Problemy związane z budową narządów płciowych przede wszystkim powodują pogorszenie samopoczucia i brak pewności siebie w sytuacjach intymnych. Nie jest to jedyny negatywny skutek zmienionej budowy okolic intymnych. Bardzo często konsekwencją ich nieprawidłowych kształtów jest ból i dyskomfort podczas stosunku.

Jedną z deformacji narządów intymnych jest przerost lub zmieniony kształt gdzie z pomocą przychodzi plastyka warg sromowych mniejszych. Na skutek deformacji nie tylko życie intymne może być utrudnione, ale również uprawianie sportu (przez wywoływanie częstych podrażnień i stanów zapalnych).

Medycyna estetyczna przychodzi na pomoc wszystkim kobietom dotkniętym tym problemem. Oferuje im zabieg labiominoroplastyki.

Czy labiominoroplastyka to zabieg inwazyjny?

Labioplastyka jest to zabieg chirurgiczny. Wykonuje go lekarz specjalista chirurg medycyny estetycznej. Zabieg polega na zmianie kształtu lub wielkości warg sromowych mniejszych. Nadmiarowa tkanka zostaje wycięta, a w miejscu nacięć chirurg zakłada rozpuszczalne szwy (czyli takie, których nie trzeba zdejmować). Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest wykonywany w znieczuleniu. Podczas konsultacji z lekarzem można przedyskutować rodzaj znieczulenia – miejscowe, sedację lub znieczulenie ogólne. Po zabiegu pacjentka zostaje wypisana do domu tego samego dnia.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Oczywiście, jest to zabieg chirurgiczny, więc nie ma możliwości wykonania go u pacjentki w ciąży. Nie przeprowadza się go również w stanach zapalnych okolic intymnych. Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania krwi – warunkiem dopuszczenia do zabiegu są ich dobre wyniki. Przez dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków obniżających krzepnięcie krwi (np. aspiryny, acard), a tuż przed zabiegiem należy być na czczo (ok. 6-8 godzin).

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Rana po zabiegu chirurgicznym powinna być przewietrzana, odradza się więc używanie ciasnej bielizny i odzieży. Dolegliwości bólowe można łagodzić stosując standardowe środki przeciwbólowe (ibuprofen, paracetamol). Po około 7 dniach od zabiegu pacjentka powinna zgłosić się na kontrolę.

Więcej informacji o labiominoroplastyce znajdziesz tutaj.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ