dobrze jest zatem u weterynarza dobrać odpowiednie leki, które pomogą nam bezpiecznie ochronić naszego czworonoga. Warto też dodać, że są różne metody zabezpieczenia psa. Można bez problemu wybrać tabletki, które podaje się psu bezpośrednio do pyska lub są też dostępne obroże. Takie tabletki są dobierane pod względem wagi psa. Należy też dodać, że są jeszcze bardziej unowocześnione sposoby na walkę z kleszczami i między innymi można również wybrać spray, który rozprowadza się na sierści psa. Dobrze jednak się zapytać bezpośrednio u weterynarza, który dobierze idealnie leki, które będą dopasowane do potrzeb naszego psiaka. Warto też pamiętać o tym, że leki działają na dany okres, dlatego tak ważne jest, by pilnować terminu końcowego i podać psu kolejną dawkę leku.

Jakie akcesoria są niezbędne dla psa?

Niezależnie od tego, w jakim wieku mamy psa, to dobrze jest, by miał on takie akcesoria jak:

– miski do jedzenia i wody,
– smycze,
– szelki lub obrożę,
– zabawki,
– legowisko,
– zabezpieczenie na czas podróży,
– leki na kleszcze,
– szampon dostosowany do rasy i sierści,
– maty, szczególnie dla szczeniaków na naukę załatwiania się w domu,
– akcesoria treningowe.

Akcesoria dla psa są bardzo ważne, gdyż dzięki temu nasz pupil może się prawidłowo rozwijać i przede wszystkim, szczególnie szczeniaki mogą się zająć różnymi zabawkami. Ważne są także akcesoria treningowe, dzięki którym psy mogą uczyć się różnych komend, co jest bardzo przydatne, niezależnie od tego, jakiej rasy i w jakim wieku jest nasz pies. Warto też zabezpieczyć psa na wieczorne spacery obrożą odblaskową lub kamizelką.

Dlatego też, gdy decydujemy się na to, by mieć psa, to dobrze jest zrobić mu wcześniej wyprawkę. Dzięki temu będziemy mieć wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, które pies będzie używał. Nie można również zapomnieć o ochronie psa przed kleszczami, które mogą wyrządzić psu bardzo dużo szkody w organizmie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ