Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej – co robić jeśli dojdzie do urazu?

0
1385

Do urazu kolana może dojść w każdym momencie naszego życia. Mitem jest, że urazy kolana dotykają tylko zawodowych sportowców oraz osoby, które zbyt często wykorzystują staw kolanowy podczas wykonywania codziennych czynności. Uraz stawu kolanowego, taki jak chociażby uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej może przydarzyć się każdemu, nawet w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Należy przy tym pamiętać, że nieleczony uraz kolana, z którym od razu nie zgłosimy się do specjalisty, może przerodzić się w poważne, przewlekłe schorzenie kolan, które będzie nam towarzyszyć przez resztę życia. Aby uniknąć zbędnego bólu i poważnych konsekwencji wynikających z uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej, warto wiedzieć jak przebiega diagnostyka oraz gdzie zgłosić się na leczenie. Sprawdź co robić w przypadku uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej i dowiedz się na czym polega leczenie. 

Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej – co dalej? 

Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej jest poważnym schorzeniem ortopedycznym, które jest także jedną z przyczyn ekstruzji łąkotki, czyli jej niestabilności. Nieleczone uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej może doprowadzić do powstania poważnych zmian zwyrodnieniowych. Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej jest o tyle kłopotliwe, że w większości przypadków pozostaje nierozpoznane, co na dłuższą metę jest źródłem uciążliwych dolegliwości bólowych. Nieleczone uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej pogarsza ponadto sytuację całego stawu kolanowego i może doprowadzić nawet do usunięcia łąkotki w całości. 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów diagnozy i leczenia uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej jest wykonanie zabiegu artroskopii kolana. Zabieg taki można wykonać po wcześniejszej, kompleksowej diagnostyce obrazowej w postaci RTG, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego. 

Leczenie uszkodzonej łąkotki przyśrodkowej nie jest aż tak skomplikowaną operacją jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wprawdzie możliwe jest zachowawcze leczenie bezoperacyjne, jednak daje ono słabe wyniki kliniczne i zwiększa ryzyko konieczności wymiany całego stawu w późniejszym okresie. Natomiast co do zabiegu artroskopowego ukierunkowanego na leczenie uszkodzonej łąkotki przyśrodkowej – daje on niezwykle satysfakcjonujące rezultaty. Zabieg taki umożliwia jednoczesną naprawę uszkodzonego korzenia łąkotki oraz redukcję ekstruzji. 

Jeżeli podejrzewasz, że mogło u Ciebie dojść do uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej i nie wiesz do jakiej placówki medycznej zgłosić się po pomoc, koniecznie zapoznaj się z szerokim wachlarzem usług medycznych, które oferuje Chirugia-kolana.pl https://chirurgia-kolana.pl/choroby-kolan/uszkodzenie-rogu-tylnego-lakotki-przysrodkowej-czym-jest-jak-diagnozowac-i-leczyc. Dzięki wypracowanym przez lata standardom w diagnozowaniu i leczeniu chorób kolana, specjaliści z tej kliniki mogą obecnie proponować najmniej inwazyjne i najbardziej skuteczne metody leczenia, które znajdują zastosowanie w przypadku uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej. 

Dowiedz się jak w tej placówce specjaliści od leczenia chorób kolan radzą sobie z uszkodzeniem łąkotki przyśrodkowej. Przekonaj się, że w tym konkretnie przypadku proces diagnostyki i leczenia ma kluczowe znaczenie dla szybkiego powrotu pacjentów do zdrowia. Jeżeli obawiasz się zabiegu na uszkodzoną łąkotkę przyśrodkową, koniecznie zapoznaj się z rzetelnymi informacjami, które zamieszczone są na stronie Chirurgiakolana.pl., w zakładce “dla pacjenta”. Znajdziesz tam również filmy edukacyjne i artykuły na temat innych, najczęstszych chorób stawu kolanowego. Zarezerwuj swoją wizytę poprzez formularz online bądź skontaktuj się telefonicznie z rejestracją. Zadbaj o zdrowie swoich kolan już dziś.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ