Skończyło się lato, a wraz z nim piękna, słoneczna pogoda i długie wieczory. Nadejście jesieni i zimy to nie tylko coraz niższe temperatury czy szybciej zapadający zmrok, ale również widoczność pogorszona przez opady oraz mgłę. Co zrobić w takim przypadku? Warto wyposażyć się w kamizelkę odblaskową, która zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Kamizelka odblaskowa nie tylko dla dzieci

Większość z nas uważa, że kamizelki odblaskowe są dla dzieci. Tyle przecież mówi się o tym, by nie wypuszczać maluchów z domu bez widocznych, odblaskowych elementów. Tymczasem, zarówno kamizelki, jak i inne odblaski powinniśmy nosić wszyscy.

Obliguje nas do tego również polskie prawo, które jasno stanowi o tym, że noszenie odblasków poza obszarem zabudowanym i po zmierzchu jest po prostu naszym obowiązkiem – mówi ekspert z Odblaski24.com.pl.  – Warto zdawać sobie z tego sprawę i zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoich dzieci, ale również samego siebie.

Kamizelka odblaskowa dla dorosłych – bądź widoczny w każdych warunkach

Wybór gadżetów odblaskowych jest naprawdę spory. Na największą uwagę zasługują jednak kamizelki, ponieważ to właśnie one sprawiają, że widoczna dla kierowcy jest naprawdę duża powierzchnia naszego ciała. Kamizelki posiadają nie tylko odblaskowe elementy, ale również jaskrawe, intensywne kolory, co sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni nie tylko wtedy, gdy padnie na nas światło reflektorów.

Kamizelki odblaskowe są lekkie, łatwo zmieszczą się w torebce, a ich noszenie jest wygodne i praktycznie nieodczuwalne – zaś korzyści, jakie możemy z tego wynieść, są wprost nie do przecenienia. Musimy bowiem uświadomić sobie, że po zmierzchu kierowca nie ma szans zobaczyć nas na nieoświetlonej ulicy nie wcześniej niż na 30 metrów przed nami. To bardzo mało, jeśli weźmiemy pod uwagę prędkość samochodu oraz drogę hamowania, która wynieść może około 40 metrów! Założenie kamizelki odblaskowej znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie potrącenia. Kierowcy będą nas bowiem dostrzegać nawet z odległości kilkuset metrów.

Ciekawe gadżety odblaskowe dla miłośników elegancji

O ile ubranie kamizelki odblaskowej podczas wieczornego biegania czy jazdy na rowerze nie jest dla większości nas żadnym problemem, o tyle gdy wybieramy się do pracy lub na spotkanie ze znajomymi, nie zawsze chcemy nosić dużą, jaskrawą kamizelkę. Co w takim przypadku? Na szczęście nie musimy rezygnować z własnego bezpieczeństwa. Rozwiązaniem, które warto wykorzystać, są opaski odblaskowe lub breloczki, które z powodzeniem możemy przypiąć do kurtki lub torebki. Niewielkie i nierzucające się w oczy, mimo wszystko sprawią, że będziemy na drodze zauważalni.

Podsumowując, jeśli zależy nam na własnym bezpieczeństwie, a poza tym często poruszamy się pieszo lub rowerem po drogach, które nie są dobrze oświetlone, warto zainwestować w odblaski. Wśród wielu dostępnych w sklepach rozwiązań na szczególną uwagę zasługują kamizelki odblaskowe. Koszt ich zakupu jest niewielki, w zamian zaś znacznie zwiększamy swoje bezpieczeństwo.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ