Analiza składu ciała

0
1110

Grudzień i wyczekany przez wszystkich, zbliżający się wielkimi krokami koniec roku, to dobry moment, aby rozliczyć się ze swoim własnym sumieniem i sporządzić listę grzeszków, które każdy z nas popełniał przez ostatnie dwanaście miesięcy. Nikt nie jest bez winy. Nie ma osoby na świecie, która próbę wytknięcia własnych grzechów zakończyłaby z nieskalaną, śnieżnobiałą kartką papieru. Lista może być długa, jednakże zwróć uwagę na rzeczy, które na co dzień mogą nie przyciągać twojej uwagi i na pierwszy rzut oka, nie kwalifikują się w kategorii złych czynów.

Pamiętaj, że niedostateczne dbanie o własne zdrowie, to grzech ciężki i w przyszłości niewybaczalny. Na szczęście, jeszcze nie jest za późno na odkupienie swoich win i dla każdego istnieje chociażby mały cień szansy. Nowy rok to sprzyjający okres, aby wprowadzić do swojego życia cenne zmiany. Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, zrezygnowanie z niezdrowej żywności, zmiana diety na indywidualnie dopasowaną do organizmu czy podjęcie się aktywności fizycznej – za każdy krok w stronę zdrowszego trybu życia, twoje ciało kiedyś będzie ci wdzięczne. Jeżeli na twojej liście grzechów pojawił się zarzut niedostatecznego dbania o własne zdrowie, to jest właśnie ten moment, kiedy powinieneś odpokutować. Nie bój się zmian. Pomyśl o tym, jak bardzo będzie rozpierać cię duma, kiedy działania, które podejmiesz, zaczną przynosić ci pożądane efekty.

Z pewnością, będziesz zadawać sobie wiele pytań – jak? Jak właściwie powinienem zadbać o siebie? Jakie są zasady zdrowego trybu życia? Jakie zmiany powinienem wprowadzić? Od czego zacząć walkę o zdrowszą wersję samego siebie? Zacznij od najbardziej podstawowych czynności, które pomogą ci w na dalszej drodze. Niech pierwszym krokiem będzie analiza masy ciała, która pozwoli ci zorientować się, ile kilogramów dźwigasz na co dzień. Jednakże, waga to tylko liczby. Kolejną ważną rzeczą, której powinieneś dokonać jest analiza składu ciała. Pomoże ci ona w dokładnym ustaleniu zawartości twojego organizmu. Pomiar ten polega na przepływie sygnału elektrycznego o niskim natężeniu przez całe ciało. Mierzone parametry to: masa mięśniowa, masa kostna, stopień nawodnienia, tkanka tłuszczowa, przemiana materii, BMI oraz wiek metaboliczny. Jeżeli nie wiesz, gdzie mógłbyś dokonać takich pomiarów, z pomocą przychodzi ci zuzidieta.pl. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje do podjęcia niełatwej, ale efektownej pracy nad lepszym stanem swojego zdrowia.

Pamiętaj, żeby zadbać o siebie z własnej woli, a nie dopiero w momencie, kiedy twój organizm zacznie się o to rozpaczliwie upominać. Ignorowanie własnego ciała, może mieć w przyszłości przykre i nieodwracalne skutki. Nie zaczynaj od jutra, od poniedziałku, czy przyszłego tygodnia. Zacznij od dzisiaj. Jeśli napotkasz trudności, najdzie cię natłok negatywnych myśli lub pytań, na które nie będziesz w stanie sobie odpowiedzieć – zuzidieta.pl rozwieje twoje wszystkie wątpliwości i pomoże ci w walce o zdrowsze ciało. Po prostu – zadbaj w końcu o siebie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ