Masz wrażenie, że twoim pracownikom przydałby się luźniejszy dzień? Może to wpływ zbliżającego się lata, a może… stagnacja? Wszyscy lubimy od czasu do czasu wprowadzić jakieś zmiany do naszego życia, warto więc tę zasadę przełożyć również na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Oczywiście nie znaczy to, że musisz teraz np. zmienić cały system produkcyjny. Chodzi raczej o urozmaicenie życia wewnątrzfirmowego chociażby dzięki ciekawym warsztatom. I tu z pomocą przychodzą Dni Zdrowia.

Po co Dni Zdrowia?

Co najmniej kilka argumentów przemawia za tym, by zorganizować takie wydarzenie w twojej firmie.

Po pierwsze: zacieśnienie więzów między pracownikami

Jeśli chcesz, żeby w twojej firmie nie było kryzysów, powinieneś zadbać o relacje między pracownikami. Czasem zdarza się tak, że różne osoby zaczynają rywalizować ze sobą i zapominają, że „grają do jednej bramki”. Dni Zdrowia w twojej firmie mogą przypomnieć pracownikom, że wszyscy jesteście w jednej drużynie i powinniście wzajemnie się wspierać. Wspólne spędzenie dnia, z dala od codziennych obowiązków, sprzyja zacieśnianiu więzów.

Po drugie: zwiększasz świadomość pracowników

Każdy szef chciałby, by jego pracownik był jak najczęściej zdrowy, a przynajmniej żeby nie przynosił L4 dwa razy w miesiącu. Narzekania i groźby mogą tu niewiele zdziałać, ale Dni Zdrowia jak najbardziej mogą pomóc. Zaufany specjalista (lekarz, fizjoterapeuta, dietetyk) może omówić pracownikom poszczególne aspekty zdrowotne lub przeprowadzić prezentację na interesujący ich temat (np. palenie papierosów a wydolność płuc po czterdziestym roku życia). Teoretycznie wszyscy wiemy, co jest zdrowe, a co nie, ale wystarczy raz przejść się do supermarketu i zajrzeć do wózków sklepowych ludzi, by przekonać się, że większość – świadomie lub nie – wybiera jednak produkty niezdrowe. Jeśli chcesz naprawdę zadbać o swojego pracownika, postaraj się wpoić mu zasady zdrowego trybu życia. Oczywiście nic na siłę, ale Dni Zdrowia pomogą twoim podwładnym przemyśleć pewne kwestie i być może zachęcą ich do tego, by zaczęli o siebie dbać.

Po trzecie: zmieniasz swój wizerunek na bardziej korzystny

Gry dydaktyczne z szefem? Proszę bardzo! W trakcie Dni Zdrowia wszystko jest możliwe. Warto czasem wyjść za gabinetu i pokazać bardziej „ludzką twarz”. Dzięki temu pracownicy będą wiedzieć, że gdy wystąpią jakieś problemy, będą mogli zwrócić się do ciebie, a ty udzielisz im rady, a nie reprymendy. To ważne, bo ostatecznie w każdej firmie mogą zdarzyć się kryzysy, ale ważne jest, by umieć o nich rozmawiać, a nie krzyczeć na siebie i kłócić się. Dni Zdrowia mogą pomóc ci zerwać z wizerunkiem zdystansowanej osoby. Dzięki nim pokażesz się jako osoba, dla której ważne są nie tylko aspekty pieniężne, ale też np. dobre relacje z współpracownikami. Jeden dzień wolny od pracy z pewnością nie wyrządzi poważnych szkód w firmie, a za to może przynieść daleko idące, pozytywne konsekwencje.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ