Każdy starający się o uzyskanie prawa jazdy i uprawnień określonych kategorii (AM, A1, A2, B1,B2) musi poddać się badaniom zdefiniowanym w przepisach. Tyczy się to również osób ponownie zdających egzamin na prawo jazdy albo przedłużających jego ważność! Same Badania kierowców poprzedzają niejako wszystkie kroki formalne, które podejmuje osoba zainteresowana szkoleniem na kierowcę. Uzyskanie orzeczenia jest bezwzględnie wymagane dla potrzeb stworzenia profilu kierowcy oraz zapisania się na egzamin na prawo jazdy.

Jak to wszystko przebiega?

Jeśli nie za bardzo wiadomo od czego zacząć, to dobrze jest odwiedzić jedną z polecanych witryn internetowych. Strona badania-kierowcow.warszawa.pl zawiera potrzebne informacje dotyczące procesu przechodzenia badań lekarskich i załatwiania formalności dotyczących prawa jazdy.

Będąc zapisanymi na określony termin i po udaniu się do gabinetu lekarskiego można się spodziewać pewnej standardowej procedury. Na samym początku lekarz pyta badanego o choroby przewlekłe (cukrzycę, padaczkę, choroby neurologiczne i zaburzenia widzenia). Następnie wykonywane jest badanie ostrości wzroku, widzenia kolorów, ocenia się słuch. Jest to podstawowy zakres badań, który w razie potrzeb może być rozszerzony o konsultacje specjalistyczne i dodatkowe analizy kliniczne.

Po otrzymaniu orzeczenia można się wreszcie ze spokojem udać do starostwa powiatowego w celu założenia profilu kierowcy i rozpocząć przygodę z kursem na prawo jazdy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ