Laserowe wybielanie zębów

0
1761

Wielu z nas marzy o pięknym, prostym i olśniewająco białym uśmiechu. Niestety ilu nas na świecie, tyle odcieni bieli i zgryzów. W tym kierunku wychodzi ostatnio do swoich klientów stomatologia, która oferuje wiele metod estetycznych. Wśród nich można znaleźć laserowe wybielanie zębów w Poznaniu. Uważa się, że jest to dość skuteczna metoda pozwalająca na uzyskanie bielszego uśmiechu. Pozwala też dłużej cieszyć się uzyskanymi efektami w porównaniu z metodami dostępnymi w drogeriach.

We wspomnianych drogeriach dostępna jest spora ilość produktów, wśród których można znaleźć pasty wybielające, płyny wybielające oraz specjalnie przygotowane paski. Niemniej stosując te produkty w warunkach domowych należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić szkliwa pokrywającego zęby. Wspomniane szkliwo jest barierą ochroną zębów, która jednocześnie utwardza go. Uszkodzenie szkliwa jest reakcją nieodwracalną, ponieważ jest to element martwy w organizmie. Stąd konieczność zachowania należytej ostrożności i stosowania się do załączonej instrukcji. Dla zachowania efektu wybielenia uzyskanego w gabinecie stomatologicznym lub w warunkach domowych należy stosować się do kilku zasad. Wśród nich można wymienić, co następuje: powinno się ograniczyć picie kawy i czarnej herbaty na rzecz wody z cytryną lub naparu z zielonej herbaty, powinno się także zrezygnować z palenia papierosów.

Osoby, którym zależy na olśniewającej bieli zębów powinny również skonsultować się z higienistką stomatologiczną. Sprawdzi ona, jak pacjent czyści zęby. Podpowie jak powinno się robić to w prawidłowy sposób, także zwróci uwagę na popełniane błędy podczas wykonywanej higieny zębów. Ostatnim istotnym elementem jest szczoteczka do zębów, jaką używamy. Wiadomym jest, że powinna mieć ona właściwą twardość dopasowaną do naszego uzębienia i predyspozycji. W ofercie dostępne są szczoteczki miękkie, średnie i twarde – określenie to dotyczy wykorzystanego włosia w szczoteczce. Warto także wziąć pod uwagę wielkość i kształt główki danej szczoteczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ