Czy za pomocą tabletek można bezpiecznie schudnąć? Tak, o ile wybierzesz preparat dostępny w aptece, nie zaś podejrzane specyfiki sprowadzane z Chin lub innego odległego kraju. Jest również drugi warunek – nie możesz polegać na samych tabletkach. Jeśli nie zaordynujesz niskokalorycznej diety i nie zaczniesz ćwiczyć, leki na odchudzanie mogą zadziałać jedynie jak placebo. Stosujesz się do zaleceń dietetyka i nie stronisz od aktywności fizycznej? W takim razie sprawdź, jakie preparaty pomogą Ci w uzyskaniu wymarzonej figury.

Kapsułki odchudzające na poskromienie apetytu

Głodna zjadasz o wiele więcej niż potrzebujesz. Jednak niskoenergetyczna dieta bynajmniej nie napełni Ci żołądka, dlatego siłą rzeczy „tęsknisz” za jedzeniem. Aby burczenie w brzuchu nie skłoniło Cię do splądrowania lodówki, możesz sięgnąć po suplementy hamujące apetyt. Ich zasada działania jest prosta – zapewniają wrażenie pełności, wskutek czego przechodzi Ci chęć na jedzenie, a obfite posiłki tracą na atrakcyjności. Ponadto stymulują wytwarzanie serotoniny i tym samym zapobiegają pogorszeniu samopoczucia na diecie. Takie preparaty dostępne są przeważnie w postaci kapsułek z błonnikiem lub ekstraktami z gorzkiej pomarańczy i ananasa. Natomiast jeśli nie możesz odmówić sobie czekolady i deseru, sięgnij po leki odchudzające z chromem, który reguluje stężenie glukozy i zmniejsza chęć na słodycze.

Suplementy spalające tłuszcz

Tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu powinny wybierać te osoby, które odchudzają się głównie poprzez ćwiczenia i uprawianie sportu. Jeśli nie zadbasz o codzienną aktywność fizyczną, ich skuteczność będzie znikoma. Działanie tabletek zauważysz już w trakcie treningu, gdyż zawarte w nich substancje „dopingują” mięśnie do bardziej wytężonej pracy. W efekcie możesz ćwiczyć dłużej i ciężej, dzięki czemu szybciej pozbędziesz się nadwyżki kilogramów.  Na etykiecie takich preparatów na odchudzanie znajdziesz głównie kofeinę, l-karnitynę, CLA (kwas linolowy) – substancje przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiegające jej powstawaniu.

Tabletki usprawniające przemianę materii

Sukces odchudzania w dużej mierze zależy od tempa metabolizmu, czyli zamiany kalorii na energię. Proces przemiany tłuszczów i cukrów zachodzi wolniej wraz z wiekiem i u osób prowadzących siedzący tryb życia. Suplementy na przemianę materii będą zatem pomocne, jeśli mimo wyrzeczeń i regularnych treningów, nie widzisz spektakularnej poprawy sylwetki. To zwykle preparaty wieloskładnikowe, zawierające m.in. ocet jabłkowy, zieloną herbatę i ekstrakt z grejpfruta.

Leki na odchudzanie ograniczające przyswajanie tłuszczów i węglowodanów

Jeśli masz problem z utrzymaniem zdrowej diety, możesz wspomóc się preparatami odchudzającymi zawierającymi chitynę. To składnik budujący pancerze skorupiaków, który adsorbuje cząsteczki tłuszczów i przyspiesza wydalanie ich z organizmu. Podobne działanie w stosunku do węglowodanów wykazuje fasolamina, uniemożliwiająca przyswajanie cukrów pochodzących np. z pieczywa, ziemniaków i makaronu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ