Platforma wibracyjna przez wiele osób traktowana jest coraz chętniej jako uzupełnienie treningów i pomoc w poradzeniu sobie z dokuczliwymi problemami zdrowotnymi. Jak ćwiczyć na platformie wibracyjnej i jakie efekty daje jej regularne używanie – oto przegląd najszybciej dostrzegalnych rezultatów jej działania.

Poprawa sylwetki i samopoczucia

Zastanawiając się, co daje trening na platformie wibracyjnej, liczymy przede wszystkim na skuteczną pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami i centymetrami. Platforma jest bardzo wygodnym w użyciu narzędziem pozwalającym zadbać o swoją sylwetkę, którego można używać nawet w trakcie wieczornych seansów filmowych. Warto jedna pamiętać, że jeśli cierpimy na zbyt dużą otyłość, pracę nad kształtami należy zacząć od regularnego ruchu, np. szybkich spacerów. Inaczej mogą używać platformy wibracyjnej osoby aktywne fizyczne. Dla nich tego typu urządzenie to kolejne wyzwanie pozwalające kształtować sprawność i sylwetkę w nieco bardziej wymagający sposób. Pompki lub inne proste ćwiczenia wykonywane na platformie wibracyjnej mogą bowiem sprawiać dużo więcej wysiłku niż do tej pory.

Platforma wibracyjna – efekty w przypadku zaburzeń układów wewnętrznych

Wibracje, jakich w trakcie treningu na platformie wibracyjnej doznaje organizm, pozwalają także uporać się z problemami dotykającymi naszych układów wewnętrznych. Upływający czas, niewłaściwa dieta, zbyt mała ilość wody czy indywidualne uwarunkowania prowadzą do tak wstydliwych dla wielu osób dolegliwości, jak nietrzymanie moczu, zaparcia czy wzdęcia. Decydując się nawet na trening pasywny na platformie wibracyjnej możemy wzmocnić mięśnie wewnętrzne, poprawić przemianę materii i uaktywnić jelita, a także usprawnić krążenie krwi i zaangażować do pracy niemal wszystkie partie ciała. W efekcie możemy liczyć na znaczne zmniejszenie występujących problemów, a w niektórych, lżejszych przypadkach, nawet ich całkowite ustąpienie.

Jak przygotować się do treningów na platformie wibracyjnej?

Pierwsze treningi z platformą wibracyjną najlepiej odbyć w towarzystwie instruktora, który zna tajniki działania tego urządzenia i może nam pokazać sposoby pozwalające szybko osiągnąć pożądane efekty. W przypadku osób z poważniejszymi schorzeniami, zwłaszcza układu mięśniowo-stawowego czy dolegliwości kręgosłupa, niezbędne jest wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym czy terapeutą – rehabilitantem, który może również doradzić bezpieczny i skuteczny sposób korzystania z tego nowoczesnego urządzenia nawet we własnym domu.

Postaw na platformę wibracyjną PowerBoard 3.0!

[Głosów:7    Średnia:1.9/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGolenie i depilacja – na czym polega?
Następny artykułModa jesienna
Redakcja ZdrowieNaTopie.pl

Oszalałam na punkcie zdrowego odżywiania i ćwiczeń, ale wiecie co? Było warto, czuje się o niebo lepiej! A teraz postanowiłam zarazić innych swoją pasją :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ