Rozwój stomatologii i implantologii pozwala współcześnie na to, że pacjenci z bardzo dużymi ubytkami w łuku zębowym, mogą po kilku tygodniach cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem. Braki w uzębieniu nie zawsze bowiem wynikają z zaniedbań higienicznych czy zdrowotnych. Czasami są one związane z innymi czynnikami, albo na przykład wypadkami losowymi. Każdy, dla kogo posiadanie pięknego pełnego uzębienia ma duże znaczenie, może zatem wstawić zęby, wszczepiając wcześniej implanty.

Możliwości jakie stwarzają implanty stomatologiczne

Warto wiedzieć, że implanty stomatologiczne pozwalają na odbudowanie pełnego uzębienia, nawet jeżeli utrata zębów miała miejsce dawno. To wręcz niezbędne, by dziąsło na przykład po usunięciu zęba zregenerowało się, zanim lekarz przystąpi do wszczepienia tytanowego implantu. Czasami zatem trzeba odczekać kilka tygodni, by móc przystąpić do dalszych działań. Osoby, które z brakiem w łuku zębowym funkcjonują już długo, mogą natomiast szybciej liczyć na pomoc. Implanty zębów wykonuje się najczęściej z tytanu, to bardzo trwały materiał, który jest również dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Implant trzeba będzie bowiem wszczepić w kość pacjenta, wszystko to wymaga ogromnej precyzji i zaawansowanej medycznej technologii. Implant trzeba na przykład osadzić w taki sposób, by doszło do jak najmniejszej ingerencji w kość zębową pacjenta, co przełoży się na to, że ciało obce jakim jest implant zostanie lepiej przyjęte. Lekarze stomatolodzy, którzy zajmują się implantologią, pracują zatem z niezwykłą precyzją, z dokładnością dosłownie co do milimetra, posiłkując się nowoczesnym sprzętem takim jak na przykład mikroskopy stomatologiczne.

Zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego

To właśnie ta niezwykła precyzja podczas wszczepiania implantów stomatologicznych, a także nowoczesny i drogi sprzęt wykorzystywany podczas tego zabiegu, mają wpływ na ostateczną cenę, która w zależności od kliniki oraz od miasta oscyluje wokół różnych kwot. Oczywiście warto pamiętać jeszcze o tym, że ostateczna cena zawsze wynika ze specyfiki konkretnego pacjenta i stanu jego kości, do których wszczepiany jest implant. Czasami konieczna jest bowiem odbudowa kości, co jest kolejną usługą medyczną i znowu wpływa na podniesienie ostatecznej ceny wszczepienia implantu. Nie można zapominać również o znieczuleniu. każdego stomatologa ogromnie ważny jest komfort pacjenta, który nie odczuwa bólu i innych nieprzyjemnych bodźców, a zatem każdą ingerencję stomatologiczną znosi ze spokojem. Jeżeli zatem ktoś zastanawia się, dlaczego wszczepienie implantu zębowego to koszt nawet kilku tysięcy zł, z pewnością w tym miejscu otrzymał wyczerpującą odpowiedź.

Co dalej po założeniu implantu?

Wszczepienie implantu to jeden z najtrudniejszych etapów całego procesu odbudowania braków w łuku zębowym. Jeżeli przyjdzie się ten etap pomyślnie, a implant zostanie dobrze przyjęty przez organizm ( dzieje się tak praktycznie zawsze), lekarz stomatolog może przystąpić do kolejnego etapu pracy. Trzeba będzie jednak trochę na to poczekać, aby implant niejako dobrze zagnieździł się w kości. Po kilku tygodniach będzie można przystąpić do uzupełniania ubytków na przykład poprzez założenie korony zębowe. Korona zębowa to jeden z najczęstszych sposobów uzupełnienia braków w łuku zębowym. Pacjenci najczęściej decydują się na bardzo estetycznie wykonane korony porcelanowe, które praktycznie wyglądają jak naturalny ząb, a ich kolorystyka zawsze jest dobierana do kolorystyki zębów pacjenta. Po kilku tygodniach będzie zatem można cieszyć się pięknym nowym zębem, który będzie trwały i niezawodny przez wszystkie lata życia pacjenta.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem wszczepienia implantów odwiedź stronę nowoczesnego centrum stomatologii: https://stomatologia-impla.pl/implanty/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ