Zajęcia fitness są idealnym rozwiązaniem na początek, dla osób, które mają zamiar zacząć systematycznie trenować. Nie oznacza to jednak, że można je wykonywać bez żadnego przygotowania. Najlepiej, więc zapisać się na zajęcia grupowe prowadzone przez profesjonalnego instruktora.

Od czego zacząć?

Zajęcia fitness mają jedną bardzo dużą zaletę – pozwalają sprawdzić różne rozwiązania. Wystarczy przez kilka pierwszych tygodni chodzić na różne treningi (np. pilates, body pump, zajęcia na piłce fitness, body sculping, joga, stretching) by sprawdzić, który rodzaj aktywność najbardziej nam odpowiada. Co bardzo istotne, poszczególne zajęcia można w dowolny sposób łączyć. Na przykład w jeden dzień można trenować bardziej intensywnie, by następnym razem udać się na spokojniejsze ćwiczenia.

Najlepiej po jakimś czasie ułożyć sobie tygodniowy plan obejmujący od trzech do pięciu zajęć. Osoby, którym brakuje doświadczenia mogą przy układaniu planu treningowego skorzystać z pomocy specjalisty. Należy pamiętać, że ćwiczenia powinny być dostosowane nie tylko do celu, który pragniemy osiągnąć, ale przede wszystkim do naszych indywidualnych możliwości.  

Zalety zajęć fitness

Jest wiele powodów przemawiających za tym by uczestniczyć w zajęciach fitness. Przed wszystkim są to ćwiczenia odbywające się w grupowych, co motywuje do systematycznego wysiłku. Trenując samodzielnie w domu dużo łatwiej sobie odpuścić. W siłowni lub klubie nie ma przedmiotów, które odciągają naszą uwagę od ćwiczeń takich jak telewizor, komputer czy lodówka. Jest tam za to dostępny profesjonalny sprzęt fitness, który sprawia że trening jest bardziej komfortowy i skuteczny. Nie można też zapominać o tym, że treningi w takich miejscach prowadzone są przez doświadczonych trenerów, którzy w sposób charyzmatyczny prowadzą zajęcia.

Jakie zajęcia wybrać?

Bardzo dużo zależy od osoby prowadzącej zajęcia. Dobry i doświadczony instruktor to skarb. Można od niego bardzo wiele się nauczyć nie tylko o technice, ale i funkcjonowaniu własnego ciała. Jeśli forma prowadzenia treningu nam nie odpowiada, lepiej poszukać zajęć prowadzonych przez kogoś innego.

Najlepiej wybierać takie zajęcia, które sprawiają nam najwięcej przyjemności.  Jedne osoby lepiej będą się czuły na zajęciach tanecznych inne na jodze.

W pewnym momencie, gdy poczujemy, że fitness już nam nie wystarcza można spróbować czegoś innego na przykład ćwiczeń siłowych lub sztuk walki.  Warto cały czas się rozwijać i szukać nowych wyzwań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ