Nowalijki, czyli pierwsze wiosenne warzywa, zioła i owoce są idealnymi składnikami niskokalorycznej diety, dzięki której powitamy ciepłe pory roku zgrabną sylwetką. Co więcej, to te produkty dostarczą naszemu organizmowi moc witamin i minerałów, których brakuje nam po zimie. Warto więc zmienić swój codzienny jadłospis i urozmaicić menu właśnie nowalijkami.

Ile trwa dieta nowalijkowa?

Dokładnie 8 dni. Tyle potrzebujesz, by dzięki diecie Twój organizm nabrał wigoru i cieszył się pełną energią i zdrowiem.

Jeśli znajdziesz dietetyka, który pomoże Ci wdrożyć taką dietę – na przykład wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „dietetyk warszawa”, dowiesz się również, że jadłospis z dużą ilością nowalijek możesz stosować o wiele dłużej. Wystarczy, że zrobisz kilka dni przerwy i znowu rozpoczniesz 8 dniową dietę. Jest ona zdrowa i zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych. Nie ma więc przeszkód, by zajadać się wiosennymi darami natury cały czas.

Dla kogo dieta nowalijkowa jest idealna?

Tak naprawę dla każdego i mogą stosować ją wszyscy, nawet dzieci oraz kobiety w ciąży. Jedynym przeciwwskazaniem jest jedzenie produktów, które nas uczulają, ale nie dotyczy to przecież jedynie diety nowalijkowej.

Lekka i zdrowa dieta tego rodzaju zalecana jest w szczególności osobom otyłym i tym z nadwagą, które szybko chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i nagromadzonego zimą tłuszczyku. To też świetna propozycja dla osób, które po srogiej zimie są ospałe, przemęczone i brak im sił witalnych na codzienną aktywność. To doskonała dieta wzmacniająca.

Produkty, które powinny znaleźć się w lodówce

Jeśli interesuje nas gubienie wagi zgodnie z dietą nowalijkową, to w naszej lodowce nie może zabraknąć produktów, dzięki którym pobudzone zostanie odchudzanie. Warszawa i inne większe miasta w Polsce na szczęście posiada szeroką ofertę, jeśli chodzi o ekologiczne bazary i targowiska, na których znajdziemy wartościowe nowalijki. Szczególną uwagę zwrócić należy na młodą marchew, buraczki, rzodkiew, koperek, szczypior czy ogórki. Świetnie sprawdzą się również kiełki, bo to w nich jest najwięcej dobroczynnych składników.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Dieta nowalijkowa zakłada spożywanie 5 posiłków dziennie. Lepiej zajadać się mniejszymi porcjami, ale częściej. Ważne jest również picie wody. Osoba dorosła powinna wypijać minimum 2 litry płynów dziennie. Wystrzegać się trzeba alkoholu, napojów gazowanych, mocnej herbaty i kawy.

Efekty

Osoby, które traktują dietę nowalijkową jako tę odchudzającą, mogą cieszyć się spadkiem średnio 1-2 kilogramów w ciągu każdych 8 dni jej stosowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ