Chyba każda kobieta i mężczyzna marzy o idealnej, wysportowanej sylwetce. Na przeszkodzie ku temu mogą stać zbędne kilogramy, fałdki i tłuszczyk. Jak z nimi walczyć? Jaki jest najskuteczniejszy sposób na to, aby schudnąć 7 kg w miesiąc? Czy można to zrobić bezpiecznie i trwale, bez efektu jojo? W internecie jest wiele porad i wskazówek na temat szybkiego chudnięcia. Nie można jednak zapominać o tym, że najczęściej polecane głodówki nie są obojętne dla naszego organizmu i mogą mieć na niego wyniszczający wpływ. Jeśli chudnąć to rozsądnie, z głową i systematycznie. Najlepiej korzystając z poniższych wskazówek.

Częstotliwość jedzenia posiłków na diecie

Wiele osób popełnia błąd i odchudzając się, zjada tylko jeden lub dwa posiłki. Tymczasem taka droga do niczego nie prowadzi. Paradoksalnie, aby móc schudnąć trzeba jeść częściej, ale w mniejszych ilościach. Dzięki temu organizm na bieżąco będzie spalać kalorie i nie wystąpi w nim tzw. stres głodówkowy. Pozbawiony regularnych dostaw energii organizm, może magazynować energię zamieniając ją w tłuszcz i przechowując na czarną godzinę, czyli duży głód. Jedząc regularnie, uczymy swój organizm spalać dostarczane kalorie, których oczywiście musi być mniej niż potrzebujemy. Deficyt energii będzie wówczas pobierany z zapasów, czyli tkanki tłuszczowej, która będzie się zmniejszać.

Picie wody – dużo i często

Picie wody jest równie ważne co regularne jedzenie podczas diety. Dlaczego powinniśmy pić akurat wodę, a nie np. soki? Przede wszystkim dlatego, że pozbawiona jest ona kalorii i innych chemicznych dodatków. Czysta woda mineralna lub źródlana dostarcza organizmowi cennych minerałów, zaspokaja pragnienie i pozwala wypełnić żołądek. Jest szybko przyswajana i równie szybko zostaje usunięta z organizmu. Nie ma żadnych skutków ubocznych. Ile powinniśmy pić wody każdego dnia? Im więcej tym lepiej, przy czym niezbędne minimum to 2,5 litra. Wodę zawsze dobrze mieć przy sobie i sięgać po nią, kiedy nachodzi nas głód i odruchowo szukamy szybkich przekąsek. Woda z powodzeniem może je zastąpić, lecz trzeba się do niej przyzwyczaić i być konsekwentnym.

Niezbędna aktywność fizyczna

Dieta dietą, ale bez umiarkowanego wysiłku fizycznego, na efekty będzie trzeba czekać jeszcze dłużej. A nie od dziś wiadomo, że najlepszą motywacją do dalszego odchudzania się są widoczne rezultaty. Jak przyspieszyć ich pojawienie się? Uprawiając lekkie sporty – spacery, jogging lub ćwicząc w domu. Można na przykład zainwestować w kupno orbitreka, bieżni lub atlasu. Skąd wziąć na to pieniądze? Pomocna może być szybka pożyczka bez BIK, którą uzyskać można online. Dzięki domowym sprzętom sportowym, trening można uprawiać również przy niekorzystnej pogodzie.

Kiedy sięgnąć po pomoc dietetyka

Od dłuższego czasu się odchudzasz, ale upragnione efekty nie nadchodzą? Tak również może się zdarzyć. Powodem może być źle dobrany jadłospis, niewłaściwe ćwiczenia fizyczne lub wiele innych czynników. W takich przypadkach warto umówić się na konsultacje do dietetyka. Zweryfikuje on obecną dietę i wprowadzi do niej konieczne zmiany. Ile kosztuje taka pomoc? Około 100 do 200 złotych za jedną konsultację. W przypadku braku pieniędzy na taki wydatek, pomocą może być pożyczka bez BIK. Są to szybko i łatwo dostępne pieniądze, które przeznaczysz na dowolny cel.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ