Magnez nazywa się pierwiastkiem życia. Wynika to z faktu, że magnez uczestniczy w ponad trzystu zdarzeniach i procesach biochemicznych. To właśnie magnez decyduje o poprawnym działaniu układu krwionośnego i zmniejsza ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, niedokrwiennej choroby serca czy arytmii. W tym artykule odpowiemy jaka jest relacja między chorobami serca, a magnezem.

W czym pomaga magnez?

Oprócz funkcji opisanych wyżej magnez pomaga w zmniejszaniu ryzyka cukrzycy drugiego stopnia, polepsza pracę mózgu, szarych komórek i całego układu nerwowego, poprawia pracę układu trawiennego wpływając na perystaltykę jelit, reguluje pracę jelit, hamuje powstawanie kamieni nerkowych. Magnez stosuje się również w leczeniu astmy ponieważ pomaga rozszerzać drogi oddechowe. Wspólnie z witaminą D i wapniem buduje kości i zęby jednocześnie zapobiegając osteoporozie.

Magnez, a choroby serca

Magnez podaje się osobom, które posiadają problemy sercem ponieważ zapobiega on powstawaniu zakrzepów. Jest on też wybierany przez osoby cierpiące na nadciśnienie krwi ponieważ zapobiega on obkurczaniu się ścian naczyń krwionośnych.

Dlaczego brakuje nam magnezu?

Jest wiele czynników, które wpływają na niedobór magnezu w organizmie. Z powodu trybu życia, który narzucają nam dzisiejsze czasy mamy problemy ze stresem, złą dietą, dietą ubogą w magnez. Dodatkowo na obniżenie ilości magnezu w organizmie wpływa wzmożona aktywność seksualna i stosowanie antykoncepcji seksualnej. Wydalamy również duże iości magnezu razem z moczem, co jest spowodowane stosowaniem moczopędnych leków i napojów (alkohol i kawa).

Jak wybrać odpowiedni suplement diety?

Magne B6 Cardio jest suplementem diety przeznaczonym dla osób, które chcą dbać o swoje serce i układ krążenia. Składa się on z wysoce przyswajalnego magnezu w formie soli organicznej magnezu – cytrynianu magnezu. Dodatkowo kompozycję uzupełniono o potas (60 miligramów), który pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, witaminę B1 (1,4 miligrama) wspomagającą funkcjonowanie serca, oraz witaminę B6 (1,1 miligrama), która bierze czynny udział w przemianach homocysteiny – aminokwasu ważnego dla utrzymania prawidłowego działania układu sercowo-naczyniowego. Szczegółowe informacje na temat suplementu diety Magne B6 Cardio, oraz pozostałych leków i suplementów diety znajdziesz tutaj https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-cardio

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ