Osoby zmagające się z nadmiernie wypadającymi, przerzedzającymi się lub osłabionymi włosami niejednokrotnie poszukują rozwiązania swoich problemów w Sieci oraz zwracają się o pomoc do specjalistów z kliniki włosa SecondHair https://secondhair.pl/wypadanie-wlosow/  (a więc przede wszystkim do trychologów oraz dermotrychologów). Chcą one bowiem wiedzieć, czy możliwe jest zatrzymanie procesu wypadania włosów oraz przyspieszenie procesu ich ponownego porostu.

Okazuje się, że jeżeli nie zmagają się oni z zaawansowaną chorobą wymagającą przeszczepu włosów na drodze ingerencji chirurgicznej, jest to jak najbardziej możliwe. Często pomaga zmiana szamponów, które można nabyć w drogeriach lub supermarketach na ich profesjonalne zamienniki. Co prawda są one nieco droższe, jednakże w ich składzie znajdziemy między innymi wyciągi z ziół czy składniki aktywne, które oczyszczają skórę głowy, wzmacniają i stymulują cebulki włosowe, a co za tym idzie – nie tylko zapobiegają niekontrolowanemu wypadaniu włosów, ale także przyspieszają ich prawidłowy porost.

Niejednokrotnie kondycję naszej fryzury poprawić może także stosowanie odpowiednich suplementów diety, modyfikacja przyzwyczajeń żywieniowych (a więc przede wszystkim usunięcie z diety szkodliwego dla organizmu oraz sprzyjającego rozwojowi drożdżaków cukru) oraz zmiana stylu życia, która to może polegać chociażby na ograniczeniu stresu, ekspozycji na szkodliwe substancje chemiczne, czy w końcu na zwiększaniu ilości godzin snu. Naukowcy alarmują bowiem, że zbyt częsta praca lub zabawa do późnych godzin nocnych połączone z nieoptymalną długością wypoczynku (wynoszącą poniżej 7-8 godzin dziennie) mogą spowodować osłabienie struktury, a w rezultacie nawet wypadanie włosów.

Jeżeli nie chorujemy na poważną chorobę skóry głowy, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że nawet niewielkie zmiany wprowadzone w naszym życiu przyczynić się mogą pozytywnie do poprawy jej kondycji. W większości przypadków uniknięcie bolesnej oraz niegwarantującej pełnej skuteczności chirurgicznej transplantacji jest bowiem jak najbardziej możliwe!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ