Wiele osób zmaga się z przykrą przypadłością, jaką jest zaczerwienienie i brzydkie pajączki na skórze. Szczególnie uciążliwe są tego typu objawy, jeśli dotyczą odkrytych obszarów, jak twarz, dekolt czy nogi. Medycyna estetyczna proponuje bardzo dobre i skuteczne zabiegi, mające na celu zamykanie naczynek, których zły stan powoduje przykre dolegliwości rumienienia się ponad miarę, a także pieczenia skóry.

Co warto wiedzieć podejmując decyzję o wykonaniu zabiegu?

Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, aby ustalić jaki sposób na poprawienie stanu skóry jest najbardziej odpowiedni dla danej osoby. Trzeba też wiedzieć jak przygotować się do zabiegu oraz jakie będą jego skutki. Lekarz specjalista zdecyduje o rodzaju przeprowadzonej interwencji w skórę pacjenta oraz jakich leków nie należy przyjmować przygotowując się do ingerencji medycznej.

Zamykanie naczynek podskórnych metodą laserową

Jedną z popularnych i bezpiecznych metod usuwania przykrych objawów pękających naczyń włosowatych jest zastosowanie lasera. Dostępne są dwie kuracje, w zależności od rodzaju urządzenia, które operują różną jakością wiązki światła.Za pomocą lasera typu IPL koryguje się rozszerzone naczynia poprzez oddziaływanie ruchomej głowicy, emitującej światło o określonej częstotliwości. Pod wpływem podwyższonej temperatury z tkanek wyparowuje woda, a zniszczone naczynka wysuszają się i obumierają. Przy użyciu lasera VPL przeprowadza się zamykanie naczynek poprzez emisję szerokiego spektrum światła, które pochłaniane jest przez skórę. W wyniku takiego zabiegu zachodzi proces fototermolizy, która eliminuje uszkodzone naczynia krwionośne. Tego typu urządzenie zamyka rozszerzone naczynka o mniejszym przekroju, a także likwiduje rozległy rumień.W korygowaniu stanu skóry stosuje się także metodę diatermii chirurgicznej czyli elektrokoagulacji. Ten zabieg polega na korekcji rozszerzonych naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości, który ścina białko w każdym z nich, przez co same się uszczelniają i zamykają.

Czy zabiegi korekcji naczynek włosowatych mają skutki uboczne?

W zasadzie poza krótkotrwałym zaczerwienieniem skóry, które po kilku dniach mija, można przyjąć, że prawidłowo przeprowadzony zabieg zamykania naczynek nie ma żadnych skutków ubocznych. Jedynym, który jednak jest bardzo pozytywny, jest odmłodzenie i poprawienie jędrności oraz elastyczności skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ