Każdy z nas kiedyś musiał udać się do lekarza. Nie da się ukryć, że o ile sama wizyta u specjalisty odbywa się sprawnie, to oczekiwanie na swoją kolej jest żmudne i nierzadko irytujące.

Strata czasu

Czekanie na swoją kolej w poczekalni do lekarza, jest przez wiele osób odbierane jako strata czasu. Poza tym, że takie oczekiwanie zajmuje często więcej niż kilka minut, sama atmosfera w tym miejscu odbiega od radosnej i przyjemnej. Oczekujący pacjenci są zazwyczaj znudzeni i sfrustrowani długim czasem oczekiwania. Dodatkowo, bezczynne siedzenie wśród pacjentów z różnymi dolegliwościami nie jest przyjemne, a wręcz irytujące i nudne. Nierzadko dochodzi również do przepychanek i kłótni w kolejce. Jak temu zaradzić?

Rozwiązanie problemu

Wydaje się, że jedynym sensownym rozwiązaniem problemu czekania w kolejce do specjalisty jest przeniesienie rejestracji do Internetu. Dzięki platformie, zajmowanie określonych godzin do lekarza jest proste i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Obecnie większość osób na dostęp do sieci, więc korzystanie z rejestracji online nie powinno stanowić żadnego problemu. Takie rozwiązanie dla przychodni proponuje np.: http://e-rejestracja24.com.pl/mmedica/.

Zalety oprogramowania IT

Programy IT maja wiele zalet, które ułatwiają nie tylko proces rejestracji, ale również pracę personelu medycznego. Dzięki platformie, każdy pacjent ma prowadzoną automatyczną historię wizyt, lekarz ma możliwość szybkiego wystawienia recept, a personel medyczny sprawnie generuje sprawozdania dla GUS i MZ. Poza tym, korzystając z systemu do rejestracji można wystawiać e-zwolnienia, gromadzić i przetwarzać dane medyczne, sprawdzać leki w bazie i prowadzić ewidencję personelu medycznego. Dzięki programowi IT pracownicy rejestracji mają szybki dostęp do danych pacjenta, bez względu na to, do której filii się zgłosi.

Jak widać istnieje prosty sposób na usprawnienie procesu rejestracji do lekarza. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można szybko zniwelować kolejki tworzące się każdego dnia przed okienkiem w przychodni. Korzystanie z platformy pozwala w prosty sposób zająć, albo odwołać wizytę do specjalisty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ