Początki przygody z regularnym uprawianiem sportu mogą być niełatwe. Istnieje jednak kilka sposobów na to, żeby ułatwić sobie start nawet bez angażowania osobistego trenera. Po pierwsze, warto wybrać odpowiedni plan treningowy, dostosowany do poziomu zaawansowania, kondycji oraz czasu, którym dysponujemy.

Istnieje wiele gotowych planów treningowych przeznaczonych dla początkujących. Większość z nich uwzględnia trening maksymalnie co drugi dzień, choć zależy to od partii mięśni, którą chcemy trenować. Na przykład mięśnie brzucha można zwykle trenować codziennie, za to mięśnie ramion czy nóg będą już wymagały częstszych odpoczynków, żeby prawidłowo się zregenerować. Nie warto przyspieszać procesu ćwiczeń, nawet jeśli początkowy zapał jest wielki. Tkanka mięśniowa przyrasta w czasie odpoczynku, nie forsowania jej. Wysiłek jest jedynie stymulacją do wzrostu, który odbywa się później. Warto pamiętać również o tym, że do prawidłowego uprawiania części dyscyplin sportowych są potrzebne odpowiednie artykuły. Spokojne wdrożenie się w trening pozwoli rozeznać się i dokonać stosownych zakupów.

Bardzo istotny na początek będzie także wybór typu treningu. To z kolei zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć. Utrata tkanki tłuszczowej odbywa się głównie przez trening aerobowy, z kolei trening siłowy pozwoli na zbudowanie i wyrzeźbienie masy mięśniowej. Na nic jednak nawet najlepiej dobrany trening, kiedy nie wykonamy go rzetelnie. Podstawą powinno być zapoznanie się z techniką wykonywania ćwiczeń. Nieprawidłowo wykonane nie tylko nie spełniają swojej roli, ale także mogą obciążać stawy i narażać na poważne kontuzje. Warto więc zacząć od poświęcenia czasu na oglądanie filmów z instrukcją wykonywania poszczególnych ćwiczeń, albo zapytać profesjonalnego trenera.

Zanim zaczniemy pierwszą rozgrzewkę, przyda się odpowiedni sportowy strój. Sklepy oferujące artykuły sportowe najczęściej zatrudniają znających się na rzeczy sprzedawców. Warto prosić ich o radę – w końcu dobry nauczyciel to podstawa każdego sukcesu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak wyleczyć ból gardła naturalnymi sposobami?
Redakcja ZdrowieNaTopie.pl

Oszalałam na punkcie zdrowego odżywiania i ćwiczeń, ale wiecie co? Było warto, czuje się o niebo lepiej! A teraz postanowiłam zarazić innych swoją pasją :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ