Oferty klubów fitness i siłowni stale się rozrastają, podążając za modą i potrzebami klientów. Można przebierać do woli w różnych formach aktywności w zależności od obranego celu i lubianych zajęć. Dla tych osób, które cenią sobie ćwiczenia w dopingującej się wzajemnie grupie, przekraczanie i rozszerzanie granic swojej sprawności i wytrzymałości oraz forsowny wysiłek, idealnym wyborem będzie CrossFit.

Trudno opisać tę dyscyplinę jednym zdaniem. Bazuje na stałym podnoszeniu sprawności, skoczności, elastyczności ciała i siły fizycznej, a jednocześnie jest wyzwaniem dla charakteru. Cechą charakterystyczną tego typu treningu jest dbanie o równomierny rozwój całego ciała. Podczas ćwiczeń wykorzystywane są różne artykuły i akcesoria sportowe, takie jak piłki, gumy, kettlebells, drążki i ciężarki. Często odbywają się w zorganizowanych grupach pod okiem wykwalifikowanego trenera, który dba o bezpieczeństwo ćwiczących i udziela im instrukcji na temat poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń.

Każdy trening zamknięty jest w ogólną ramę – rozpoczyna się gruntowną rozgrzewką, potem wykonuje się właściwe ćwiczenia, a na końcu rozciąganie, które wspomaga regenerację mięśni po wysiłku. Jednak właściwa treść treningu jest niezwykle elastyczna, dlatego że CrossFit nie jest skierowany tylko do osób o konkretnym celu. Korzystają z niego biegacze, kulturyści, osoby, które chcą zwiększyć swoją siłę.

CrossFit ma także swoją filozofię. To ćwiczenia oparte na elementach zdrowej rywalizacji i współpracy. Nie dyskryminuje się nikogo – każde ćwiczenie da się dostosować do różnych poziomów. Wykorzystuje się tutaj różne sportowe artykuły, jednak nie ma typowych dla klubów fitness rowerków, bieżni czy luster. Siłą tego treningu jest ciężka praca w grupie i rozwój całego ciała. Program treningowy jest skalowalny, co oznacza, że można dostosowywać go, budując tak zwany workout of the day. To wielka zaleta tego rodzaju aktywności. Każdy może wypracować takie tempo i zestaw ćwiczeń, które pozwolą mu podołać zadaniu i iść do przodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ