Ćwiczysz niemal codziennie, ale bicepsy nie rosną, a rzeźba nadal pozostawia wiele do życzenia? Chcesz biegać szybciej, skakać wyżej albo rzucać mocniej? Czasami mimo systematycznych treningów i przestrzegania diety opracowanej przez dietetyka sportowego, kolejne osiągnięcia przychodzą z coraz większym trudem. Ciało łatwiej ulega zmęczeniu, a organizm nie wykorzystuje maksimum swoich możliwości. Wówczas wiele osób usiłuje poprawić efekty treningu sięgając po suplementy diety dla sportowców. Sprawdź zatem, jaki rodzaj preparatu będzie odpowiedni dla Ciebie i jak go stosować, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Suplementy do budowania muskulatury

Jeśli Twoim problemem są zbyt liche bicepsy, możesz sięgnąć po aminokwasy rozgałęzione BCAA. To preparat składający się z trzech aminokwasów – leucyny, izoleucyny i waliny, które pobudzają produkcję białka oraz hormonów biorących udział w budowaniu mięśni. Badania dowiodły, że BCAA skutecznie zwiększają masę i siłę mięśni, ponadto mogą redukować tkankę tłuszczową. Ze względu na potwierdzoną skuteczność są dedykowane zarówno początkującym, jak i zaawansowanym sportowcom, a zwłaszcza adeptom sportów siłowych. Możesz je stosować przed treningiem w celu zwiększenia wydajności mięśni, jak również tuż po treningu. W zbudowaniu masy mięśniowej pomagają także odżywki białkowe oraz gainery dedykowane ektomorfikom.

Suplementy poprawiające siłę i wydolność organizmu

Suplementy diety dla sportowców potrafią również dodać przysłowiowego „kopa”. Popularne i chętnie stosowane kreatyny biorą udział w syntezie ATP – głównego związku dostarczającego energię do mięśni. Kreatyny utrzymują mięśnie w dobrej kondycji pomiędzy kolejnymi treningami, zapewniają zapas siły w trakcie wyczerpującego treningu, a ponadto zapobiegają zakwaszeniu mięśni. Stosowane są głównie w kulturystyce, choć przynoszą korzyści wszędzie tam, gdzie wymagana jest siła i znakomita kondycja tj. w sprincie, CrossFicie czy walkach MMA.

W grupie suplementów zapewniających „pompę mięśniową” znajdziesz również boostery tlenku azotu. Takie preparaty rozszerzają naczynia krwionośne, dzięki czemu ułatwiają dopływ krwi (wraz z substancjami odżywczymi) do mięśni. Lepiej odżywione mięśnie stają się silniejsze i bardziej wytrzymałe, co przekłada się na efektywność treningu. Boostery należy przyjmować tuż przed treningiem, gdyż niektóre działają już po 10 minutach od spożycia.

Preparaty redukujące tkankę tłuszczową

Spalacze tłuszczu to bardzo popularne suplementy diety dla sportowców, chętnie stosowane również przez kobiety marzące o ładnie wyrzeźbionej sylwetce. Preparaty te przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej poprzez stymulowanie procesu termogenezy. W czasie ich stosowania zwiększa się wydzielanie ciepła, co prowadzi do „podkręcenia” metabolizmu i lepszego wykorzystania energii zmagazynowanej w zalegającej tkance tłuszczowej. Jednak termogeniki nie przyniosą spodziewanego efektu, jeśli nie połączysz ich z dietą i treningami aerobowymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ