Dzisiaj każdy z nas bardzo dba o swój wygląd – jest to w pełni zrozumiałe, że chcemy się dobrze czuć we własnym ciele i pokazać swoje naturalne piękno. Stosowanie diet, dbanie o makijaż, dopasowane ubrania, regularna aktywność fizyczna oraz wizyty u fryzjera stanowią zatem codzienności wielu pań, a także i panów – choć tu bez makijażu. Czasem jednak spotykamy się z problemami, których nie potrafimy rozwiązać sami.

Nadmierny tłuszczyk – jak się go pozbyć?

Idealnym przykładem takiego problemu jest nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach, przede wszystkim w obrębie brzucha, pośladków oraz ud. Niestety ćwiczeniami fizycznymi i dietą nie udaje się często pozbyć tego problemu. Co wówczas należy uczynić? Jak sobie z tym poradzić?

Odsysanie tłuszczu – sposób XXI wieku

Oczywiście z pomocą przychodzi tutaj chirurgia plastyczna, której osiągnięcia umożliwiają wykonanie odsysania tłuszczu z brzucha oraz z innych części ciała. Należy jednak podkreślić, że taka liposukcja brzucha lub pozostałych miejsc nie dla każdego jest dobra. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że odsysanie tłuszczu jest zabiegiem modelującym sylwetkę, nie zaś odchudzającym ani ujędrniającym skórę. Przy jego pomocy nie pozbędziemy się zatem ani otyłości ani nadwagi. Natomiast takie usuwanie tłuszczu z brzucha stanowi niesamowitą możliwość dla osób, które zrzuciły nadmiar kilogramów i teraz mają problem z nadmiarem tłuszczu jedynie w pewnych partiach ciała.

Liposukcja brzucha – jak wygląda?

W jaki sposób wykonywane jest takie usuwanie tłuszczu z brzucha czy z innych okolic ciała? Otóż, mówiąc dość ogólnie, wykonywane są drobne nacięcia skóry pozwalające na wprowadzenie płynu, za pomocą którego chirurg rozbija komórki tłuszczowe. Następnie są one odsysane – stąd też zabieg nazywa się skrótowo odsysaniem tłuszczu. Jednorazowo można usunąć do 3 litrów tkanki tłuszczowej.

Rekonwalescencja po liposukcji brzucha lub innych miejsc

Ważnym pytaniem wielu kobiet jest to, jak szybko po usuwaniu tłuszczu z brzucha można wrócić do pracy i do normalnego życia. Otóż, średnio powinno się zostać około 24 godzin po zabiegu w szpitalu. Następnie konieczny jest tygodniowy pobyt w domu, podczas którego jednak stanowczo zalecane są spacery. Oprócz tego wymagane jest także noszenie bielizny uciskowej. Po tygodniu po liposukcji brzucha można spokojnie wrócić do pracy, jednak nie wykonując jeszcze przez miesiąc nadmiernej aktywności fizycznej. Warto jeszcze dodać, że efekty, jakie daje liposukcja brzucha czy inne części ciała widoczne są praktycznie od razu.

Źródło tekstu: http://www.lipoline.pl/liposukcja/oferta-liposikcji/dlakobiety.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ