Zapalenie spojówek to powszechne schorzenie, które dotyka wielu osób. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje i jak można z nim skutecznie walczyć. Oto kilka sprawdzonych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę. 

Czym jest zapalenie spojówek?

Mowa o chorobie okulistycznej, której najczęstszą przyczyną są adenowirusy. Zakażenie odbywa się metodą kontaktową, gdyż wirus przenosi się z dłoni na powieki i do oczu. Choroba atakuje nagle i charakteryzuje się ostrym przebiegiem. W pierwszych dniach objawy mogą dotyczyć jednego oka, a w kolejnych drugiego.

Choroba związana jest ze stanem zapalnym cienkiej błony śluzowej, a ta tworzy wewnętrzną powierzchni powieki, a także pokrywa część gałki ocznej. Zapalenie spojówek łączy się również z wypełnianiem naczyń krwionośnych krwią, co powoduje zaczerwienienie i obrzęk oka. Schorzeniu towarzyszy też wydzielina z ujść gruczołów, znajdujących się w spojówce.

Dziś leczenie zapalenia spojówek jest bardzo skuteczne. Należy jednak pamiętać, aby skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Niesłabnącym uznaniem cieszy się 

Eksperckie Centrum Okulistyczny Instytut Oka, w którym pracują absolwenci najlepszych światowych uczelni. Zdecydowanie warto im zaufać!

Objawy zapalenia spojówek

Chorzy na zapalenie spojówek zmagają się z wieloma symptomami. Najczęściej pojawia się pieczenie, kłucie, swędzenie, światłowstręt czy łzawienie, co nie pozwala na swobodną pracę lub naukę. Sytuacji nie ułatwia duży obrzęk powiek, silne przekrwienie spojówek czy obfita wydzielina w oku. 

Warto pamiętać, że u dzieci u dzieci zapalenie spojówek wiąże się z gorączką gardłowo-spojówkową, bólem gardła, podwyższoną temperaturą, a także ropną, śluzową lub wodno-śluzową wydzieliną z oka. 

Najszybszą i najlepszą metodą diagnostyczną będą testy immunologiczne, które skutecznie wykrywają obecność antygenów adenowirusa. Dzięki temu specjaliści będą mogli błyskawicznie zaproponować efektywne leczenie. Przekonało się o tym wiele osób, które po krótkim czasie mogły wrócić do szkoły czy pracy.

Skorzystaj z profesjonalnych rozwiązań

Przy zapaleniu spojówek nie warto czekać. Po zauważeniu pierwszych objawów należy skontaktować się ze specjalistami w celu przeprowadzania profesjonalnych testów immunologicznych. Po uzyskaniu wyniku specjaliści z Eksperckiego Centrum Okulistycznego Instytut Oka zaproponują efektywne metody leczenia, które pozwolą Ci zapomnieć o dolegliwościach.

Instytut Oka pomaga dzieciom i dorosłych zarówno przy zapaleniu spojówek, jak i wielu innych problemach okulistycznych. To zasługa doświadczonych naukowców, a także nowoczesnego sprzętu, która pozwala na perfekcyjną diagnozę. Przekonało się o tym wielu pacjentów, którym w sposób szczególny zależy na błyskawicznej pomocy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ