Niemalże każdy słyszał już o botoksie, a mimo tego mało kto wie, czym w ogóle jest ten zabieg. Wykonuje się go w wielu klinikach medycyny estetycznej, bo swoim pacjentkom oraz pacjentkom proponuje go m.in. gabinet felknerestetyczna.pl. Botoks to jeden z ulubionych zabiegów wszystkich gwiazd, które zawsze chcą sobie zagwarantować młody wygląd skóry, by jak najdłużej prezentować się pięknie. Co jeszcze warto jednak o nim wiedzieć, zanim się z niego skorzysta?

Botoks jest tak naprawdę potoczną nazwą toksyny botulinowej. Można powiedzieć, że ta substancja jest trucizną, jednakże jeśli podaje się ją w odpowiednich i niewielkich ilościach, nie jest ona w stanie człowiekowi zagrozić czy jakkolwiek upośledzić jego zdrowia. Warto jednak pamiętać o tym, że botoks to mimo wszystko trucizna. Chcąc z niego skorzystać i skutecznie się odmłodzić, nie warto tego robić w podejrzanych gabinetach kosmetycznych, które nie dysponują profesjonalnym sprzętem. Najlepiej udać się w tym celu do specjalistycznej kliniki medycyny estetycznej. W takich placówkach zawsze pracują wyjątkowi lekarze, którzy doskonale wiedzą, czym jest medycyna estetyczna i jak należy z niej korzystać. Przed zastosowaniem toksyny botulinowej dokładnie zapoznają się ze stanem zdrowia konkretnego pacjenta. Zwracają uwagę na to, jakie ma on ogólne schorzenia czy dolegliwości, patrzą na jego wagę i wzrost, by dostosować do niego idealną dawkę preparatu. Dopiero po ustaleniu tego wszystkiego przechodzą do wykonania samego zabiegu. Mimo iż dawniej wielu ludzi się go obawiało, dziś absolutnie nie ma ku temu żadnych wskazań. Prawidłowo wykonany zabieg nikomu nie jest w stanie zaszkodzić. Może tylko pomóc.

Mimo wszystko z botoksem należy uważać. Łatwo można bowiem uzależnić się od takiego zabiegu. Botox odmładza skórę i rzeczywiście daje fantastyczne efekty, jednak one po pewnym czasie zaczynają zanikać i słabnąć. Wtedy właśnie człowiek pragnie ponownie skorzystać z tej metody i wpada w pułapkę. Absolutnie nie wolno do tego dopuścić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ