Problemy ze zgryzem zaczynają się pojawiać już w bardzo młodym wieku. Początkowo nikt się nimi specjalnie nie przejmuje, ale gdy te mleczne ząbki zaczynają na siebie coraz bardziej zachodzić, rodzice wreszcie zwracają na to uwagę. Zabierają swoją pociechę do gabinetu ortodontycznego i tam dowiadują się o istnieniu wielu różnorodnych aparatów ortodontycznych. Który aparat dla dziecka będzie więc najlepszym wyborem?

Nawet zęby mleczne trzeba wbrew pozorom prostować. Jeśli nie zrobi się tego odpowiednio wcześnie, wyrastające na ich miejscach zęby stałe też zaczną błyskawicznie się krzywić. To z kolei doprowadzi do licznych i nieprzyjemnych komplikacji, na które nie warto nastawiać swojego dziecka. Lepiej zawczasu zabrać je do profesjonalnego gabinetu ortodontycznego i tam porozmawiać z lekarzem na temat stanu zdrowia młodego pacjenta. U osób, u których nie doszło jeszcze do wyrżnięcia się zębów stałych, zazwyczaj stosuje się metody tymczasowe. Zakłada się Aparaty ruchome dla dzieci, które delikatnie prostują krzywy zgryz. Oczywiście musi to trochę potrwać. Taki aparat nosi się przeważnie nawet kilka lat. Mały pacjent musi każdego dnia zakładać go na noc i ściągać z samego rana. Jeśli przebywa w domu, może nosić go praktycznie bezustannie, aby wzmocnić działanie całej terapii. Aparaty ruchome nie są jakoś specjalnie drogie, bo kosztują przeważnie ok. kilkaset złotych. Oczywiście do tej kwoty należy jeszcze dodać ceny regularnych wizyt ortodontycznych bądź ewentualnych konsultacji. Ostatecznie aparat ruchomy zawsze jest jednak tańszy od tego stałego. Jeżeli ortodonta twierdzi, że na pacjenta zadziała on dobrze, warto go przynajmniej wypróbować.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze odpowiedniego aparatu ortodontycznego można też zajrzeć na stronę internetową www.vita-dental.pl i z niej dowiedzieć się, które metody leczenia krzywego zgryzu u młodych osób są uznawane za zdecydowanie najlepsze. Nie warto bowiem wydawać pieniędzy na mało skuteczną bądź wolno działającą kurację.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym jest botoks?
Następny artykułStylowe zegarki Festina
Redakcja ZdrowieNaTopie.pl

Oszalałam na punkcie zdrowego odżywiania i ćwiczeń, ale wiecie co? Było warto, czuje się o niebo lepiej! A teraz postanowiłam zarazić innych swoją pasją :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ