Sport to zdrowie! Jest to najczęściej powtarzane hasło przez ludzi, którzy mogą cieszyć się dobrą formą, sylwetką i kondycją organizmu. Nie można jednak mylić zdrowej aktywności fizycznej ze sportem zawodowym, który nie ma już wiele wspólnego z rozsądnym podejściem do tematu wyników i osiągnięć. Zajmijmy się więc ruchem dla seniorów, którzy zazwyczaj w pewnym wieku podejmują najgorszą możliwą decyzję – usiąść w fotelu i więcej się nie ruszać!

Stawy stale potrzebują ruchu tak samo,  jak mięśnie i ścięgna, ponieważ nieużywany organ zaczyna z czasem zanikać, więc regularna aktywność, z pewnością przyniesie same pozytywne aspekty. Na sam początek nawet spacery mogą być problematyczne, a wymówki będą przychodzić do głowy same, więc lepiej wybrać narzędzia, które pozwolą na trening w domu – doskonałym pomysłem może być rower treningowy.

Jaki rower treningowy wybrać dla seniora?

Wchodząc do sklepu sportowego, gdzie wyposażenie może wyglądać imponująco pod kątem stopnia zaawansowania, technologii i profesjonalizmu, ciężko będzie wybrać idealny model dla bliskiej osoby. Pracownik sklepu zazwyczaj będzie zachęcał nas do wyboru najdroższego produktu, ponieważ w ten sposób będzie mógł zarobić więcej i takie modele również o wiele łatwiej reklamować, mówiąc na temat ich zalet, świetnych funkcji i wygodzie. Odpowiedzmy sobie sami na jedno istotne pytanie – czy sami używalibyśmy tych funkcji? Prawdopodobnie nie, więc senior również nie będzie ich używał. Najlepszy rower treningowy powinien być prosty i mało skomplikowany w obsłudze, a czasem można odnieść wrażenie, że nawet najtańsze produkty, będą najlepszym wyborem.

Należy zwrócić jednak uwagę na materiały, które zostały wykorzystane w czasie produkcji danego modelu, ponieważ od nich zależy komfort użytkowania i wytrzymałość. Jeśli ktoś posiadał kiedyś tani i mały rower treningowy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko jest wysiedzieć na niewygodnym siodełku dłużej niż 30 minut, natomiast wszystkie zębatki, łożyska i tryby strasznie trzeszczą, generując tym samym niezwykły hałas i dyskomfort – używając modelu wysokiej jakości, bez obaw można oglądać w międzyczasie telewizje, bez obaw o jakiekolwiek zagłuszenia.

Rower treningowy wysokiej jakości dla seniora, który będzie pozbawiony ogromnej ilości funkcji i dużych gabarytów, to kwestia 300-400 złotych, a jego wsparcie w utrzymaniu dobrej kondycji na emeryturze, jest z pewnością nieodzowne i po kilku miesiącach zostanie docenione! Wystarczy wybrać mądrze i odpowiedzialnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ