Reklamy tabletek na odchudzanie kuszą spektakularnymi efektami. Obiecują utratę 10 kg w tydzień albo sylwetkę modelki bez diety. Czy warto wierzyć producentom? I tak, i nie. Na rynku znajdziesz wiele preparatów, które rzeczywiście przyspieszają redukcję wagi i pomogą Ci uzyskać upragniony rozmiar „S”. Ale nie brakuje również suplementów nieskutecznych czy wręcz niebezpiecznych – te ostatnie mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu, a nawet doprowadzić do śmierci! Podpowiadamy zatem, jak stosować suplementy diety na odchudzanie, aby uniknąć efektu jo-jo i groźnych konsekwencji.

Tabletki na odchudzanie nie powodują utraty kilogramów

Bezpieczne suplementy same w sobie nie spowodują spadku wagi. Zawarte w nich składniki działają tylko wtedy, gdy przestrzegasz diety i nie zaniedbujesz aktywności fizycznej. Łykanie tabletek garściami nie pomoże, jeśli nadal bez skrupułów objadasz się czekoladą i tłustymi żeberkami. Aby doszło do spadku masy ciała, musisz doprowadzić do ujemnego bilansu energetycznego, czyli spalić więcej kalorii niż dostarczasz organizmowi. Taki rezultat osiągniesz tylko poprzez niskokaloryczną dietę lub wysiłek fizyczny. Preparaty na odchudzanie mogą jedynie przyspieszyć ten proces poprzez zwiększenie wydatku energetycznego (termogeniki), zapewnienie uczucia sytości (błonnik) lub ograniczenie wchłaniania tłuszczów.

Uwaga na suplementy odchudzające z podejrzanych źródeł

Suplementy diety na odchudzanie są traktowane przez polskie prawo jak produkty spożywcze. Oznacza to, że zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, nie muszą być testowane pod kątem skuteczności czy przeciwwskazań. W rezultacie na rynku znajduje się mnóstwo preparatów, które działają tylko w jeden sposób – drenują Twój portfel. Co gorsza, brak informacji o skutkach ubocznych czy przeciwwskazaniach może być groźny, zwłaszcza dla osób chorych i przyjmujących leki.

Przestrzegamy przed stosowaniem suplementów odchudzających z nieznanych źródeł. Swego czasu głośnym echem odbiły się historie o kapsułkach z jajami tasiemca, śmiercionośnych tabletkach zawierających środek do wypalania chwastów czy uzależniających suplementach z pochodną amfetaminy. Szerokim lukiem omijaj suplementy sprowadzane z zagranicy, bez ulotki informacyjnej z opisanym składem oraz pochodzących od anonimowego producenta. Bezpieczne suplementy diety kupisz w aptece (stacjonarnej lub internetowej) – przedtem jednak dokładnie sprawdź producenta i zawartość preparatu.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przed zakupem tabletek na odchudzanie?

Jeśli chorujesz przewlekle i przyjmujesz leki, koniecznie skonsultuj ze swoim lekarzem chęć zażywania suplementów na odchudzanie. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne przy Twoim schorzeniu (np. termogeniki mogą zaszkodzić pacjentom z zaburzeniami neurologicznymi, diabetykom i chorym na serce), inne mogą wchodzić w interakcje z lekami. Przykładowo, suplementów zawierających sok z grejpfruta nie wolno łączyć z lekami kardiologicznymi i onkologicznymi, a błonnik nie powinien być stosowany z antydepresantami TLPD.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ