Pośród olbrzymiego wyboru gadżetów ułatwiających dbanie o zdrowie i higienę, pojawiają się takie, których jakość i możliwości zwracają szczególną uwagę.  Warto im się przyjrzeć.

Elektryczna szczoteczka soniczna

Elektryczna szczoteczka soniczna

Hollywoodzki uśmiech to marzenie, nie tylko aktorek i aktorów, modelek i modeli, ale także osób, dla których wygląd ma istotne znaczenie. Jednak, aby móc się nim cieszyć, trzeba wpierw przyłożyć się do higieny uzębienia. Tutaj nie wystarczy już zwykła szczoteczka i pasta, konieczne jest zaangażowanie zaawansowanej technologii. Innowacyjna szczoteczka soniczna Sonic Waveclean MT6510 to najnowsze rozwiązanie w zakresie mycia zębów. Zastosowana technologia (36 000 wibracji na minutę) sprawia, że szczoteczka usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej i przebarwień niż klasyczna ręczna szczoteczka czy elektryczna rotacyjna (starsza technologia w tym zakresie). Szczoteczka posiada nadzwyczaj wytrzymałą baterię (do 60 dni na jednym ładowaniu) oraz dwie prędkości szczotkowania. Szczoteczka ma wbudowany timer z interwałem 30 – sekundowym ułatwiającym codzienne szczotkowanie. Do zestawu dołączone jest praktyczne etui, co umożliwia zabranie szczoteczki w podróż.

Irygator stomatologiczny

Irygator stomatologiczny

Kiedy śnieżno białym zębom towarzyszy świeży oddech, to można powiedzieć, że mamy do czynienia z sytuacją idealną. Ten perfekcyjny stan uzębienia można osiągnąć dzięki zastosowaniu sonicznej szczoteczki elektrycznej oraz nowoczesnemu urządzeniu do przepłukiwania przestrzeni międzyzębowych. Nowoczesny irygator Dental Flossjet MT512 stanowi doskonałą alternatywę wobec klasycznych nici dentystycznych, z tym że oferuje o wiele większą skuteczność w utrzymaniu czystości jamy ustnej. Poza tym jest łatwiejszy i przyjemniejszy i bezpieczniejszy w codziennym użytkowaniu niż nici lub innego rodzaju akcesoria. Irygator ma dobroczynny wpływ na dziąsła, masuje i poprawia ich ukrwienie. Irygator ma 3 tryby pracy: normalny, delikatny i pulsacyjny. Wyposażony jest w 3 rodzaje końcówek: do czyszczenia języka, dziąseł oraz przestrzeni w okolicach aparatu. Irygator to gadżet dla całej rodziny, posiada wymienne końcówki (każdy ma swój kolor). Szczególnie polecany jest osobom, które mają problemy z krwawiącymi zębami, ciasnymi przestrzeniami między – zębowymi oraz noszącym, mosty, implanty i aparaty ortodontyczne.

Uchwyt, organizer i sterylizator UV do szczoteczek do zębów + dozownik pasty

Uchwyt, organizer i sterylizator UV do szczoteczek do zębów + dozownik pasty

Wraz z powiększającym się arsenałem urządzeń do pielęgnacji jamy ustnej coraz trudniej zapanować nad porządkiem w łazience. Pomocnym w rozwiązaniu tego problemu będzie uchwyt na szczoteczki z dezynfekcją UV oraz dozownikiem pasty Toothbrush Sterilizer MT6508 . To wielofunkcyjne urządzenie do przechowywania i czyszczenia szczoteczek do zębów oraz końcówek do różnego rodzaju szczoteczek elektrycznych, także sonicznych. Urządzenie w procesie sterylizacji wykorzystuje światło UV (światło ultrafioletowe 253 Nm), dzięki czemu można się pozbyć niewidocznych gołych okiem bakterii i zarazków, których nie sposób usunąć poprzez zwykłe mycie pod bieżącą wodą. Sterylizacja rozpoczyna się automatycznie po umieszczeniu szczoteczki w poręcznym uchwycie i trwa 8 minut. Jednocześnie można poddać dezynfekcji 4 szczoteczki lub końcówki. Dodatkowym atutem jest przy wbudowany dozownik do pasty do zębów, który pozwala łatwo i wygodnie, przy użyciu jednej ręki, wyciskać odpowiednią ilość pasty bezpośrednio na szczoteczkę. Za sprawą podciśnienia wytwarzanego w tubce można wykorzystać ponad 90% zawartości.

Łazienkowa lampa ozonująco-sterylizująca UV

lampa ozonująco-sterylizująca UV

Utrzymanie higieny osobistej wymaga czystego otoczenia. Może je zapewnić specjalna lampa ozonująco – sterylizująca UV. Choć lampa ma uniwersalny charakter, można nią usunąć bakterie i zarazki praktycznie w każdym pomieszczeniu (kuchnia, toaleta, garaż itp.), nawet w aucie, to jej zasadniczym polem działania jest łazienka. To pomieszczenie, z uwagi na nieustanną wilgoć, najbardziej narażone jest na rozwój wszelkiego rodzaju grzybów czy pleśni. Lampę należy włączyć i postawić na 15 minut w czyszczonym pomieszczeniu. Zastosowana technologia, czyli sterylizator UV-C i O3 2 in 1 Ozone/UV-C Sterylizing Lamp MT6509 pozwala zlikwidować bakterie (zabija ok. 99,7% bakterii) oraz zarodki grzybów (sterylizator zabija ok. 650 rodzajów grzybów). Dzięki funkcji ozonowania można się także pozbyć nieprzyjemnych zapachów, z którymi nie uporają się żadne detergenty i spraye. Lampa zasilana jest akumulatorem litowo – jonowym, ładowanym zwykłym kablem USB.

Podsumowanie

Szczoteczka soniczna, irygator stomatologiczny czy lampa ozonująco- sterylizacyjna to urządzenia nie do przecenienia. W walce z bakteriami oferują niespotykaną dotąd skuteczność, dlatego tak istotne są w utrzymaniu higieny osobistej na najwyższym poziomie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ