Zastosowanie nici First Lift jest wielkim przełomem w medycynie estetycznej. Dzięki zabiegowi możliwa jest widoczna poprawa napięcia, a także kondycji i wyglądu skóry, i to bez konieczności wstrzykiwania toksyny botulinowej czy poddania się bardziej inwazyjnemu zabiegowi plastycznemu. Na czym dokładnie polega zabieg z zastosowaniem nici First Lift? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Zalety nici First Lift

Zabieg z zastosowaniem innowacyjnych nici First Lift łączy w sobie niwelacje powstałych z upływem lat zmarszczek z delikatnym liftingiem oraz z rewitalizacją skóry. Dzięki temu po zabiegu nasza skóra wygląda dużo młodziej, jest wolna od zmarszczek, staje się dużo bardziej elastyczna i jędrna.

Jak tłumaczy nasz rozmówca z przychodni High-Med w Warszawie, w której już od kilku lat można się poddać zabiegowi z zastosowaniem nici First Lift: System nici PDO powstał kilka lat temu w Korei Płd. i bardzo szybko stał się hitem także w innych rejonach świata. Nici zbudowane są z polidioksynonu – silnego syntentycznego włókna, który stymuluje produkcję kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry, a także powoduje pobudzenie syntezy elastyny, która jest odpowiedzialna za elastyczność i sprężystość naszej skóry. Ogromną zaletą nici PDO jest fakt, że można ją aplikować praktycznie we wszystkich rejonach ciała.

Prosty zabieg – rewelacyjne rezultaty

Sam zabieg jest niezwykle prosty i trwa około 30 minut. Przeprowadza się go w miejscowym znieczuleniu maścią EMLA. Na wykonanie zabiegu przeważnie decydują się osoby pomiędzy 30. a 65. rokiem życia. Aplikacja nici First Lift odbywa się poprzez użycie niezwykle cienkich i sterylnych igieł, za pomocą których osoba wykonująca zabieg wprowadza je w określone rejony skóry na twarzy, szyi, dekolcie, biuście, brzuchu, pośladkach lub nogach.

Po wprowadzeniu nici skóra może być przez jakiś czas lekko zaczerwieniona, gdzieniegdzie mogą się również pojawić drobne siniaki czy krwiaki, jednak jednocześnie dochodzi do natychmiastowej poprawy jej wyglądu. Wspomniane zaczerwienienia całkowicie ustępują w ciągu kilku dni od zabiegu.

Po około 10-14 dniach od aplikacji nici w skórze zaczynają przebiegać procesy neokolagenezy – zaczyna się tworzyć nowy kolagen oraz elastyna. Efekt ten trwa przez cały czas utrzymywania się nici w organizmie, czyli przez około 240 dni. Efekt ujędrnienia i poprawy wyglądu utrzymuje się z kolei przez około 2 lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ