To nieprzyjemne schorzenie rozwija się stopniowo, aż w końcu całkowicie uniemożliwia chodzenie. Na szczęście, można się z nim uporać. Jak usunąć wrastające paznokcie we Wrocławiu? W zależności od stopnia zaawansowania choroby możliwości jest kilka. Jak pozbyć się problemu na dobre?

Pomoc na wczesnym etapie

Jeśli problem nie jest poważny, wrastające paznokcie we Wrocławiu da się usunąć za pomocą tzw. tamponowania. Polega ono na zakładaniu opatrunków lub włókniny pod brzegi płytki. W ten sposób nacisk wywierany na wał paznokciowy zmniejsza się. Zabieg minimalizuje również powstałe podrażnienia. Zamiast tamponowania podolog może wykorzystać specjalne rurki o podobnym działaniu ochraniającym wał paznokciowy przed nadmiernym uciskiem.

Gdy problem jest poważny

W przypadku bardziej zaawansowanych stadiów schorzenia tamponowanie okaże się bezskutecznym  sposobem, by usunąć wrastające paznokcie we Wrocławiu. Konieczne będzie podjęcie bardziej radykalnych działań. Dzięki nim można się uporać z problemem na dobre.

Specjalistyczne klamry

Jeżeli problem nie jest bardzo poważny, da się go obejść bez interwencji chirurgicznej. Żeby usunąć wrastające paznokcie we Wrocławiu, wystarczy wówczas założyć specjalistyczne klamry, tzw. ortonyksyjne. Klamra zostaje przytwierdzona do płytki paznokcia, dzięki czemu paznokieć zmienia kierunek wzrostu i przestaje wrastać w palec. Zabieg ten należy wykonać w gabinecie podologicznym, gdzie specjalista dobierze odpowiedni rodzaj klamr.

Kostka Arkady

To kolejny sposób na wrastające paznokcie we Wrocławiu. Pozwala on poczuć natychmiastową ulgę. Zabieg polega na wyciągnięciu paznokcia z wałów paznokciowych przy pomocy opatentowanego urządzenia (kostka Arkady) i specjalnej masy akrylowej. Czas trwania kuracji, podobnie jak w przypadku klamr, trwa od 6 do 12 miesięcy w zależności od tego, jak rozwinięte jest schorzenie.

Wycięcie chirurgiczne

W zaawansowanym stadium schorzenia klamry nie uporają się z problemem. Wówczas, żeby usunąć wrastające paznokcie we Wrocławiu, konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Chociaż brzmi to groźnie, tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Zabieg polega na wycięciu brzegu paznokcia wraz z jego łożyskiem. W konsekwencji zahamowany zostaje nieprawidłowy odrost paznokcia, a jego brzeg odzyskuje odpowiedni kształt. Co warte podkreślenia, wycięciu podlega wyłącznie brzeg paznokcia, a nie cały paznokieć, jak się błędnie powszechnie uważa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ