Jeżeli jesteś alergikiem, lub ktoś z Twojej rodziny (zwłaszcza dzieci) borykają się z jakimś typem alergii – oczywiście, że warto. Powodów jest bardzo dużo, a do najważniejszych należą: sporo niższe ceny (zazwyczaj) niż w sklepach stacjonarnych oraz szeroki i specjalistyczny asortyment przeznaczony dla alergików. Na pierwszy rzut oka wiele osób dochodzi do wniosku, że lepiej przejść się do sklepu za rogiem bo można dotknąć, porozmawiać ze sprzedawcą itd.

Jest to staroświeckie podejście i o ile fakt kontaktu z fizycznym produktem ma swoje zalety, to tak na prawdę jest to jedyny pozytywny aspekt w tym przypadku. Biorąc pod uwagę inne aspekty, takie jak dostępność towaru wielu producentów, na których sprowadzenie trzeba by czekać z kilka tygodni oraz ich ceny – o wiele lepszym wyborem staje się właśnie sklep internetowy. Wracając do możliwości „dotknięcia towaru” – jest on niwelowany po przez wysokiej jakości zdjęcia, filmiki instruktażowe oraz dane techniczne, które pozwalają w pełni poznać proponowany produkt.

Oferta sklepów internetowych jest bardzo szeroka i obejmuje między innymi:

  • pościele antyalergiczne (jest to podstawowy zakup dla osób walczących z objawami alergii – w szczególności, gdy są uczulone na roztocza. Specjalne tworzywo uniemożliwia ich namnażanie się, co ma miejsce w przypadku pościeli z pierza. Warto zwrócić uwagę, że roztoczom do namnażania się wystarczy naskórek ludzki, więc warto regularnie i dosyć często zmieniać poszewki oraz prześcieradło)
  • specjalistyczną chemię użytkową (wszelkiego rodzaju proszki do prania, emolienty dla dzieci, kosmetyki, hipoalergiczne mydła oraz wiele innych produktów, które nie wywołują w organizmie odruchów alergicznych)
  • urządzenia medyczne (wszelkiego rodzaju inhalatory, produkty pomagające w usunięciu kleszczy, monitory spirometryczne do kontroli pracy płuc oraz wiele innych. Produkty tego typu mają za zadanie podnieść komfort życia osoby chorej, ale także poprawić samopoczucie)
  • specjalną odzież i bieliznę dla chorych na AZS (atopowe zapalenie skóry)(dzięki noszeniu odpowiedniej bielizny osoby borykające się z AZS – bądź inne choroby skóry – z powodzeniem mogą zredukować objawy choroby, co wpływa pozytywnie na komfort życia codziennego)
  • produkty bezlateksowe i inne (oferta jest niezwykle szeroka)

Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich potrzeb. Typów alergii jest bardzo dużo – co wydaje się być już jedną z chorób cywilizacyjnych – ale to nie oznacza, że trzeba się męczyć i cierpieć w samotności – zachęcam do sprawdzenia ofert specjalistycznych sklepów internetowych dla alergików – warto.

Źródło:

Blog dla alergików: http://blog-antyalergiczny.pl

Sklep dla alergików: https://www.alsos.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ