Rzęsy potrzebują wsparcia niezależnie od tego, czy są naturalnie krótkie, długie, cienkie, czy grube. Wraz z wiekiem spada ich zdolność do regeneracji i szybkiego wzrostu, dlatego dobry kosmetyk i suplementacja są niezbędne, żeby zapobiec ich osłabianiu.

Pod względem wymogów pielęgnacyjnych rzęsy są zdecydowanie mniej problematyczne niż włosy. Nie trzeba określać ich porowatości, podcinać końcówek i nakładać różnych kosmetyków na różnych etapach pielęgnacji. Część kobiet w ogóle rezygnuje z jakiejkolwiek pielęgnacji rzęs, uważając, że o tak maleńkie włoski nie trzeba dbać. Problem pojawia się, dopiero gdy rzęsy zaczynają nadmiernie wypadać i stają się kruche.

Czego potrzebują rzęsy?

Skuteczna pielęgnacja rzęs opiera się na dwóch zasadach, o których nie należy zapominać. Jedno z drugim musi iść w parze, ponieważ tylko wtedy osiągniemy zamierzone efekty pielęgnacji.

1. Rzęsy wymagają delikatności.
2. Trzeba dostarczać im niezbędne składniki odżywcze.

Delikatność może się objawiać na różne sposoby. Możemy zacząć używać łagodniejszych produktów do demakijażu – zamienić swój dwufazowy i tłusty płyn na delikatny płyn micelarny. Możemy też zrezygnować z mocno obciążających i szkodliwych zabiegów takich jak regularne przedłużanie rzęs metodą objętościową. I w końcu możemy delikatnie pielęgnować.

Wpływ diety na kondycję rzęs

Pierwsze, co możemy zrobić, to suplementacja. Jeśli nie dostarczamy do organizmu odpowiedniej ilości witamin i minerałów, to cierpią na tym nie tylko nasze włosy i paznokcie, ale również rzęsy. Zajadając się niezdrowym jedzeniem, z pewnością trudniej będzie je zagęścić i przyspieszyć wzrost. Niezbędne rzęsom składniki odżywcze, które warto dostarczać wraz ze zdrową żywnością lub w formie dodatkowej suplementacji, to:

• biotyna – zapobiega rozdwajaniu, kruszeniu i wypadaniu rzęs,
• cynk – ma ważne zadanie w procesie produkcji keratyny,
• krzem – odpowiada za wzmocnienie, elastyczność i blask włosków,
• witamina E – działa antyoksydacyjnie i opóźnia starzenie się.

Jak wzmocnić i upiększyć rzęsy?

Dieta to tylko czubek góry lodowej, niewielka część tego, co trzeba zrobić. Całe szczęście, że rzęsy nie wymagają potężnego arsenału kosmetyków. Tak naprawdę wystarczy tylko dobrej jakości odżywka do rzęs, która zapewni regenerację i odżywienie, ale również przyspieszy wzrost włosków i zagęści linię rzęs. Które odżywki są najlepsze? Z pewnością te o naturalnym składzie bogatym w ekstrakty ziołowe. Ważny jest też aplikator: im bardziej precyzyjny, tym łatwiej nałożyć kosmetyk u nasady rzęs i szybciej będzie on działał.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ