W dzisiejszych czasach nasza skóra narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników, na które nie mamy wpływu. Trudno bowiem zmienić warunki atmosferyczne czy ograniczyć do minimum kontakt z zanieczyszczonym powietrzem, które otacza nas niemal przez całą dobę. Możemy natomiast profesjonalnie zadbać o tę delikatną warstwę ochronną naszego ciała w trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w domowym zaciszu.

Skóra wrażliwa, atopowa i skłonna do alergii – jak ją pielęgnować?

Dbanie o skórę z problemami dermatologicznymi kojarzy się z godzinami spędzonymi w gabinecie specjalisty oraz równie czasochłonnym poszukiwaniu odpowiednich preparatów. A tymczasem okazuje się, że to mit – te czasu już bowiem dawno minęły. Dziś mamy na wyciśnięcie ręki dermokosmetyki, które zostały opracowane przy wsparciu dermatologów, ginekologów, pediatrów i kosmetologów (np. Pharmaceris – www.apteka-melissa.pl/producent/pharmaceris). Dzięki temu są one doskonale dopasowane do potrzeb wymagającej i problematycznej skóry. I tak w przypadku skóry wrażliwej – niezbędne jest jej nawilżanie, delikatne oczyszczanie oraz walka z niedoskonałościami (takimi jak przebarwienia czy wypryski).

Atopowa skóra wymaga bardzo krótkich kąpieli w letniej wodzie i regularnego natłuszczania. W przypadku alergików kosmetyki przeznaczone do stosowania w dzień powinny mieć mineralne filtry słoneczne, do mycia natomiast nie należy używać mydła oraz kosmetyków o mocnym działaniu złuszczającym.

Osoby posiadające zarówno skórę wrażliwą, atopową czy skłonną do reakcji alergicznych, powinny unikać produktów zawierających silne konserwanty, substancje zapachowe oraz barwniki, które wnikając w głębsze warstwy skóry uszkadzają ją

Kąpiele, opalanie, demakijaż wyzwaniem dla delikatnej cery

Przez cały rok delikatna skóra narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne – wiatr, suche bądź wilgotne powietrze, nagle zmiany temperatur, kurz znajdujący się w powietrzu itp. Ale to nie wszystko! Oprócz tego, skóra wrażliwa bierze też udział w zabiegach pielęgnacyjnych, których założeniem jest jej ochrona. Aby tak się stało, niezbędne jest świadome podejście do tematu  pielęgnacji. Do kąpieli warto używać dermokosmetyków, które nie obciążają skóry i pozwalają jej swobodnie oddychać. Należy także pamiętać, aby skórę chronić przed działaniem promieni słonecznych, stosując trwałe kremy i balsamy z wysokim filtrem. Po każdym dniu należy także pamiętać o dokładnym oczyszczeniu twarzy z pozostałości makijażu, nadmiaru sebum i zanieczyszczeń zgromadzonych na twarzy i dekolcie. Te codzienne zabiegi powinny być wykonywane wyjątkowo delikatnie, aby dodatkowo nie podrażniać problematycznej skóry.

Każdy dzień to dla delikatnej skóry ogromne wyzwanie i zmagania z licznymi czynnikami, które mają na nią negatywny wpływ. Powinniśmy zatem jak najlepiej o nią zadbać, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia kolejnych niedoskonałości, pomóc w odbudowie uszkodzonych głębszych warstw i ochronić ją tak skutecznie, jak ona chroni cały nasz organizm nieprzerwanie, od urodzenia. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ