Skanery wewnątrzustne są uważane za jedne z tych urządzeń, które już na zawsze odmieniły oblicze stomatologii. Postępująca cyfryzacja wymaga odpowiedniej adaptacji, jednak w kontekście stomatologii, wydaje się ona całkowicie niezbędna. Za pośrednictwem wspomnianych już skanerów można znacznie przyspieszyć odbudowę protetyczną, a także zagwarantować pacjentom wyższy poziom komfortu. Dlaczego więc skaner wewnątrzustny powinien znaleźć się w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym?

Skaner wewnątrzustny — rewolucyjne rozwiązanie dla stomatologów i pacjentów

Zastosowanie skanera wewnątrzustnego we współczesnej stomatologii jest wyjątkowo szerokie. Najczęściej utożsamia się go z leczeniem protetycznym. Faktem jest, że pobieranie wycisków analogowych jest nie tylko czasochłonne, ale także dość nieprzyjemne dla samego pacjenta. W przypadku wycisków cyfrowych nie tylko minimalizuje się dyskomfort, ale także można zaoszczędzić sporo czasu. Jednak skaner wewnątrzustny to także jedno z najlepszych narzędzi diagnostycznych, które sprawdzi się nawet w przypadku chirurgii stomatologicznej. Zarówno dla samego stomatologa jak i dla pacjenta jest to rozwiązanie rewolucyjne, a jednocześnie można powiedzieć, że niezbędne.

Jakie są największe zalety pracy ze skanerem wewnątrzustnym?

Każde, innowacyjne rozwiązanie powstaje po to, by znacznie ułatwić wykonywaną pracę. Przede wszystkim, w porównaniu do metod konwencjonalnych, to właśnie skaner gwarantuje lepsze i wyraźniejsze pole widzenia dla stomatologa. Jednocześnie, do największych zalet pracy „w trybie digital” ze skanerem można zaliczyć także:

  • większą dokładność przy np. pobieraniu wycisków protetycznych;
  • oszczędność czasu i kosztów;
  • mniejsza ilość niezbędnych poprawek w kontekście wycisku, niż jest to konieczne przy korzystaniu z metod tradycyjnych.

Sama praca ze skanerem wewnątrzustnym jest przyjemna zarówno dla stomatologa, jak i dla pacjenta. To z kolei zmienia całkowicie oblicze wykonywanych zabiegów.

Wynajem skanera wewnątrzustnego — rozwiązanie, na które warto się zdecydować

Dobrej jakości skaner wewnątrzustny to ogromny wydatek, który może sięgnąć nawet 150 tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że gabinety stomatologiczne mogą długo zwlekać z podjęciem decyzji o takiej inwestycji. Jednak na rynku można znaleźć usługodawców jak np.: https://cereclab.pl/, którzy umożliwiają wynajęcie sprzętu. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, a także wyjątkowo wygodne. Jednocześnie jest to szansa dla mniejszych gabinetów stomatologiczny na to, by stale się rozwijały i doskonaliły.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ