Dzisiaj coraz częściej słyszymy, że czas, abyśmy o siebie zadbali. Dobry makijaż, ładne ubrania – to wszystko to nie tylko wymogi współczesnego stylu życia, lecz po prostu czynniki, które poprawiają nasze samopoczucie, a co za tym idzie zdrowie fizyczne i psychiczne. Aby poprawić swoją jakość życia, polecany jest także masaż leczniczy…

Masaż leczniczy – jak wpływa na ciało?

Na początek warto zacząć od czysto fizycznej strony działania masażu leczniczego. Otóż wielu z nas wydaje się, że masaż leczniczy to tylko i wyłącznie redukowanie napięć mięśni itd. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z faktu, że mięśnie są nierozerwalnie połączone z innymi strukturami w organizmie – ich napięcie koreluje z bólami głowy, kręgosłupa itd. Redukując napięcie, zmniejszamy wiele dolegliwości bólowych. To jednak nie wszystko.

Pamiętajmy bowiem także o tym, że masaż leczniczy pobudza nasz układ przywspółczulny. W związku z tym organizm ma czas i siłę się zregenerować, nasz sen się poprawia, negatywny nastrój i zdenerwowanie znikają. Szybko zauważymy, że generalnie masaż leczniczy pomaga nam żyć spokojniej i mieć więcej energii.

Wpływ masażu leczniczego na psychikę

Teraz przejdźmy do oddziaływania masażu leczniczego na nasz nastrój, samopoczucie i myślenie. Otóż tu zmniejszając poziom stresu, uspokajamy się i odprężamy, jest nam łatwiej pozbierać myśli. Masaż leczniczy ma na celu także umożliwienie nam regularnego, mocnego snu, co często w stanach stresu jest niemożliwe.

Warto jeszcze dodać, że masaż leczniczy najzwyczajniej w świecie jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Świecie, delikatny dotyk, wonne olejki i wiele innych pomogą nam uciec choć trochę od codziennej rzeczywistości .

Masaż leczniczy a ciało

Na koniec należy jeszcze koniecznie powiedzieć kilka słów o tym, jak masaż wpływa na nasz wygląd. Oczywiście – bardzo korzystnie. Redukując stres, umożliwiając sen, zmniejszając napięcie mięśni i poprawiając naszą sylwetkę, już bardzo dużo zmieniamy w swoim wyglądzie.

To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy, że masaż leczniczy powoduje większe ukrwienie danej tkanki. Dzięki temu szybciej docierają tam składniki odżywcze, co z kolei przekłada się na ładniejszy wygląd skóry, jej większą jędrności i brak przykrych wykwitów, krostek, celluitu itd.

Podsumowując – warto skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą masaż leczniczy!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ