Catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością. Doceniają go zarówno dietetycy, jak i trenerzy personalni oraz osoby z pierwszych stron gazet. Catering pudełkowy jest chętnie wybierany również przez osoby niezwiązane ze światem mediów. Pomaga schudnąć i poprawia ogólny stan zdrowia oraz dobrze wpływa samopoczucie.

Dieta ketogeniczna

Wybierając firmę oferującą catering pudełkowy, zwróć uwagę na to, jakie diety proponuje. Dużą popularnością cieszy się między innymi dieta ketogeniczna, która zawiera bardzo mało węglowodanów i dużo tłuszczów. Pod tym względem przypomina dietę Atkinsa i diety o niskiej zawartości węglowodanów.

Zdecydowanie zmniejsza się tutaj ilość węglowodanów, które zastępuje się tłuszczami. Taka redukcja węglowodanów wprawia organizm w stan metaboliczny, zwany ketozą. Wtedy ciało zaczyna intensywniej spalać tłuszcz na energię. Tego typu dieta obniża poziom cukru i insuliny we krwi, dlatego polecana jest osobom z cukrzycą typu 2 lub stanem przedcukrzycowym.

Dieta ketogeniczna może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, szczególnie w przypadku chorób metabolicznych, neurologicznych lub związanych z insuliną. Komponując w tym przypadku catering pudełkowy, specjaliści unikają produktów na bazie węglowodanów, takich jak zboża, cukry, rośliny strączkowe, ryż, ziemniaki, słodycze, soki, a nawet większość owoców. Koncentrują się natomiast na mięsie, rybach, jajkach, maśle, orzechach, zdrowych olejach, awokado i warzywach zawierających minimalną ilość węglowodanów.

Dieta Low-IG

W ofercie cateringu pudełkowego możesz również znaleźć dietę LOW-IG, która opiera się na niskim indeksie glikemicznym. Badania wykazały, że pomaga zrzucić zbędne kilogramy, obniża poziom cukru we krwi oraz zmniejsza ryzyko chorób serca i cukrzycy typu 2. Węglowodany znajdują się w pieczywie, płatkach śniadaniowych, owocach, warzywach i produktach mlecznych. Układ trawienny rozkłada je na proste cukry, które trafiają do krwioobiegu.

Specjaliści zajmujący się cateringiem pudełkowym wiedzą, że nie wszystkie węglowodany traktowane są w identyczny sposób przez organizm. W różnym stopniu wpływają na poziom cukru we krwi. Indeks glikemiczny (IG) klasyfikuje produkty spożywcze zawierające węglowodany, biorąc pod uwagę ich wpływ na poziom glukozy we krwi.

Profesjonalni dietetycy ułożą dla Ciebie odpowiednią dietę. Zalecana jest przede wszystkim osobom cierpiącym na insulinooporność oraz cukrzycę typu 1 lub typu 2. Świetnym zamiennikiem może być również specjalna dieta dla cukrzyków. Składa się z 5 posiłków. Obie diety mają bardzo podobny profil makroskładników. Produkty pełnoziarniste zastępują cukier i węglowodany proste.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ