Codzienne doklejanie rzęs, które są podstawą całego makijażu oczu, potrafi być niezwykle czasochłonne.  Przeciętna kobieta często nie może sobie pozwolić, aby każdego poranka poświęcać na to aż tyle czasu. Czynność ta wymaga także niemałej precyzji i wprawy. Wiele kobiet zniechęca się już po pierwszych nieudanych próbach. Na szczęście istnieje idealne rozwiązanie, które pozwala uzyskać efekt trwałych i olśniewających rzęs bez konieczności codziennego ich doklejania. Przedłużanie rzęs w salonie staje się coraz bardziej popularne w ostatnich latach.

Wybór materiału do przedłużania rzęs

Jakie rzęsy wybrać do przedłużania? Producenci oferują kilka różnych rodzajów materiałów przedłużających, w zależności od budżetu i wyglądu, jaki chce się osiągnąć. Zdecydowanie najczęściej wybierane sztuczne rzęsy wykonane są z norek, jedwabiu i tworzywa sztucznego. Dostępność rozmiarów wynosi od 6 mm do 17 mm. Wybór będzie zależał od wielu czynników. Stylistka przed przystąpieniem do pracy powinna porozmawiać z klientką, aby określić efekt, jaki chce ona uzyskać oraz ocenić stan naturalnych rzęs. Na tej podstawie indywidualnie dobiera się rzęsy szyte na miarę. Na rynku jest szeroki asortyment rzęs, chociażby sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny oferuję bardzo rozbudowaną ofertę, z której można skorzystać.

Jak nakłada się sztuczne rzęsy

Po wybraniu konkretnego rodzaju, rzęsy są nakładane pojedynczo za pomocą specjalnie opracowanego, półtrwałego kleju, który nie podrażnia oka ani nie uszkadza naturalnego włosa. Ponieważ jednak możliwe są reakcje alergiczne, istnieją różne rodzaje kleju w zależności od wrażliwości skóry oraz podatności na alergie.

Zalety i wady przedłużania rzęs

Każda kobieta ma swoje własne preferencje i gust. Niektórzy lubią wyraziste podkreślenie oka, a inni wybierają coś bardziej naturalnego. Wygoda i elastyczność, jaką zapewniają sztuczne rzęsy, wynika między innymi z tego, że można je dopasować pod urodę i upodobania nawet najbardziej wymagającej kobiety. Na przykład rzęsy z norek są bardziej pierzaste i jaśniejsze, dzięki czemu wywierają mniejszy nacisk na rzęsy, co znacznie poprawia komfort ich noszenia. Rzęsy z norek również są nieco droższe niż rzęsy syntetyczne. Na stronie https://dyskontkosmetyczny.pl/74-akcesoria-do-przedluzania-rzes znajdziemy najpopularniejsze modele.

Ile czasu zajmuje przedłużanie rzęs?

Nałożenie pełnego zestawu rzęs zajmuje około dwóch godzin. Sztuczne rzęsy należy uzupełniać co 3-4 tygodnie. Taka wizyta trwa już zdecydowanie krócej i uzależniona jest od tego, ile rzęs wypadło nam od ostatniej aplikacji. Z tym też bywa różnie. Cykl życia włosa to kwestia bardzo indywidualna i zmienna. Zależna jest nie tylko od kondycji naszego owłosienia, ale również od trybu życia. Nie bez znaczenia jest też to, jak dbamy o nasze rzęsy na codzień. Nie zaleca się narażania ich tłuste kremy i nadmierne mechaniczne tarcie – może to powodować szybsze odklejanie się sztucznych rzęs i konieczność częstszego uzupełniania w salonie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ