Zabieg powiększenia biustu wykonuje się z różnych powodów. Kobiety decydują się na niego nie tylko z bardzo ważnych we współczesnym świecie względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Jest rozwiązaniem u osób z wrodzoną lub nabytą asymetrią piersi oraz po operacjach amputacji piersi.

W Lublinie poddać się takiej operacji można między innymi w nowoczesnym ośrodku medycznym Żagiel Med. Tu o pacjenta troszczy się wykwalifikowany personel medyczny posługujący się najwyższej jakości sprzętem.

Operację wykonuje się w ułożeniu na plecach, pod znieczuleniem ogólnym. Wcześniej wyznacza się linie cięć. Zabieg rekonstrukcji objętości piersi implantem polega na wszczepieniu endoprotezy piersi w kieszeń tkankową, którą wytwarza się nad lub pod mięśniem piersiowym większym. O wielkości i kształcie implantu decyduje pacjentka w oparciu o rady lekarza specjalisty. Operacja kończy się założeniem szwów wewnętrznych i zewnętrznych, drenu oraz opatrunku.

Przed zabiegiem należy wykonać:

Ø  Badania laboratoryjne, takie, jak: morfologia krwi, grupa krwi, układ krzepnięcia, elektrolity, kreatynina, glukoza, białko we krwi;

Ø  W zależności od stanu zdrowia pacjenta, lekarz może także EKG, RTG płuc czy USG lub mammografię piersi;

Ø  Wskazane jest badanie  RTG płuc jeśli nie było wykonywane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Po operacji normalnymi objawami są:

  • dolegliwości bólowe utrzymujące się kilka dni,
  • obrzęki,
  • zaczerwienienia,
  • zwiększona ciepłota miejsca operacyjnego
  • krwawe podbiegnięcia,

które ustępują do 3 tygodni po zabiegu. Objawy kontroluje się m.in. za pomocą leków przeciwbólowych. W szczególnych przypadkach lekarz może zdecydować także o podaniu antybiotyku lub heparyny.

Po operacji założony zostaje bandaż elastycznego lub specjalny biustonosz, który należy nosić w dzień i noc, aż do zdjęcia szwów, a następnie przez większą część dnia przez kolejne 4 tygodnie. Po upływie ok. 2 tygodni pacjentka może wrócić do pełnej aktywności życiowej.

Efekt pierwotny operacji powiększenie piersi implantem jest widoczny zaraz po zabiegu, natomiast efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego i miejscowego chorej oraz jej zaangażowania w zalecenia i jest osiągany po upływie ok. 6 – 18 miesięcy.

W ośrodku Żagiel Med pacjent może zdecydować się na pokój jedno- lub dwuosobowy, każdy wyposażony w Intercom, telewizor i WiFi, a serwowane posiłki są nie tylko zgodne z zaleceniami lekarza, ale także z preferencjami chorego.

Więcej na temat zabiegów znajdziesz na stronie ŻagielMed http://zagielmed.pl/chirurgia-plastyczna/

Decydując się na operację w szpitalu Żagiel Med oddajesz się w ręce specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w realizacji nawet bardzo wymagających zabiegów. Ważnym czynnikiem dla powodzenia zabiegów jest nowoczesny sprzęt medyczny, który pozwala na realizowanie ich w sposób sprawny i precyzyjny. Żagiel Med to szpital dbający o komfort pacjenta, jego prawo do informacji na temat własnego zdrowia i pozytywną atmosferę.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ