Istnieje kilka podstawowych błędów popełnianych przed osoby starające się schudnąć, które niweczą każdy, nawet największy wysiłek. Warto dowiedzieć się czego unikać, żeby starania nie poszły na marne a efekt stał się szybko widoczny.

Po pierwsze, należy uważać na niektóre artykuły spożywcze. W dobrej diecie nie chodzi o to, by jak najwięcej sobie odmawiać. Lepiej przyjąć nieco większą ilość kalorii, ale za to zadbać, żeby jadłospis nie zawierał składników – pułapek. To przede wszystkim słodycze, cukier, gazowane napoje. Jogurt owocowy zawiera mnóstwo cukru, dlatego lepiej zastąpić go naturalnym, do którego samodzielnie dorzucimy świeże owoce. Posiłki powinny być regularne, spożywane co trzy – cztery godziny, żeby nie dopuścić do napadów wilczego głodu. Diety – cud oparte na wielkich wyrzeczeniach to mit. Nawet jeśli uda się z ich pomocą osiągnąć jakiś efekt, z pewnością wróci on z nadwyżką w formie efektu jo-jo. Organizm poddany przeciążeniu takiemu jak głodówka zbuntuje się i zacznie usilnie magazynować wszystkie dostarczone ku kalorie. To przystosowawczy mechanizm – w ten sposób ciało przewiduje nadchodzący niedostatek i zabezpiecza się w przed nim. Dlatego nie wolno dopuszczać do silnego, długotrwałego odczuwania głodu.

Woda jest silnym sprzymierzeńcem efektywnego i zdrowego odchudzania. Po pierwsze oczyszcza organizm i przyspiesza przemianę materii. Po drugie, picie wody hamuje nadmierny apetyt i pozwala zapełnić częściowo żołądek, co przełoży się na zmniejszenie spożywanych porcji jedzenia. Warto pić wodę w ciągu całego dnia, a szczególnie przed posiłkiem.

Częstym błędem jest także brak aktywności fizycznej. Sama dieta nie pozwoli na skuteczną utratę kilogramów. Nadmiar tkanki tłuszczowej trzeba spalić, tymczasem głodówki prowokują organizm do magazynowania jej. Dobrze dobrany program treningowy wspomaga odchudzanie i znacznie je przyspiesza.

Wreszcie warto pamiętać też o balsamach ujędrniających. Pomagają one skutecznie zapobiegać zwiotczeniu skóry w wyniku utraty kilogramów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ