Nie każdy z nas od razu nauczył się wszystkiego. Mowa tu o tych osobach, które chciałyby udzielać pierwszej pomocy, ale się tego boją. Ratowanie czyjegoś życia, to spory obowiązek i odpowiedzialność! Cena jest wysoka, gdyż nieumiejętne udzielenie pierwszej pomocy może doprowadzić do tragedii, lecz z pewnością nie większej niż jej nie udzielenie!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/kurs-pierwszej-pomocy-czego-sie-na-nim-nauczymy/

Kurs dla początkujących

Chcąc nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, możemy zapisać się na specjalistyczny kurs, na którym dowiemy się co i jak należy robić. Na kursie pierwszej pomocy dowiemy się tego, jak się zachowywać w trakcie sytuacji wypadku.

To nie wszystko, na kursie dla początkujących dowiemy się również, jak się nauczyć resuscytacji, gdy zostanie zatrzymana akcja serca, w jaki sposób wykonać masaż serca, a także sztuczne oddychanie, czyli tzw. Metoda usta-usta. Dowiemy się także, jak prawidłowo złożyć zgłoszenie o wypadku przez telefon, na jakie numery dzwonić, w jakich sytuacjach.

Kurs również nauczy nas jak prawidłowo ułożyć uszkodzone ciało, w tzw. Pozycji bocznej, jak reagować, gdy inni mają atak paniki, czy wstrząs anafilaktyczny.

Kurs dla zawsze przygotowanych

Jeśli chcemy jednak nauczyć się więcej, możemy wybrać się również na specjalne obozy szkoleniowe, na których poznamy sztukę przetrwania w sytuacji, w której np.: miałaby wybuchnąć wojna, pandemia lub inna forma zagłady.

W trakcie takiego kursu dla tzw. Preppersów możemy się dowiedzieć, jakiej żywności szukać w lesie, jak sobie radzić z wypadkiem i zagrożeniem życia, jak zbudować schronienie oraz jak przetrwać. To nie tylko pierwsza pomoc, ale również wiele innych działań, które nam pomogą w niecodziennych sytuacjach

Taki kurs warto zrobić, nawet jeśli nie zakładamy żadnej tragedii na skalę światową, gdyż nigdy nie wiemy, co może nas w życiu spotkać. Możemy np.: jechać samochodem w środku lasu, w nocy i ten nagle się zepsuje lub możemy przeżyć rozbicie samolotu i utknąć gdzieś na wyspie.

Przeczytaj też: http://www.ladnie-mieszkaj.pl/kupujemy-rolety-do-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ