Karmienie dziecka piersią buduje z nim więź, tak twierdzą jego zwolennicy. Niemniej jednak nie wszystkie kobiety są w stanie karmić swoje dziecko piersią. Wrażliwa skóra i rany na piersiach często bardzo utrudniają tą czynność. Ponieważ najważniejsza jest bliskość z dzieckiem, nie powinno być terroru karmienia i to matka powinna wybrać, czy chce karmić swoje dziecko piersią czy sprawia jej to zbyt duży ból. Bywa również tak, że kobieta ma nadmiar pokarmu i musi go odciągnąć przy pomocy laktatora, aby dziecko przy karmieniu się nie udławiło. Dla takich kobiet oraz dla tych, które zmuszone są wrócić do pracy po kilku miesiącach wymyślono urządzenie zwane laktatorem.

Dzięki niemu odciąga się nadmiar pokarmu, który można przechowywać w lodówce, by podgrzać je dziecku przed podaniem do odpowiedniej temperatury, czyli w granicach 36-37 stopni. Laktatory posiadają funkcję ssania, która imituje ssanie piersi przez dziecko. Niektóre z nich posiadają kilka trybów, pozwalających na ustawienie jego intensywności. Wykonane są z bezpiecznych materiałów i nie powodują powstawania owrzodzeń czy ran.

Do wyboru są laktatory elektryczne i ręczne. Jaki więc najlepiej wybrać? Wśród laktatorów ręcznych wyróżnia się gruszkowe, tłokowe oraz modele z pompką. Praca laktatora gruszkowego oparta jest na zaciskaniu i zasysaniu brodawki z której wypływa mleko. Jednak wadą tego modelu jest to, że w trakcie odciągania pokarmu trzeba zaangażować obie ręce, gdyż jedną przytrzymuje się pierś, a drugą naciska i puszcza gruszkę. Innym rodzajem są laktatory tłokowe, które zamiast gruszki posiadają tłok. Naciskając go miarowo, mleko zaczyna wypływać. Z laktatorów ręcznych najbardziej wyróżniające się modele to laktatory z pompką, które można obsługiwać jedną ręką.

Dla kobiet, które preferują bardziej komfortowe rozwiązania, zdecydowanie lepiej sprawdzi się laktator elektryczny, który nie wymaga siły, a jest zdecydowanie bardziej wydajny, gdyż zdecydowanie szybciej napełni się butelkę mlekiem. Na rynku jest wiele modeli, które mają inny sposób zasilania. Jeżeli będzie się z niego korzystać tylko w domu, można wybrać model zasilany z sieci elektrycznej, natomiast wybierając laktator na baterię, można go używać wszędzie, np. w samochodzie. Może być zasilany również ładowarką samochodową. Jego jednym minusem jest stosunkowo głośna praca.

Na stronie empik.com znajdziemy najwyższej jakości laktatory, które posiadają wiele certyfikatów bezpieczeństwa i jakości. Dużą popularnością cieszy się marka dr Care i laktator Fidi 2.0, który imituje ssanie niemowlaka. To w pełni inteligentny, elektryczny model. Posiada aż 4 tryby ssania. Dodatkowo wbudowana latarka umożliwia korzystanie z niego nawet po zmroku. Ponadto posiada antybakteryjną nakładkę, która jest zdejmowana. Doskonałą jakość produktu potwierdza 24-miesięczna gwarancja producenta. W zestawie znajdują się także 2 pojemniki na mleko, ładowarka oraz butelka i smoczek. Wszystko można schować w stylowym pokrowcu. Laktator zasilany jest 4 bateriami AA bądź kablem sieciowym.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ